reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problém s ovladači na grafické kartě Ati

Thomas17 (6)|4.6.2009 08:48
Zdravím všechny. Mám problém. Mám grafickou kartu Sapphire ATI Radeon HD 4870 Toxic 512MB. Když jsem si stáhnul nové ovladače přímo ze stránek ati. Instalace se nedokončila, vyskočila mi chybová hláška a vždy, když zapnu počítač se mi objeví tato chybová hláška: Nelze načíst soubor nebo sestavení CLI.Implemention, Version=2.0.3154.36823, Culture=neutral, PublicKeyToken=90ba9c70f846762e nebo jeden z jejich závislých prvků. Systém nemůže nalézt uvedený soubor.
Zkusil jsem nainstalovat znovu starší ovladače, ale opět se stejným výsledkem.
Můžete mi prosím pomoct?
JonnyC (124)|4.6.2009 09:02
Buď můžeš zkusit bod obnovy systému předtím než jsi nainstaloval nové drivery, nebo to zkusit vyčistit např. pomocí driver sweeper (http://www.guru3d.com/category/driversweeper/) a znova nainstalovat.

Případně obojí, obnovit do puvodního stavu, odstranit staré pomocí sweeperu a nainstalovat nové.

-Jonny
EditorPO (2819)|4.6.2009 09:14
JJ, znamy problem pri instalacii ovladacov ATI.

Na spravnu instalaciu CCC (Catalyst Control Center) potrebujes:
- dobru a neporusenu instalacku ovladacov
- najnovsi .NET Framework
- instalacia musi byt schopna odinstalovat predosle ovladace
- musis mat administratorske prava

Najprv sa pozri do Event Viewera na poslednu instalacnu chybu v suvislosti s ovladacom. Asi to bude chyba suvisiaca s nejakym starym exe suborom, ktory instalacka nevedela odstranit a ktory zaroven s novymi ovladacmi nefunguje. Ak zistis, ktory subor to je, tak ho zmaz rucne. Odstran ovladace a nainstaluj znovu. Idealne by bolo pod admin kontom.

Dalsia moznost problemov je poskodeny .NET Framework. Skus reinstalovat.

V poslednom rade moze byt neplatna zaznam v registroch po starej alebo zlej instalacii. Mozes pouzit Cleanup utilitu od MS, alebo nejaky ny cleaner.
Draken (1578)|5.6.2009 21:51
tohle se mi už taky s HD4870 1GB stalo musel jsem do nouzáku...odinstalovat a nahodit nový catalysty
pas!k (3765)|8.6.2009 09:12
Pomohla nektera z uvedenych rad?