reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Univerzální sluchátka

kolemjdoucí_oldd (45)|1.6.2009 19:58
Dobrý den,
už nějaký čas se poohlížím po nějakých kvalitních sluchátkách, se kterými si mohu konečně vychutnat film, hudbu, hru nebo si s někým popovídat, aniž by nastávaly problémy s mikrofonem. Tak moje požadavky: cena okolo 1500 Kč
kvalitní zvuk
s mikrofonem
pokud možno bezdrátová
Celkem mě zaujaly tyto Creative: http://www.alza.cz/headset-creative-hs-1200-d97764.htm
Co na ně říkáte? Má někdo zkušenosti?
Děkuji za odpověd.
meeee (1110)|1.6.2009 20:08
1500,- a kvalitní zvuk se vylučuje

Creative sluchátka a kvalitní zvuk se (teď se mnoha lidí dotknu, ale s tím se nedá nic dělat) taky vylučuje

bezdrátová a kvalitní zvuk - dejme tomu, ale o několik tisíc výš

Takže bych vzal něco pohodlného (Koss Porta Pro, Senheiser PX100, nebo něco z low-endových AKG (K 512, K 77), pokud je vyžadována izolace) a k tomu mikrofon s klipem.

Nebo mě pak napadla ještě jedna věc: Beyerdynamic MMX 1.
kolemjdoucí_oldd (45)|2.6.2009 09:52
Tak ja jsem myslel něco lepsiho nez ty chrchlaky za 200 kc.Ten zvuk jenom chci, aby se vyrovnal te cenove relaci.
Richmond (8084)|2.6.2009 09:58
V tom pripade bych poslechl meeee - vzal bych Kossy pokud mas rad vic basu (ted si nejsem jisty jak je to s tim nasazovacim mikrofonem - da se vubec v cr koupit?) pokud ne tak Bayery nebo si priplat na AKG.
meeee (1110)|2.6.2009 11:25
[QUOTE=kolemjdoucí;255569]Tak ja jsem myslel něco lepsiho nez ty chrchlaky za 200 kc.Ten zvuk jenom chci, aby se vyrovnal te cenove relaci.[/QUOTE]

Pak viz výše vybrané modely, zvukem/pohodlím to nejslušnější va své třídě, s ničím z nich IMHO nešlápneš vedle.

[QUOTE=Richmond;255571](ted si nejsem jisty jak je to s tim nasazovacim mikrofonem - da se vubec v cr koupit?)[/QUOTE]
Ee, ten u nás neseženeš. A i venku je docela makačka ho sehnat.




Asi takhle, pokud jde čistě o univerzálnost, volil bych v týhle cenový ty beyery, vzhledem k ceně slušnej zvuk, celkem pohodlný, vyměnitelný náušníky, připojení přes USB (bezproblémový, nechytá ruchy jako onboard zvukovky), kabel 2,5 m, nabídnou za ty prachy celkem dost, jenom nehoní všechno marketingem jako Creative...:)
kolemjdoucí_oldd (45)|2.6.2009 15:25
[QUOTE=Richmond;255571] vzal bych Kossy pokud mas rad vic basu [/QUOTE]
A konkretne jake produkty jsou nejlepsi v teto cene od koss.
a ty beyerdynamic se mi velice zamlouvaji zatim prvni favorit.
meeee (1110)|2.6.2009 15:36
[QUOTE=kolemjdoucí;255697]A konkretne jake produkty jsou nejlepsi v teto cene od koss.[/QUOTE]

