Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 33

Téma: Víkendová diskuze: OnLive – budoucnost hraní?

Čestný člen Avatar uživatele husky14
    Registrace
    Jun 2007

Je před námi konec týdne, proto Vás tímto zveme na naši víkendovou diskuzi s tématem:

OnLive – budoucnost hraní?

V nedávné době byl představen projekt OnLive, který má umožnit všem hráčům užívat si nejnáročnějších her i bez vlastnictví výkonného PC nebo konzole, pouze s využitím připojení ke vzdálenému serveru. Je tohle budoucnost? Bude to v praxi fungovat? Jak vidíte finanční stránku věci? Ať už jsou vaše názory jakékoli - vyjádřete se, zapojte se s ostatními do diskuze!

Do diskuze se mohou zapojit i neregistrovaní uživatelé. Pro napsání příspěvku stačí stisknout tlačítko "Odpověď", které se nachází u levého okraje této stránky (nad a pod výpisem jednotlivých příspěvků).
    Odpovídat lze po přihlášení

Obyvatel SHW Avatar uživatele CommanderZ
    Registrace
    Nov 2007

Takovou hru si asi ukradnout nepujde. takze v Cechach to budoucnost nema

A jinak...bude to vyzadovat silene pripojeni k netu a pri vysoke zatezi opravdu hodne vykonne servery. A to urcite nebude zadarmo...

Nováček
    Registrace
    Mar 2007

Myslím, že je to vcelku logická cesta. Aplikace na serveru se lépe udržuje, je stále aktuální a službu nelze ukrást. Záležet bude na nastavení ceny za tuto službu, ta bude podle mě rozhodující. Bude-li nápad dotažen do konce, poskytne uživateli dostatčné pohodlí a širokou nabídku, pak si myslím, že určitě uspěje.

Starousedlík SHW Avatar uživatele czhunter
    Registrace
    Dec 2007

Bude to fungovat tam, kde není kritická odezva ovládání, protože ta se prostě na cestě klient-server-klient nastřádá, pro rychlý akční nebo závodní hry to asi nebude ono.
    U klasických MMORPG to bude imho fungovat dobře, ale tam ani není moc výkonu potřeba. Výhoda je, že se to dá dobře zkombinovat i třeba s hraním na netbooku nebo lepším telefonu, které by na to jinak výkon neměly.

Neregistrovaný

Nema budoucnost v zanru akcnich her, kde jde o kazdou ms. Zato neco pomalejsiho jako sims, nebo nejake rpg by slo i kdyz na to zase nepotrebuju nejaky brutalni externi vykon...

Starousedlík SHW Avatar uživatele cool.user
    Registrace
    May 2006

K onlive jsem byl skeptickej od zacatku a jsem jeste vic skeptickej po te co ani nemeli koule se prezentovat na E3.

Onlive vypada na papire jak predvolebni sliby, ale pochybuju ze nejak rozumne vyresi lagy v pripade ze clovek bude bydlet dal od datacentra. Nedokazu si ani predstavit ten brutalni datovy tok a to hlavne u datacenter. Dale dost pochybuju o vyhodnosti cenove politiky...

Starousedlík SHW Avatar uživatele astec
    Registrace
    Jun 2008

Citace Původně odesláno od cool.user Zobrazit příspěvek
    K onlive jsem byl skeptickej od zacatku a jsem jeste vic skeptickej po te co ani nemeli koule se prezentovat na E3.

Onlive vypada na papire jak predvolebni sliby, ale pochybuju ze nejak rozumne vyresi lagy v pripade ze clovek bude bydlet dal od datacentra. Nedokazu si ani predstavit ten brutalni datovy tok a to hlavne u datacenter. Dale dost pochybuju o vyhodnosti cenove politiky...
    Přesně tak. A pak, rád si zahraji jen tak a ne aby mi někdo nadával do lam ....

dEvilPS3

Podle mě to budoucnost má, ale těžko říct, jak na to budou lidi reagovat. Já mám třeba lepší pocit ze hry, od které držím médium v krabičce s obalem a manuálem (to žádné online hraní nenahradí) v ruce a vím, že ji mám já. Je to takový "majetek". Kdežto když bude na serveru a vy se k ní budete chtít třeba za pár let vrátit, uz ji nejspíše mít nebudete a díky technologii ji třeba ani nespustíte Je to jako když si hru půjdete zahrát do herny. Já se osobně rád kochám sbírkou mých her (obzvlášť serií Resident Evil)a při onom online hraní tohle asi nepůjde

