reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Bluetooth a FM přenos

Zoidik (1405)|3.6.2009 05:49
Zdravím pánové. Zkoušel jsem navigaci TomTom 720 použít jako handsfree v autě přes bluetooth. Tato navigace se umí také spojit pomocí FM spojit s rádiem. Pokud jsem byl na cestě a spojil se pomocí FMs radiem, tak mě navigace pěkně navigovala přes reprosoustavu auta, ale pokud mi někdo zavolal, tak se FM spojení přerušilo a bylo aktivní pouze bluetooth s radiem. Je možné, že by se bluetooth s FM přenosem nějak hádalo?
EditorPO (2819)|3.6.2009 13:17
Ani nie, je to funkcia navigacie. Pri prijati hovoru neprehrava hlasove pokyny a neprehrava hudbu.
Vid manual:
[QUOTE]Ak si vyberiete na prehrávanie hudby a na hovorené pokyny Hi-Fi zariadenie s
Bluetooth®, môžete nastaviť možnosť pozastavenia prehrávania hudby pri
oznamovaní hovorených pokynov. Štandardne je pri hovorených pokynoch
nastavené pozastavenie hudby.
Ak prijmete hlasitý hovor, hudba sa vždy pozastaví a neposkytujú sa hovorené
pokyny.[/QUOTE]Ale pokial si pamatam, tak FM vysielac mala len trojkova rada (530, 730, 930).
Zoidik (1405)|3.6.2009 13:26
Nebo je to 730, používá ji otec a já si s ní někdy hraju....

no ale podle toho manuálu co jsi vypsal, tak by to znamenalo, že se mi nepřeruší FM přenos do rádia a hovor uslyším z rádia místo pokynů pro cestu, jestli jsem to dobře pochopil. V nastavení reproduktoru v navigaci si zvolím FM přenos a nějakou frekvenci, naladím ji na radiu a v navigaci potvrdím, čímž se mi spáruje navigace a radio. a pokud mám k navigaci ještě bluetooth s mobilem, tak při přijmu hovoru v navigaci se mi přeruší FM spojení, což by podle mě teda nemělo....
EditorPO (2819)|3.6.2009 14:06
Posledna veta v predoslej citacii:
[QUOTE]Ak prijmete hlasitý hovor, hudba sa vždy pozastaví a neposkytujú sa hovorené pokyny. [/QUOTE]
Zoidik (1405)|4.6.2009 07:14
Ano, hudba se pozastaví, to je logické, ale nechápu, porč se mi přeruší FM přenos do radia a hovor je slyšet z anvigace.... jinak jestli jsem to podle toho manuálu pochopil správně, tak aby mobil bylo slyšet v radiu, tak bych měl nastavit • Hi-Fi zariadenie s Bluetooth
EditorPO (2819)|4.6.2009 08:41
Asi tak nejak. Ten manual je napisany dost nejednoznacne, ako keby to pisal clovek, ktory to v zivote nepouzival. :)

Ja som zatial skusal len FM vysielac na pocuvanie hudby z GO na radiu. Ale kvalita sa mi nezdala moc dobra.

Podla manualu sa da bluetooth pouzit na pripojenie BT sluchadiel alebo autoradia s BT.
[QUOTE]Strana 19

Váš GO môže prehrávať zvuk cez rozhranie Bluetooth® Hi-Fi reproduktorov,
ako sú napríklad slúchadlá Bluetooth® Hi-Fi alebo autorádio s Bluetooth®.

Nastavenie prehrávania zvuku cez reproduktory Bluetooth® Hi-Fi:

1. Poklepte na Predvoľby reproduktora v menu Predvoľby.

2. Vyberte reproduktor, cez ktorý má váš GO oznamovať pokyny.
• Interný reproduktor
• Hi-Fi zariadenie s Bluetooth
• Linkový výstup (audiokábel)
• FM do autorádia

3. Vyberte reproduktor, cez ktorý má váš GO prehrávať hudbu.
• Interný reproduktor
• Hi-Fi zariadenie s Bluetooth
• Linkový výstup (audiokábel)
• FM do autorádia

4. Poklepte na Hotovo.

5. Váš GO vás požiada o potvrdenie používania externého Hi-Fi reproduktora
s Bluetooth®. Poklepte na ÁNO.
Váš GO začne vyhľadávať Hi-Fi zariadenia s Bluetooth®.

6. Vyberte požadované Hi-Fi zariadenie s Bluetooth® zo zoznamu zariadení,
ktoré vyhľadal váš GO.
Váš GO sa pokúsi o nadviazanie spojenia s týmto zariadením
prostredníctvom Bluetooth®.
Vaše zariadenie môže pred nadviazaním spojenia prostredníctvom
Bluetooth® požadovať vloženie hesla do GO. Viac informácií nájdete v
dokumentácii k svojmu Hi-Fi zariadeniu s Bluetooth®.
Po nadviazaní spojenia sa bude zvuk prehrávať cez externé zariadenie
Bluetooth® Hi-Fi.
[/QUOTE]
Potom su tu este tie moznosti s FM vysielacom a pripojenie kablom. Da sa to skoro vsetko kombinovat. Napriklad:
- pocuvanie pokynov z navigacie + pocuvanie hudby cez autoradio
- pocuvanie zaroven pokynov aj hudby cez autoradio

Ako som uz pisal, tak manual je slaby. Asi by to bolo lepsie vyskusat v praxi.

Osobne by som predpokladal, ze pri pocuvani pokynov a hudby cez autoradio a pri sucasnom pripojeni mobilu cez Bluetooth sa pri prijati hovoru stisia aj pokyny aj hudba, aby clovek mohol v pohode telefonovat. Zas ale zalezi na tom, co by malo byt pre vodica dolezitejsie. Je mozne, ze pokyny maju prioritu.
Zoidik (1405)|4.6.2009 11:12
když mám hovor na telefonu, tak se mi vypnou pokyny a přeruší FM přenos do radia a jako handsfree funguje navigace... zkusim to hifi s bluetooth co to udělá.