Klasika - PortaPro, k těm by to pak chtělo něco jako tohle (tady jsou nějaké dojmy/postřehy).
Nic jiného bych od Kossu v téhle cenové nebral.
Jsou tu sice SB-45, ale ty se zvukem na PortaPro nechytají.
Richmond (8084)|2.6.2009 15:39
No tak vzhledem k tomu, ze mam radsi lehky sluchatka a vic basu tak bych sahnul po osvedcenych Porta Pro ale nemaji mikrofon a u nas ho neprikoupis viz. meee
kolemjdoucí_oldd (45)|2.6.2009 20:15
Nejspise sahnu tedy po overenych KOSS Porta Pro a ten mikrofon od meeee k tomu prihodim. Dekuji moc za vyber. Moje usi budou zase trpet o neco min.
robky (3195)|2.6.2009 21:16
V podobnej cenovej relácii(ako Porta Pro) stoja za uvažovanie aj AKG 412P.
Sám ich mám a na také to domáce počúvanie sú celkom fajn ...
kolemjdoucí_oldd (45)|3.6.2009 14:46
Uz jsem objednal Koss Porta Pro a ted jenom cekam az mi prijdou.
mech13 (5526)|3.6.2009 14:58
u porta pro bacha na verzi - da se narazit na levnejsi model bez dozivotni zaruky....
Richmond (8084)|3.6.2009 15:17
[QUOTE=mech13;255967]u porta pro bacha na verzi - da se narazit na levnejsi model bez dozivotni zaruky....[/QUOTE]
Jj - tohle praktikuje CZC aspol. (tusim za 790,-?), v Globusu, DatArtu (samolepka na krabici + dopsano na uctence), Gothicu (www.koss.cz) atd. maji dozivotni zaruku (samolepka + certifikat)
Draken (1578)|3.6.2009 15:45
já mam teda tyhle http://www.alza.cz/sluchatka-s-mikrofonem-creative-headphones-fatal1ty-pro-d65220.htm a spokojenost, na filmy jsou ideální, hraju s nima i COD2 a CSS a prostorový zvuk je bezva,
basy i výšky na úrovni... nejsem sice nějakej extra fajnšmekr, ale jsem s nima naprosto spokojen...
Razi3L (612)|3.6.2009 20:07
s tvrzením basů a výšek na úrovni u uzavřených sluchátek Creative za 800,- bych byl hodně opatrný :) . Poslechni si někdy kvalitní sluchátka a hned si řekneš - fuj, co to mám na hlavě :D. Uzavřená sluchátka s kvalitním zvukem se pohybují v řádu několika tisíc a ne stovek ;). Otevřená sluchátka s kvalitním zvukem jsou tak cca od 3 000,-
Draken (1578)|3.6.2009 20:35
http://www.overclockersclub.com/reviews/creative_fatal1ty_review/
https://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=46564 (příspěvky)

Vyhrály test sluchátek v LEVELU a v comuteru byly myslim že třetí

samozřejmě s profi sluchatky se to nadá měřit ... ale svůj účel splněj
mstejska (2912)|3.6.2009 22:15
Také bych se přidal se svým polínkem. Přemýšlím také o sluchátkách. Od pohledu se mi líbí:
1) Koss UR/18 protože jsou skládací
2) Koss SB/45 tyhle taky a mají mikrofon
3) Koss UR/40
4) Koss SB/49

Nejpraktičtejší pro mě se jeví Koss SB/45. Budou asi určena pro denní přenášení z domu do práce a zpět. Preferuju větší sluchátka, takže Koss porta pro se mi moc nelíbí. Ale třeba se dám přesvedčit. Teď mám nějaká šumítka asi za 150-200 Kč, takže pokrok asi bude. Nejsem žádný hudební fajnšmekr, takže nepotřebuju profi. Prostě hledám normální sluchátka k počítači s integrovanou zvukovkou. Díky za názory. Jo a ještě jedna věc, už to tu padlo . Globus má UR18 s doživotní zárukou za 949,- a CZC se zárukou 2 roky za 600,-. Má ta doživotní záruka smysl?
meeee (1110)|3.6.2009 22:36
[QUOTE=mstejska;256079]Má ta doživotní záruka smysl?[/QUOTE]

U UR/18 IMHO ani ne.:)

