reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Reinstal Windows a rozdělení disků

Hrdlodus (27)|5.6.2009 11:39
Zdravím!

Mám 2 fyzické disky.
Jeden D a druhý rozdělený na C (s Windows XP) a E (rozšířený oddíl).

Chci reinstalovat Windows, sloučit C a E v jeden nerozdělený disk a na něj ten Windows nainstalovat.

Až spustím instalační CD s Windows a dostanu se do té části, kde si vybírám, na který oddíl chci OS nainstalovat, je tam ta možnost sloučení oddílů C a E a instalace OS na nově sloučený disk C?

Již si to napamatuji, tak se tu ptám.

A jinak by při tom neměly být nějaké problémy nebo něco, co bych musel ještě řešit, že?

A když mám to E zaplněné, ale vše se může smazat - nemusím to řešit ještě před samotnou akcí, stačí to nechat vše na proces při instalaci?

Děkuji.
pas!k (3765)|5.6.2009 11:50
Pokud na nynejsim c a nynejsim e jsou data ktere nepotrebujes a muzes je smazat postupoval bych nasledovne ..

Pri instalaci systemu v miste kde vybiras kam system instalovat mas moznost odstranit jednotku .. pres tuto funkci bych odstranil jednotku C a E .. vznikne ti disk s neprirazenym mistem ktery oznacis a das vytvorit jednotku s maximalni moznou kapacitou a odentrujes .. tim docilis toho co chces. Pak uz jen das format systemem ntfs a nainstalujes. Jo a dopurucuji pri instalaci nynejsi disk D odpojit aby fyzicky byl v pc pripojeny pouze ten disk na ktery chces instalovat system .
dzandra (1368)|5.6.2009 11:56
[QUOTE=pas!k;256547]Pokud na nynejsim c a nynejsim e jsou data ktere nepotrebujes a muzes je smazat postupoval bych nasledovne ..

Pri instalaci systemu v miste kde vybiras kam system instalovat mas moznost odstranit jednotku .. pres tuto funkci bych odstranil jednotku C a E .. vznikne ti disk s neprirazenym mistem ktery oznacis a das vytvorit jednotku s maximalni moznou kapacitou a odentrujes .. tim docilis toho co chces. Pak uz jen das format systemem ntfs a nainstalujes. Jo a dopurucuji pri instalaci nynejsi disk D odpojit aby fyzicky byl v pc pripojeny pouze ten disk na ktery chces instalovat system .[/QUOTE]

To odpojení disku který nechceš smazat je velice dobrá rada. I já jsem se jednou uklk a bylo po datech. Takže odpoj disk co chceš zachovat a postupuj jak radí pas!k