Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Zobrazené výsledky: 1 až 9 z 9

Téma: Sestava kolem 20K urcena na hry...

Nováček
    Registrace
    Feb 2009

Zdravisko, dostal jsem par lovaku tak bych si rad poridil nejaky to novy zelezo.Nechci si kupovat hotovou sestavu, postavim si ji doma sam...

Hodilo by se par Vasich rad co vymenit, za co si priplatit, anebo naopak co by mi tam nefungovalo apod.

Tak se na to vrhnu, zaval bych u MB. Kvalitni MB je preci zaklad, kolem neho se to vsechno toci Smile, Mam vybranou tuto desku, Gigabyte GA-MA790XT-UD4P.

Pokracuji k vyberu procesoru. Jelikoz mam tento stavajici PC cca 8 let, potrebuji neco na hrani nejnovejsich her, Vybral jsem si tenhle AMD Phenom II X4 955 Black Edition,chladic bych bral Arctic-Cooling Freezer Xtreme

Pokracujeme k disku, vyber byl vcelku jednoduchy, 1TB disk , WD Caviar Black 3.5" 1TB WD1001FALS..

Horsi jsem to mel uz s vyberem pameti, na domovskych strankach gigabyte jsem se docetl ze MB nepodporuje kvalitni pameti OCZ coz me docela zklamalo, vybral jsem si bajvocko tyto: A-Data Vitesta EE 4GB (kit 2x 2GB) 1600 MHz CL8..

Abych vubec neco zprovoznil je potreba elektrina, proto volim(podle me) kvalitni a vykonny zdroj s 80%ucinnosti Fortron Epsilon 80PLUS 500W

CO mi jeste zbyva? Jo vlastne grafika, u te si nejsem tak uplne jist, laka me ATI4770 ale nejsou skoro vubec k sehnani, potom ATI4850 se mi uz vykonostne nezda, kdyby trosku spadla cena tak jdu do ATI4890.... Karty od nVidia me nelakaji(pro normalniho cloveka jsou furt drahe, a maji neprimerenou cenu v pomeru na vykon)

Zaverem, bych chtel jeste dodat , ze skrin a mechaniky s monitorem mam, jeste vam tu pridam odkaz na kosik.
    Velmi rad privitam Vase rady a pripominky, Dekuji predem Smile

http://www.alfacomp.cz/php/basket.ph...Y701OVR01O9F01
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW Avatar uživatele robky
    Registrace
    Oct 2006

ad. zdroj: vyberaj radšej zo značiek ako napr. Corsair HX520, Enermax Pro82+ 525W alebo Seasonic ...

ad. chladič: vymenil by som za Cooler Master Hyper212, Scythe Ninja2, Scythe Mugen2 alebo drahší Noctua NH-U12P

Starousedlík SHW / Pilot TMF Avatar uživatele fanynek
    Registrace
    Oct 2006

Naprostý souhlas s robkym

Čestný člen Avatar uživatele husky14
    Registrace
    Jun 2007

@Leviks: když už vybíráš grafiku, jakej máš ten monitor (rozlišení)?

Nováček
    Registrace
    Feb 2009

Dekuji Vam za Vase rady,ale zbavim se DDR3 a zvolim radsi DDR2, sestava by po zmene vypadala zhruba takto,

skrin mam(CM Centurion 5), monitor taky 22"od LG(L227WT)-rozliseni 1680X1050 bodu,
    mensi disk na system a druhej na data

grafiku vezmu 4890, + musim jeste myslet na chladic CPU tak do 1000,-

takze cena trosku prekroci 20k, ale doufam ze vykon bude stat za to :grin:

EDIT1:: tak tady je konecna sestava, prosim zhodnotte mi ji, dekuji:-) http://www.alfacomp.cz/php/basket.ph...B901IY801DQC01
    Naposledy upraveno uživatelem Leviks: 06-06-2009 v 13:04

Starousedlík SHW Avatar uživatele robky
    Registrace
    Oct 2006

Pekne poskladané, aj mne by sa hodila
    Myslím, že môžeš objednávať

Starousedlík SHW
    Registrace
    Jul 2006

Citace Původně odesláno od Leviks Zobrazit příspěvek
    EDIT1:: tak tady je konecna sestava, prosim zhodnotte mi ji, dekuji:-) http://www.alfacomp.cz/php/basket.ph...B901IY801DQC01
    vrať se k 520 zdroji něco ušetříš a výkonostní rezerva bude stále obrovská
    pak bych vzal místo vaporX rovnou Toxic verzi grafiky má lepší chladič a pěkný takty
    DDR2 OK
    jinak chystáš se na nějaký extrémní přetaktování? GA-MA790X-UD4 nabízí téměř stejné možnosti (rozdíl je v linkách pro crossfire -na nic, zvukovce, a napájení procesoru - se spíš hodí pro dusík a 2V Vcore)

Nováček
    Registrace
    Feb 2009

Citace Původně odesláno od matyyy Zobrazit příspěvek
    vrať se k 520 zdroji něco ušetříš a výkonostní rezerva bude stále obrovská
    pak bych vzal místo vaporX rovnou Toxic verzi grafiky má lepší chladič a pěkný takty
    DDR2 OK
    jinak chystáš se na nějaký extrémní přetaktování? GA-MA790X-UD4 nabízí téměř stejné možnosti (rozdíl je v linkách pro crossfire -na nic, zvukovce, a napájení procesoru - se spíš hodí pro dusík a 2V Vcore)
    na desku GA-MA790X-UD4 jsem premejslel, ale docetl jsem se ze to ma AM2/AM3, ale nepodporuje to procesor rady AMD Phenom™ II X4, jinak na taktovani se moc nechystam

Starousedlík SHW
    Registrace
    Jul 2006

Citace Původně odesláno od Leviks Zobrazit příspěvek
    na desku GA-MA790X-UD4 jsem premejslel, ale docetl jsem se ze to ma AM2/AM3, ale nepodporuje to procesor rady AMD Phenom™ II X4, jinak na taktovani se moc nechystam
    kde si tu blbost vyčet
    podoporu cpu je většinou na webu výrobce
    http://gigabyte.cz/products/mb/cpuli...x-ud4p_10.html

jestli nechceš taktovat můžeš jít i do desek s amd7*0g amd770 o nic jinýho nepříjdeš než možnost rozšířeného taktování
    ale u black edition se stejně většinou taktuje změnou násobiče a to zvládne i ta sebeblbělbější deska(vyjma OEM výploduů)

Podobná témata

1. Sestava kolem 10 000 Kč
    Od cerny.mysak v sekci PC - archiv
    Reakcí: 69
    Poslední příspěvek: 10-12-2009, 18:17
  2. PC sestava kolem 20K
    Od PLUT0 v sekci PC - archiv
    Reakcí: 4
    Poslední příspěvek: 05-03-2009, 21:50
  3. Pc- Sestava na hry kolem 15k
    Od Mašut v sekci PC - archiv