U Kossu bych se fakt ničím jiným než Portama nezabejval, v každý cenový se najdou lepší sluchátka (a ne jedny) od jinejch výrobců. Porty jsou k integrovaný zvukovce docela fajn, díky vyšší impedanci a ne zrovna nejvyšší citlivosti nechytají tolik šum a svým basovým projevem ledasco zamaskují. Sám je rád používám v kanclu. A to mám i o pár tříd (v $300 kategorii) lepší kousky ve vlastnictví.
mstejska (2912)|3.6.2009 22:41
Takže ty SB/45 raději ne? Tak jaká podobná skládací s mikrofonem kolem tisícovky? V tomhle jsem opravdu amatér. Sluchátka má na uších kvůli odstínění ruchu. Stejně tak s hudbou. Ten mikrofon není absolutně nezbytný, ale preferoval bych to.
mstejska (2912)|4.6.2009 07:34
PS: A ještě by mě zajímalo, jestli se dají ty sluchátka někde vyzkoušet na hlavě. Moc nevěřím tomu, že by se prodavačům v obchodech chtělo rozřezávat, ten plastový obal. (By mě FAKT zajímalo, kdo tyhle obaly vymyslel :stupid)
pas!k (3765)|4.6.2009 07:37
Razzer Baracuda HP-1. Pokud to chces ke kompu .. mam je asi dva roky .. tenkrat sem je kupoval jeste za nekrestanskych 4500 .. a odvadeji dobrou praci ae jelikoz nejsem audiofil nemuzu moc srovnavat ... na revo 5.1 i na creative extreme gammeru mi zvuk prijde luxusni .. jak ve hrach tak v audiu..
meeee (1110)|4.6.2009 07:40
Nebejt podmínky "skládací", tak ti doporučim AKG K 77, který tlumí docela použitelně, nejsou nepohodlný a zvukem se na ně SB/45 nechytají + případně pak ten mikrofon vejš. Skládací sice tedy nejsou, ale něco vydrží.

SB/45 maximálně pro hráče, kterýho kvalita zvuku nezajímá (tedy ne že by ty AKG byly nějakej zázrak, to snad nikdo v týhle cenový nečeká :)). Ale pohodlný taky můžou bejt, tak dlouho, abych to posoudil, jsem je na hlavě neměl...:notsure Ale na muziku bych je zavrhnul.

Ono je to těžký - u "herních" sluchátek se na kvalitu zvuku nekouká, maximálně výrobce přidá nějakej "vylepšovák" ze kterýho akorát po pár hodinách bolí hlava, renomovaní výrobci sluchátek pak zase do PC segmentu jít nechtějí...:(
mstejska (2912)|4.6.2009 07:42
[QUOTE=pas!k;256120]Razzer Baracuda HP-1[/QUOTE]
Díky ale cena je moc přes limit. Hledám něco mezi 600-1200 Kč.
Možná špatně říkam co od sluchátek očekávám.
1) Pohodlné (nejlépe na hlavě celou pracovní dobu)
2) Tlumící okolí (proto raději větší, nerad si pouštím do uší velký kravál)
3) Hlavně na poslech hudby z MP3 (Čili asi žádná kvalita) Hudbu poslouchám jen jako pozadí
4) Mikrofon je plus (sem tam skype)
5) Skládací jsou plus (přenášení)
mstejska (2912)|4.6.2009 22:48
Tak Koss porta pro jsem zamítl. Trhají vlasy. Zkušenost kolegy a moje když jsem je zkoušel.
PS: Mikrofon ruším (vzal bych samostatný) ale to skládání by se mi fakt líbilo.
PPS: Teď jsem si všimnul, že můj 'favorit' KOSS SB/45 nemá regulaci hlasitosti na šňůře. To je pro mě taky nevýhoda. Asi zítra projdu obchody (NAY, Elektroworld ...) a zkusím si nějaká vyzkoušet. Pokud budou tedy prodavači ochotní. :notsure
PPPS: Teď jsem se díval na tu doživotní záruku na KOSS. A ona není tak úplně zdarma. viz zde
pas!k (3765)|5.6.2009 06:49
[QUOTE=mstejska;256380]
PPPS: Teď jsem se díval na tu doživotní záruku na KOSS. A ona není tak úplně zdarma. viz zde[/QUOTE]

