Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie

Zobrazit výsledky hlasování: Jakou Vistu by jste si bybrali?

Hlasujících
40. Pro hlasování se musíte přihlásit
  • 32bit

13 32.50%
  • 64bit

27 67.50%
Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 40

Téma: Vista 32bit nebo 64bit?

Starousedlík SHW Avatar uživatele first.indian
    Registrace
    Jul 2006

Příchod OS Vista na CZ trh se pomalu, ale jiste blizi a jeden kamarad ma moznost vyberu upgrade na Vistu 64bit nebo 32bit. Co by jste zvolili vy? Případne proc?
    Odpovídat lze po přihlášení

Čestný člen Avatar uživatele P@pi
    Registrace
    May 2006

Osobně momentálně 32bit.

Mám Pentium 4, Pentium M a Athlon XP a ani jeden není 64bit .

S dalším upgradem bych nejspíš přešel na 64bitovou platformu. Má někdo osobní zkušenost s výkonnostním rozdílem a kompatibilitou SW a ovladačů mezi 32bit a 64bit?

Obyvatel SHW Avatar uživatele BlackFrog
    Registrace
    Aug 2006

ja bych sel do 64bit, jednoduse pokrok nezastavis tak proc mu trochu nepomoct myslim ze 32bit se casem stanou zastarale... ale samozrejme bych na to musel mit stroj, sam bych musel jit do 32bit

BC BC je offline
    Občasný diskutér Avatar uživatele BC
    Registrace
    Jul 2006

Citace Původně odesláno od BlackFrog
    ja bych sel do 64bit, jednoduse pokrok nezastavis tak proc mu trochu nepomoct myslim ze 32bit se casem stanou zastarale...
    Uplny suhlas! Nemam k tomu co viac dodat.

Nováček
    Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od P@pi
    Osobně momentálně 32bit.

Mám Pentium 4, Pentium M a Athlon XP a ani jeden není 64bit .

S dalším upgradem bych nejspíš přešel na 64bitovou platformu. Má někdo osobní zkušenost s výkonnostním rozdílem a kompatibilitou SW a ovladačů mezi 32bit a 64bit?
    Hodně lidí ve forech píše, že jim 64bit verze přijde proti 32bit bleskurychlá co se týče odezvy GUI. Těžko říct na kolik u tohoto dojmu působí placebo efekt. Já to posoudit nemohu páč jsem na 64bitXP migroval z Win2k. Nepoužívám žádné netypické zařízení, tak jsem s ovladačema moc neraboloval. Jen jsem zkoušel 32bit ovladače pro grafiku (Omega driver pro ATI a NVO driver pro nVidii) a šly bez problémů. Co mi na 64bit Winech vadí, že nejdou spustit některé "starší" věci např. Tiberian sun, Dune 2000 a několik dalších neherních prográmků. Vypíše se, že jsou sice O.K., ale že nejsou určeny pro tuto platformu. Jak je to s tímto ve Vistě nevim.

Moc informací jsem neposkytl, ale alespoň něco

Čestný člen Avatar uživatele P@pi
    Registrace
    May 2006

Díky alespoň za to

Starousedlík SHW Avatar uživatele first.indian
    Registrace
    Jul 2006

No vypada to ze si taky hodim upgrade na Windows Vista Business x64 Edition Za tech par stovek (myslim ze je to nejakych 15 euro) si udelat upgrade na Visticku se vyplati
    EDIT: info jak na to treba tady: http://www.bgslevi.cz/bulletin/bulle...t.php?id=12868
    Naposledy upraveno uživatelem first.indian: 29-12-2006 v 18:00

Občasný diskutér
    Registrace
    Aug 2006

Citace Původně odesláno od first.indian
    Příchod OS Vista na CZ trh se pomalu, ale jiste blizi a jeden kamarad ma moznost vyberu upgrade na Vistu 64bit nebo 32bit. Co by jste zvolili vy? Případne proc?
    Doporucil bych 64bit,ktery je tu hardwarove uz dlouho ale doufam ze to taky bude podporovat vicejadrove procesory.Zatim to vypada ze Microsoft spi a spi na vavrinech.

