Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 4 z 4 PrvníPrvní ... 234
Zobrazené výsledky: 46 až 60 z 60

Téma: Univerzální sluchátka

Moderátor Avatar uživatele speedsnail
    Registrace
    May 2006

Já se tedy krapet přiživím. Také hledám "univerzální" sluchátka na denní poslech mp3 na cestě do práce a poté v kanceláři.

Nečekám zvukové orgie i vzhledem ke kvalitě přehrávače a zdroje zvuku (mp3 cca 192 bitrate) ale musí slušně tlumit okolí (z toho důvodu neberu PX100), nemít přepálené basy (takže žádne Kossy UR20 nebo porty pro) a cenově se pohybovat kolem 1000,-

V jednotlivých kategoriích jsem si vybral následovně: circumaural: AKG 77, špunty: Sennheiser CX300 II. Sennheisery CX500 (měly by mít velmi podobný projev jako CX300) jsem měl možnost vyzkoušet, zvuk byl příjemný, se zřetelnými výškami a bez přehnaných basů (proti špuntům genius). Pro srovnání jsem zkoušel ještě Senny HD595 a za tu cenu mě rozhodně neohromily..

A teď poprosím meeeeho o srovnání nesrovnatelného.. špunty nebo circumaural v cenové hladině 1000,- Kč? Kritériem je pouze kvalita zvuku, poslouchám elektrinickou hudbu ale, jak již bylo řečeno, mám raději čisté výšky než přebasované dunění diskotékového stylu..
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW Avatar uživatele meeee
    Registrace
    Jun 2007

Čím cestuješ do tý práce? Nevadilo by ti jak by na tebe lidi kolem zírali, kdybys kolem proplouval s K 77 na hlavě? To za prvý, za druhý blíží se vyšší teploty, co pocení uší? Do kanclu dobrý, ale ven bych je nebral.

Supraaurály zase aby dostatečně tlumily, tak je zapotřebí větší přítlak, to je nevhodný do kanclu...

To bylo menší zamyšlení s náhledem z trochu jiný strany a teď tedy rovnou k věci:
    Sednul ti zvuk CX500? Pak klidně do CX300 jdi, rozdíl ba měl bejt jenom v kabelech, viz srovnávačka, kde Jirka Rokoský píše
    zesilovač má dva výstupy, takže jsem střídavě zapojoval a zjištěné poznatky zaznamenával. Nejprve vždy tak, že jsem viděl, která sluchátka právě připojuji. Opravdu se mi zdálo, že CX 400 hrají o něco hůře především v oblasti výšek než vyšší model. Stejně tak CX 300 na plné čáře prohrála oproti CX 400. Nedalo mi to a přistoupil jsem ke slepému testu, abych se vyhnul ovlivnění modelovou řadou. Opět bylo využito obou sluchátkových výstupů. Připojil jsem CX 300 a CX 500, neboť by měly být rozdíly nejpatrnější. Nemožnost s jistotou určit model ve mně vyvolal několik otázek. Neušil výrobce na zákazníka boudu? Nechal jsem se ovlivnit psychoakustikou nebo špatně slyším?
    Nedělejme ale přehnaně zbrklé závěry a přistupme ještě na jeden test. Využito bylo stejných sluchátek jako v předchozím případě. Za asistence další osoby mi byla do jednoho ucha vložena mušle CX 300 a do druhého pak CX 500 (stereo samozřejmě zachováno). Tento pokus byl opakován několikrát vždy s jiným umístěním. Zřejmě není mé ucho dostatečně trénované, neboť nebylo schopno určit vítěze duelu. Toto bylo opakováno několikrát i s třetím modelem, ale vždy se stejným výsledkem.
    A ten kluk má naposloucháno celkem dost.

Alternativou by byly AKG K 324 P, ale nevidím důvod jít do toho rizika že ti nesednou.

Registrace
    May 2006

No jezdim většinou busem a tramvají, ale lidi mam celkem na háku a že čuměj je mi uplně volný
    Pocení uší je vážnější problém kterej sem si trošku neuvědomil. Používal jsem jednu dobu kossy UR20 a nedalo se v tom dlouhodobě vydržet, na druhou stranu obyč phillipsy (taky circumaural) mi sedly v pohodě a vedro v nich nebylo :-/ Tady asi bude záležet na konkrétní konstrukci.

Pokud vezmu že konstrukce není rozhodující, dá se vůbec ta kvalita zvuku CX300 vs K77 nějak srovnat?

díky za komentář

edit: srovnání Porta pro vs CX300
    Naposledy upraveno uživatelem speedsnail: 08-06-2009 v 10:08

Registrace
    Jun 2007

Citace Původně odesláno od speedsnail Zobrazit příspěvek
    Pokud vezmu že konstrukce není rozhodující, dá se vůbec ta kvalita zvuku CX300 vs K77 nějak srovnat?
    Když to vezmu obecně:
    low-end uzavřený circumaurály - kelímkovej zvuk, můžou bejt slabší na basech
    levný špunty (jo, CX300 jsou low-end) - umělej zvuk (proti velkejm sluchadlům dost ztrácí v přirozenosti, hlavně tedy u "živý" muziky), hrajou "v hlavě" (úzkej prostor)

edit: srovnání Porta pro vs CX300
    No, tam píše
    Z hlediska univerzálnosti a věrnějšího zvuku jako vítěze duelu volím Sennheiser CX300.
    Tak touhle větou podle mě to jinak ne úplně nejhorší srovnání trochu zabil.
    Naposledy upraveno uživatelem meeee: 08-06-2009 v 10:18

Registrace
    May 2006

Díky moc za komentáře. Když to takhle čtu, přemýšlim jestli nakonec nebude lepší si koupit do kanclu/domu PX100 (z komentářů a testů co jsem přečetl by měla být kvalita zvuku lepší než např. K77 nebo CX300 které řešíme, otázkou je "o kolik") a cestu do práce přežít na real-low-end špuntech co používám teď a které, nemůžu si pomoct, ale za tu cenu hrajou fakt slušně.