Jednou sem ji uplatnoval platis myslim 200 pokud se nepletu ale funguje dobre poslal sem tam sluchatka na ktery sem omylem slapnul a za 200 je bezeslov vymenili z anove a to hodnta novych byla 900 kc
mstejska (2912)|5.6.2009 08:30
Podle nových pravidel to má být 50Kč plus dopravné pro registrované a 300 bez registrace. I tak je to lepší než jinde.
meeee (1110)|5.6.2009 08:36
[QUOTE=mstejska;256380]Tak Koss porta pro jsem zamítl. Trhají vlasy. Zkušenost kolegy a moje když jsem je zkoušel.
PS: Mikrofon ruším (vzal bych samostatný) ale to skládání by se mi fakt líbilo.
[/QUOTE]

Tak co ty PX 100?
Skládací jsou, dostaneš k nim i pouzdro (jak na brejle) na přenášení, pohodlný jsou (pro mě víc jak Porty, který spousta lidí staví mezi vůbec nejpohodlnější sluchátka, po šesti hodinách jsem nevěděl, že je mám na hlavě), zvuk lepší než by člověk vzhledem k ceně čekal...
mstejska (2912)|5.6.2009 08:48
[QUOTE=meeee;256490]Tak co ty PX 100? [/QUOTE]

Nezmínil jsem to asi,:mistake chci "circumaural".
Už mám těch požadavků nějak moc :notsure
meeee (1110)|5.6.2009 08:53
Circumaural a skládací nejde moc dohromady, to ti nic jinýho než ty Kossy asi nezbyde.
mstejska (2912)|5.6.2009 09:28
Co KOSS UR29?
Splňují všechny moje požadavky:
1) skládací
2) s ovládaním hlasitosti na šňůře
3) circumaurální

Cena je sice trošku výš, než jsem plánoval.
Na mikrofon kašlu, koupím nějaké chrastítko zvlášť.
Nejsem audiofil, tak nevím jestli poznám rozdíl v kvalitě zvuku.

Nemáte prosím ještě nejaké jiné návrhy?
meeee (1110)|5.6.2009 09:43
Ty jsou stavěný na jiný zdroje signálu než je integrovaná zvukovka. Na tu by těch 100 ohm bylo už IMHO moc a nedokázala by je pořádně vybudit.

btw. nemusíš bejt netopýr abys poznal rozdíly ve zvuku mezi sluchátkama, je to jenom o troše času než je naposloucháš
mstejska (2912)|5.6.2009 09:56
Ale i ty KOSS SB45 mají psáno 100 ?. :confused:
Takže mám hledat sluchátka s nějakou maximální impedancí?
meeee (1110)|5.6.2009 10:03
Hmm, tak je asi dost vysoká citlivost na to, aby je to utáhlo. :notsure Ale asi budou poměrně velký rozdíly při připojení na různý zvukovky, dedikovaná z nich IMHO dostane podstatně víc (byť to pořád nebude nic extra :)).

Máš hrozný požadavky. :) Ale nic co by se do nich trefilo líp asi nenajdeš.
speedsnail (4876)|5.6.2009 13:50
Když už tu řešíme cicrumaural (v téhle cenové relaci všechno zvukový podprůměr, nejlepší jsou imho AKG77, případně beyery DT 231 Pro) vs Senny PX100 (za tu cenu jednoznačně zvukově nejlepší sluchátka která se dají sehnat, skládací - ale jsou otevřená -> netlumí okolí), tak co třeba zkusit špunty?

Sennheiser CX 300 II stojí litr, kvalita zvuku je skvělá (imho o třídu jinde než přebasovany KoSSy) a tlumení okolí perfektní. Sám nosím špunty téměř celodenně a přijdou mi pohodlné. (cesta do práce + celý den v kanclu)
meeee (1110)|5.6.2009 13:58
[QUOTE=speedsnail;256577]...CX 300... ...kvalita zvuku je skvělá...[/QUOTE]