Starousedlík SHW Avatar uživatele r34ktor
    Registrace
    Oct 2006

Řekl bych, že to co rozhodne o úspěchu 32bit resp. 64bit verze Visty u zákazníků, bude podpora ovladačů ze strany výrobců. 64bit verzi odzkoušenou nemám, ale podle ohlasů na fórech je to zatím docela bída. Na 32bit Vistě momentálně jedu a s ovladači (až na drobné výjimky) nejsou problémy ( v případě nutnosti lze použít verze určené pro 32bit WXP). Takže já bych pro začátek volil 32bit verzi a časem se uvidí.

Starousedlík SHW Avatar uživatele cool.user
    Registrace
    May 2006

Ehm, mozna ze sem neco spatne pochopil, ale ja zil v domeni ze vlastnik "licence" muze uzivat obe dve verze (32b nebo 64b) bez nutnosti zakupovat dalsi licenci, nebo se snad pletu?

Citace Původně odesláno od joachimwedel
    Doporucil bych 64bit,ktery je tu hardwarove uz dlouho ale doufam ze to taky bude podporovat vicejadrove procesory.Zatim to vypada ze Microsoft spi a spi na vavrinech.
    Dualcore/vice procesorove systemy podporuji imho uz winNT->w2k->wxp vcetne x64.

edit: jinak co se tyce 32/64, bral bych zatim 32b verzi, pokud clovek nevyuziva nejake specificky SW ktery z toho dokaze vyrazne tezit, nevidim v tom zatim velky prinos ktery by "vykoupil" ty pripadne problemy s drivery a jinym SW.
    Naposledy upraveno uživatelem cool.user: 01-01-2007 v 18:39

Čestný člen Avatar uživatele mech13
    Registrace
    May 2006

imho bude zalezet jenom na microsoftu, kterou verzi bude otloukat o hlavu BFU a tomu se pak pribpusobi temer vsichni. jestli bude "defaultne" prodavat 32bit, tak u 32bit jeste hoodne dlouho zustanem. jestli bude "defaultni" 64bit, tak to bude sakra rychle prechod...

eraser

Jednoznačne podľa CPU, resp. otázkou je, aký bude v jednotlivých releasoch rozdieľ, pretože Windows XP 32-bit vs. 64-bit je móóóc divná pesnička.

Starousedlík SHW
    Registrace
    May 2006

Já jsem názoru, že jestli už přechod na Windows Vista tak jedině 64-bit

Občasný diskutér Avatar uživatele Black tgfh
    Registrace
    Dec 2006

No, když mám HW požadavky splněny na Vistu 64bit, tak jedině tuhle......Sám jsem ji testoval, a vzhled super , ale v ramce mi z 1GB zbylo pouhých 400MB. Tak jsem zůstal u Windowsu XP

Starousedlík SHW Avatar uživatele cool.user
    Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od Black tgfh
    No, když mám HW požadavky splněny na Vistu 64bit, tak jedině tuhle......Sám jsem ji testoval, a vzhled super , ale v ramce mi z 1GB zbylo pouhých 400MB. Tak jsem zůstal u Windowsu XP
    Jenze mezi testovanim a dlouhodobym provozem je prave rozdil.

Osobne bych se dneska jeste bal nasadit jako primar OS x64 visty, uz jen kvuli ovladacum, pokud ovsem bych nemel primo nejakou aplikaci ktery by vyhody x64 byla schopna vyuzit.

Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Windows 7: 32bit nebo 64bit?
    Od chlumec83 v sekci OS Windows
    Reakcí: 12
    Poslední příspěvek: 10-08-2009, 07:39
  2. Vista ultimate 32bit upgrade na 64bit
    Od Stoupa07 v sekci OS Windows
    Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 14-08-2008, 08:22
  3. Vista 32bit nebo 64bit.?