Nováček Avatar uživatele Lobobery
    Registrace
    Dec 2006

Tak na střílečky, kde někdo, kdo neni lama, pozná i pár milisekund, to nebude. Protože zpracování musí nějakou dobu trvat. Když bude putovat rychlostí světla signál na zpracování do vzdálenosti např. 500km, nazpátek je to dalších 500km. To je 1000km celkem a to už je i při rychlosti světla (tak rychle to ale nebude) zdržení kolem 3,5ms a už to je na rychlý hry špatný. Přidejte k tomu fakt, že stanice nebude na každejch 500km nebo to bude přes družici. Že zpracování minimálně nějakou tu milisekundu bude trvat a to už je na prd.
    Nehledě na to, že na pořádnou hru v pořádný grafice je zapotřebí nadupaná grafárna, nadupanej procák a paměť apod. Ty data tam musí lítat obrovskou rychlostí. A tyhle kvanta dat by se museli z kompu odesílat a zpátky přijímat takovou rychlostí, že už jen na to bude zapotřebí výkonná sestava, ne-li výkonnější, než kdyby si hru počítala sama
    Vidim to dost skepticky. Navíc by to muselo bejt placený hráčema a přijde mi, že na náročnou hru pro např. 10.000 je levnější 10.000 pořádnejch sestav než jedna stanice pro výpočet pro těch 10.000 lidí. Nevim, nějak jsem k tomuhle skeptickej :-)

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Feb 2007

1) Je potrebne poradne pripojeni k internetu. Nizke odezvy vysoke rychlosti. To nejde zarucit vsude.
    2) Ten vykon zdarma nebude. Budete muset plati mesicni poplatky. U WOW tak furt jen platite.
    3) Co mam na disku to si zahraju i kdyz nejde net. Kdyz bude vse online tak den bez netu bude peklo.
    4) Spis to vydim jako renderovaci farmu. Napriklad pro studenty animace ci pro CAD. Ono zobrazit sestavu celeho auta moc booku nedokaze.
    5) Urcitou budoucnost to ma. Viz google. Ale bojim se doby, kdy bude PC bez pripojeni nepouzitelne. Centralizace malokdy prinasi neco dobreho.

Obyvatel SHW / Pilot TMF Avatar uživatele grapherX
    Registrace
    Jan 2008

Možná to budoucnost má, ale dokud to půjde tak se tomu budu vyhýbat. S výkonem své sestavy jsem spokojen, takže mě nic na to neláká. Ještě ke všemu by mi to asi neutáhl ani internet.

Neregistrovaný

Je to drastické zmenšení svobody hráče, u hry která mě baví si dneska můžu stáhnout nebo udělat spoustu modifikací a libovolně si jí nastavit podle vlastního.

Občasný diskutér
    Registrace
    Nov 2007

Zálež co se bude hrát. Dokáži si představit využití pro spousty her, bohužel většina z nich nezahrnuje nic, na co by bylo potřeba extrémě výkonný HW, takže největší výhoda "Smart Computing" tím padá. Ale jak bylo řečeno výše už si to celkem dokážu představit jako komerční službu, kde například jen uploadujete scénu z 3D modeláře, a server vám na oplátku nabídne ke stažení video/obrázky/virtuální objekt. Jelikož se takováto služba dá provozovat na serveru z XYZ moc procesory, ABCDX moc RAM a td může být takováto služba velmi zajímavá. Nehledě na to, že nemusí te vlastnit licenci na daný render...

Obyvatel SHW
    Registrace
    Apr 2008

Zavisi to od toho, co si pod tym vyrazom "ma buducnost" predstavime. Pretoze podla mna sa tato vec nikdy nezrealizuje. Neverim, ze nejaka firmicka dokaze vyrobit virtualizaciu hernych PC na urovni aku doteraz nedokazalo VMware a navyse by v kazdom okrese ci dokonca meste musel byt aj nejaky ten superpocitac, ktory by to pocital. Technicky je to mozno realizovatelne, komercne to ale nemoze byt uspesne...

Obyvatel SHW
    Registrace
    Jan 2009

A snazi se VMware vubec o neco takoveho?

Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Víkendová diskuze: Věříte v budoucnost ARM?
    Od Pavel Kovač v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 19
    Poslední příspěvek: 02-07-2012, 14:57
  2. Víkendová diskuze: Linux - mrtvý systém, nebo budoucnost?
    Od Petr S. v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 76
    Poslední příspěvek: 26-04-2011, 22:22
  3. Víkendová diskuze: Kam směřuje online hraní?
    Od husky14 v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 16
    Poslední příspěvek: 02-12-2009, 20:24
  4. Víkendová diskuze: Jaká bude budoucnost stolních PC?
    Od husky14 v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 38
    Poslední příspěvek: 23-02-2009, 12:00
  5. Reakcí: 15
    Poslední příspěvek: 01-04-2008, 17:16