Aj aj aj, na tenhle led bych se nepouštěl...:D



Se špuntama je problém ten, že spoustě lidí nesedí, nejsou jim pohodlný, padají z uší... a vyzkoušet tě je nikde (nepočítaje tohle, kde ale mají dost omezenej výběr) nenechají.
Taky už jsem na ně skoro zanevřel. Pak jsem jedny v tomhle ohledu perfektní našel, ale to jsme v jinejch cenovejch hladinách.
Richmond (8084)|5.6.2009 14:27
Mno na cesty pouzivam letaletouci The Plug (mam nakoupeny ty penovy spunty do foroty, ty novejsi leskly se sice lepe "oblekaji" ale ty penovy jsou pohodlnejsi protoze se rychleji "zhnacaji") a muzu jen doporucit. Kdo by chtel neco "lepsiho" tak imho Ultimate Ears.
Ty Senny PX100 jsem dostal pri koupi Nokie N91 a teda oproti Portum Pro jim chybi basy... U pocitace bych si asi spunty nedovedl predstavit - uz jen samotne "obouvani" spuntu je docela nepohodlne, coz u Port odpada a netlaci ani po nekolikahodinovem noseni (jsou lehky a netlaci na usi diky "ComfortZone" operkam)
mstejska (2912)|5.6.2009 14:30
Tak jsem prošel Nay, Elektroworld, Okay a Globus. Všude mají UR18 s doživotní zárukou. a ceny jsou od 1400 (nay) do 940 v globusu. Jinak nic co by mě zajímalo. Zkusím se podívat na ty ostatní sluchátka co jste tady psali a asi přesunu horní cenovou hranici ke 2000,-. Stejně to nebudu platit já ale firma.
PS: Co sluchátka Sony, Phillips? Taky nebrat?
meeee (1110)|5.6.2009 15:16
[QUOTE=mstejska;256594]PS: Co sluchátka Sony, Phillips? Taky nebrat?[/QUOTE]

To jsou firmy, který v oblasti sluchátek zrovna neválí. I když některý ty Sonky hrajou poměrně líbivě... hlavně nekupuj na Aukru MDR V700dj za úžasnejch 15 stovek, je to všechno fake co dělají Číňani tak za $10 kus včetně pošty a kdo ví, kdy se to rozpadne.
mstejska (2912)|5.6.2009 15:35
Díky za radu, plánuju to buď přes známý eshop nebo v obchodě a pravděpodobně ty Kossy SB/40 (45 nebo 49) tady http://headphones.cz/inshop/s-mikrofonem/velka-sluchatka/koss-sb49.htm
meeee (1110)|5.6.2009 15:46
Headphones.cz ti můžu vřele doporučit, sice nemají na všechno nejnižší ceny, ale veškerý Kossy u kterejch Koss uznává svoji "No Question Asked" doživotní záruku jsou u nich s kódem.
A zákaznickej servis perfektní, nakupuje se tam fakt fajn.
Richmond (8084)|5.6.2009 15:49
Jj - v Gothicu jsem nakupoval tenkrat grafiky Elsa, 3DLabs - spokojenost, rychlost narozdil od CZC :thumb
mstejska (2912)|6.6.2009 23:28
Selection Guide
Vypadá to jako docela dobrá stránka, která může pomoci s výběrem sluchátek. :thumb
mstejska (2912)|8.6.2009 08:44
meeee (1110)|8.6.2009 08:52
Je to jedno, je to ve svý podstatě to samý, akorát jedno má nálepku "home line" a jedno "studio line", IMHO je rozdíl akorát v designu a v tom, ve který je má AKG lajně.

//To máš to samý jako K 512 vs. K 77.
mstejska (2912)|8.6.2009 08:53
[QUOTE=meeee;257475]Je to jedno, je to ve svý podstatě to samý, akorát jedno má nálepku "home line" a jedno "studio line", IMHO je rozdíl akorát v designu a v tom, ve který je má AKG lajně.[/QUOTE]

Díky, takže dnes objednávám. :thumb
speedsnail (4876)|8.6.2009 09:10
Já se tedy krapet přiživím. Také hledám "univerzální" sluchátka na denní poslech mp3 na cestě do práce a poté v kanceláři.

