reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

q9400 - pretaktovani

PuGR (11)|5.6.2009 20:51
Ahoj,
mám následující sestavu :
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------
A potřeboval bych pomoct s přetaktováním. Přesněji řečeno bych potřeboval napsat přesný postup co kde nastavit v biosu, popřípadě v příslušném softwaru.
Bylo by vynikající, kdyby jste mi to napsli jako úplnému začátečníkovi :)

Předem mockrát děkuji za každou radu.
meeee (1110)|5.6.2009 20:54
Tak šup sem a studovat.:)
PuGR (11)|5.6.2009 21:04
Takže ono je to na "Core 2 Duo E8400" stejné jako na tento procesor ?
Jak tak to téma projíždím, tak tam v podstatě nikde nevydím postup, jak to nastavit v biosu. Možná, že to tam někde je, ale moc se v tom nevyznam. Není někde nějaký konkrétní případ pro q9400 a bios na zákl. desku P5N-E SLI ?

EDIT:
A neexistuje třeba nějaká utilita pro ASUS jako třeba EasyTune pro Gygabite?
Chápu, že je asi lepší použít bios, ale pochybuji, že by tady byl někdo tak ochotný a ukázal by mi to na konkrétním případě nebo vysvětlil přesný postup, jak dosáhnou lepší frekvence.
V tomto případě by pro mě bylo rozhodně lepší použít nějaký taktovací software ve Windows.
Salamander (6177)|5.6.2009 21:23
No, ja mam Q9300, coz je az na nizsi nasobic ten stejny procesor ....
ja bych to nejak netrapil, pretaktovani je stejne jako v pripade dvoujadra, jen s nim nedosahnes tak vysoke frekvence ... ja beham na 2,8Ghz z puvodnich 2,5, a to jenom proto, ze mi bezi FSB na 400, coz je pekny cislo a vsechno se s nim lip steluje ... vic vykonu stejne nepotrebuju ...
kdyz bys chtel poradit s necim konkretnim, klidne mi napis :)
PuGR (11)|18.6.2009 17:38
Opravdu se nenajde nikdo s tímto processorem a touto ákladní deskou, kdo by mi vyfotil jednotlivá nastavení v BIOSU?
Chtěl bych se dostat alespoň na 3.6GHz
Bohuže s tím nemám zkušenosti a měnit napětí si netroufám...
cool.user (2822)|18.6.2009 17:44
[QUOTE=PuGR;260362]Opravdu se nenajde nikdo s tímto processorem a touto ákladní deskou, kdo by mi vyfotil jednotlivá nastavení v BIOSU?
Chtěl bych se dostat alespoň na 3.6GHz
Bohuže s tím nemám zkušenosti a měnit napětí si netroufám...[/QUOTE]

Jak uz napsal meeee, Tak šup sem a studovat.:)
fanynek (2048)|18.6.2009 22:01
[QUOTE=PuGR;260362]Opravdu se nenajde nikdo s tímto processorem a touto ákladní deskou, kdo by mi vyfotil jednotlivá nastavení v BIOSU?
Chtěl bych se dostat alespoň na 3.6GHz
Bohuže s tím nemám zkušenosti a měnit napětí si netroufám...[/QUOTE]

Když nemáš páru, o co při OC jde, tak se do toho radši nepouštěj.
Každý kus HW je jiný a potřebuje "své" nastavení/voltáže atp. Co funguje jednomu, nemusí fungovat jinému. Není problém ti tu napsat nastavení FSB/násobiče/děličky a přibližná napětí CPU, RAM a NB, ale to k ničemu nepovede, protože když to nebude stabilní, tak zase nebudeš vědět, co s tím.
Musíš nejdřív pochopit, o co při OC jde, resp. souvislosti- frekvence vs. napětí, potažmo s tím spojená vzrůstající teplota a násl. testy stability.
PuGR (11)|18.6.2009 22:38
No u mě je spíš ten problém, že se nevyznám ve svém biosu. Většina nastavení tam buď chybí, nebo spíš se to tam jmenuje nějak jinak. Proto bych potřeboval návod konkrétně na svou desku...

TO: fanynek
No dobře to chápu, ale když nepůjdu do závratných výšin, tak je přece šance na neúspěch velmi malá.
Mě by klidně stačilo i 3.3 nebo 3.4GHz pokud i to není moc. V biosu se dá nastavit i automatický OC (až o 20%), ale funkční to je maximálně o 15%, ale stále né stabilní. Předpokládám, že se špatně natavuje voltáž.
Proto by mi pomohla nějaká rada, jak se dostat přes hranici 3GHz. Nic víc opravdu nepotřebuji.

Jinak téma na které to udkazujete už jsem prošel, ale bez praxe je mi to k ničemu.
speedsnail (4876)|18.6.2009 23:02
FSB 400, násobič nechat 8*,děličku pamětí 1:1, PCI-EX 100Mhz a k tomu odpovídající napětí na procesoru (to nikdo neodhadne, to musíš zkusit, max ale cca 1.4V).. Pak můžeš podobně zkoušet 410,420 atd.. ale možná tvoje deska nezvládne ani 400fsb, nebo jen s pokročilym laděním (přeci jen to je chipset nVidia 650i kterej neměl původně 45nm Quady ani podporovat a z počátku s tim byly problémy), to si nejdřív vyzkoušej se sníženym násobičem (6*), abys vyloučil vliv procesoru. Ale jak bylo řečeno.. pokud ani nevíš jaké položky v biosu to jsou, nepřijde mi moc bezpečné se v tom hrabat..