Registrace
    Jun 2007

Když to takhle čtu, přemýšlim jestli nakonec nebude lepší si koupit do kanclu/domu PX100 (z komentářů a testů co jsem přečetl by měla být kvalita zvuku lepší než např. K77 nebo CX300 které řešíme, otázkou je "o kolik")...
    To je podle mě rozumný, PX100 budou zvukovým projevem rozhodně přirozenější a do kanclu super, měl jsem je, jsou fakt pohodlný, čistě do kanclu pro mě lepší jak Porta Pro, který mám teď (ty jsou zase lepší do města).

//a Ď.

///Btw. i v busu jsem s PX100 fungoval docela dobře, při rozumný hlasitosti ani nemusíš rušit okolí a poslouchat se to dá. Ale to jsem já, tobě by to stačit nemuselo.
    Naposledy upraveno uživatelem meeee: 08-06-2009 v 10:37

Občasný diskutér Avatar uživatele kolemjdoucí_oldd
    Registrace
    Feb 2009

No tak dnes mi prisly ty Kossy Porta Pro. Prvne jsem si rek, kdyz jsem uvidel pruhledny obal- ze jsou hrozne male a ze to nemuze dostat kvalitnimu zvuku a tez me udivila delka kabelu( kratky :-)), ale po zapojeni do PC a pusteni muziky ci filmu jsem okamzetě změnil názor- tak nadherny zvuk jsem jeste neslysel( pekne hutné basy, ktere ja moc rad, zadne chrchlani....). Dotedka jsem myslel, ze moje peckovita sluchatka od SE jsou to nejlepsi co trh do 800 kc nabízí, omyl. Teto koupi opravdu nelituji.

Registrace
    Jun 2007

A po pár desítkách hodin budou ještě chutnější.
    Za prvý je ucho naposlouchá, za druhý ze rozehrají.

Starousedlík SHW Avatar uživatele mstejska
    Registrace
    Dec 2007

Ještě jeden dotaz. AKG K 514 píšou, že jsou polootevřená. Nebudou pouštět zvuk ze sluchátek moc ven? Abych nerušil okolí.

Starousedlík SHW Avatar uživatele Razi3L
    Registrace
    Oct 2007

Pro srovnání jsem zkoušel ještě Senny HD595 a za tu cenu mě rozhodně neohromily..
    Záleží, co za žánr si na tom pustíš a jak máš "vytrénované" uši. Ve vyšší třídě záleží hodně na rozeznatelnosti nástrojů od sebe a přesnosti jednotlivých zvuků. Sám mám HD595 i CX300. CX300 nehrajou špatně na první poslech, ale při troše soustředění je to zvukově znát a to hodně. Samozřejmě nelze ale tato sluchátka srovnávat - CX300 jsou lowend špunty a HD595 highend otevřená sluchátka...

Občasný diskutér
    Registrace
    Mar 2008

Zdravím,
    S dovolením bych také položil svůj dotaz ohledně koupi sluchátek.
    Uvažuji o koupi uzavřených velkých sluchátek a cenou okolo 2000Kč potřeboval bych poradit jaký model by byl v této cenové hladině nejlepší. Jde mě hlavně o to, aby cena odpovídala kvalitě, prostě aby to nebyla sluchátka za 2000Kč s kvalitou sluchátek třeba za 1300Kč. Pokud by se našla nějaká i s mikrofonem budu jedině rád. Díky za reakce a rady.
    Pro začátek uvažuji o těchto: http://headphones.cz/inshop/domaci/u...ser-hd-428.htm
    Je to dobrá volba?
    Jen mě ještě napadá při pohledu na obrázek, jestli jsou velikostně nastavitelná, aby mě nebyla malá nebo velká.

Starousedlík SHW Avatar uživatele xmarek
    Registrace
    May 2008

Registrace
    Jun 2007

Starousedlík SHW Avatar uživatele xmarek
    Registrace
    May 2008

Zde http://avmania.zive.cz/Titulni-stran...4/default.aspx je test jejich drahších sourozenců (Shure) a můžete si přečíst jak dopadly v porovnání se Sennheiser-ama.

Občasný diskutér
    Registrace
    Mar 2008

Díky za reakce , nakonec jsem si vybral Sennheiser HD 448.

Strana 4 z 4 PrvníPrvní ... 234

Podobná témata

1. Univerzální sestava do 10 500 Kč
    Od Garen v sekci Chci doporučit sestavu/notebook
    Reakcí: 22
    Poslední příspěvek: 11-05-2011, 20:33
  2. Univerzalni sestava bez monitoru [cca 11k]
    Od RezavejTank v sekci PC - archiv
    Reakcí: 28
    Poslední příspěvek: 26-10-2009, 13:17
  3. Univerzální sestava do 40000 Kč