Nečekám zvukové orgie i vzhledem ke kvalitě přehrávače a zdroje zvuku (mp3 cca 192 bitrate) ale musí slušně tlumit okolí (z toho důvodu neberu PX100), nemít přepálené basy (takže žádne Kossy UR20 nebo porty pro) a cenově se pohybovat kolem 1000,-

V jednotlivých kategoriích jsem si vybral následovně: circumaural: AKG 77, špunty: Sennheiser CX300 II. Sennheisery CX500 (měly by mít velmi podobný projev jako CX300) jsem měl možnost vyzkoušet, zvuk byl příjemný, se zřetelnými výškami a bez přehnaných basů (proti špuntům genius). Pro srovnání jsem zkoušel ještě Senny HD595 a za tu cenu mě rozhodně neohromily..

A teď poprosím meeeeho o srovnání nesrovnatelného.. špunty nebo circumaural v cenové hladině 1000,- Kč? Kritériem je pouze kvalita zvuku, poslouchám elektrinickou hudbu ale, jak již bylo řečeno, mám raději čisté výšky než přebasované dunění diskotékového stylu..
meeee (1110)|8.6.2009 09:30
Čím cestuješ do tý práce? Nevadilo by ti jak by na tebe lidi kolem zírali, kdybys kolem proplouval s K 77 na hlavě? :) To za prvý, za druhý blíží se vyšší teploty, co pocení uší? Do kanclu dobrý, ale ven bych je nebral.

Supraaurály zase aby dostatečně tlumily, tak je zapotřebí větší přítlak, to je nevhodný do kanclu...

To bylo menší zamyšlení s náhledem z trochu jiný strany a teď tedy rovnou k věci:
Sednul ti zvuk CX500? Pak klidně do CX300 jdi, rozdíl ba měl bejt jenom v kabelech.

Alternativou by byly AKG K 324 P, ale nevidím důvod jít do toho rizika že ti nesednou.
speedsnail (4876)|8.6.2009 10:02
No jezdim většinou busem a tramvají, ale lidi mam celkem na háku a že čuměj je mi uplně volný :D
Pocení uší je vážnější problém kterej sem si trošku neuvědomil. Používal jsem jednu dobu kossy UR20 a nedalo se v tom dlouhodobě vydržet, na druhou stranu obyč phillipsy (taky circumaural) mi sedly v pohodě a vedro v nich nebylo :-/ Tady asi bude záležet na konkrétní konstrukci.

Pokud vezmu že konstrukce není rozhodující, dá se vůbec ta kvalita zvuku CX300 vs K77 nějak srovnat?

díky za komentář

edit: srovnání Porta pro vs CX300
meeee (1110)|8.6.2009 10:13
[QUOTE=speedsnail;257501]
Pokud vezmu že konstrukce není rozhodující, dá se vůbec ta kvalita zvuku CX300 vs K77 nějak srovnat?[/QUOTE]

Když to vezmu obecně:
low-end uzavřený circumaurály - kelímkovej zvuk, můžou bejt slabší na basech
levný špunty (jo, CX300 jsou low-end) - umělej zvuk (proti velkejm sluchadlům dost ztrácí v přirozenosti, hlavně tedy u "živý" muziky), hrajou "v hlavě" (úzkej prostor)



[QUOTE=speedsnail;257501]
edit: srovnání Porta pro vs CX300[/QUOTE]
No, tam píše
[QUOTE]Z hlediska univerzálnosti a věrnějšího zvuku jako vítěze duelu volím Sennheiser CX300.[/QUOTE]
Tak touhle větou podle mě to jinak ne úplně nejhorší srovnání trochu zabil.:)
speedsnail (4876)|8.6.2009 10:25
Díky moc za komentáře. Když to takhle čtu, přemýšlim jestli nakonec nebude lepší si koupit do kanclu/domu PX100 (z komentářů a testů co jsem přečetl by měla být kvalita zvuku lepší než např. K77 nebo CX300 které řešíme, otázkou je "o kolik") a cestu do práce přežít na real-low-end :D špuntech co používám teď a které, nemůžu si pomoct, ale za tu cenu hrajou fakt slušně.