reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Samsung HD103UJ z 1000GB ukazuje jen 8GB

kubrt2 (16)|7.6.2009 10:22
Úvodem se omlouvám pokud se to tady již řešilo ja jsem to zatím nenašel.
Nový disk Samsung HD103UJ 1000GB jsem v XP rozdělil na 3 díly (XP,W7,DATA) narofmátoval na NTFS.Pak jsem PC vypnul můj původní HDD jsem odpojil a nechal zapojený jen nový HDD (Samsung) s tím, že nainstaluji na jeden oddíl Windows7.Instalace naběhla, ale při výběru místa pro instalaci nic nenalezl(vůbec nic).Instalaci jsem ukončil.Napadlo mě jestli jsem neměl vzadu dát nejaký "svič".
Znovu jsem nahodil můj starý disk spustil XP a ve správci disků jej nalezl, ale má jen jeden oddíl a má 7.88GB(v tom graf.okýnku), ale nahoře ve výpisu všech disků ukazuje kapacita 32MB a volné místo 26MB.Zbytek někam zmizel.Mě to připadá jakoby si instalačka těch W7 blokla tohle místo (8GB) a zbytek je někde schovaný.
Takže prosím o radu co teď delat, pokud možno podrobně nejsem v některých věcech zrovna odborník spíš nadšenec
wanrouter (126)|7.6.2009 11:02
[QUOTE=kubrt2;257112]Úvodem se omlouvám pokud se to tady již řešilo ja jsem to zatím nenašel.
Nový disk Samsung HD103UJ 1000GB jsem v XP rozdělil na 3 díly (XP,W7,DATA) narofmátoval na NTFS.Pak jsem PC vypnul můj původní HDD jsem odpojil a nechal zapojený jen nový HDD (Samsung) s tím, že nainstaluji na jeden oddíl Windows7.Instalace naběhla, ale při výběru místa pro instalaci nic nenalezl(vůbec nic).Instalaci jsem ukončil.Napadlo mě jestli jsem neměl vzadu dát nejaký "svič".
Znovu jsem nahodil můj starý disk spustil XP a ve správci disků jej nalezl, ale má jen jeden oddíl a má 7.88GB(v tom graf.okýnku), ale nahoře ve výpisu všech disků ukazuje kapacita 32MB a volné místo 26MB.Zbytek někam zmizel.Mě to připadá jakoby si instalačka těch W7 blokla tohle místo (8GB) a zbytek je někde schovaný.
Takže prosím o radu co teď delat, pokud možno podrobně nejsem v některých věcech zrovna odborník spíš nadšenec[/QUOTE]

Pouzi Hirens Boot CD image a na nom je program Partition Magic alebo Paragon partition manager a ine ...

naformatuj v nich disk a sprav oddiely ako potrebujes...

To co sa Ti stalo je urcite chyba pri predoslom formatovani disku
mech13 (5526)|7.6.2009 11:03
normalni chovani to rozhodne neni, neco je spatne.

stahni, vypal a nabootuj z liveCD Gparted: http://sourceforge.net/project/showfiles.php?group_id=115843&package_id=271779
uvidis co z toho vyleze
kubrt2 (16)|7.6.2009 11:27
Tak v partitionmagic8.0 je disk zobrazen žlutě a napsáno BAD.Když jsem dal formátovat tak nedokončil a napsal nejakou chybu.Stále jej zobrazuje jen jako 8GB místo 1T :confused:
Jde mi o navrácení původní kapacity HDD.Vůbec to nechápu jak se to stalo.
Teď stahuji gparted-live vyskouším a uvidíme.
wanrouter (126)|7.6.2009 11:29
[QUOTE=kubrt2;257152]Tak v partitionmagic8.0 je disk zobrazen žlutě a napsáno BAD.Když jsem dal formátovat tak nedokončil a napsal nejakou chybu.Stále jej zobrazuje jen jako 8GB místo 1T :confused:
Jde mi o navrácení původní kapacity HDD.Vůbec to nechápu jak se to stalo.
Teď stahuji gparted-live vyskouším a uvidíme.[/QUOTE]

Skus iny program z toho, Acronics alebo Ranish partition manager, Partition Magic 8 ma problemy s particiami naformatovanymi cez VIsta a zobrazuje ich na zlto, zabudol som ti to napisat. Neviem ci novy Hiren´s obsahuje uz opravenu verziu Partition Magicu.
kubrt2 (16)|7.6.2009 11:52
Použil jsem Acronis Disc Director a ten při instalaci píše: Failed to read from the sector 1 356 822 of the hard disk 2
Když dám přeskočit tak se hláška opakuje akorát se mění sektory :(
Po restartu systému a spuštění programu už problémový HDD nenajde.
wanrouter (126)|7.6.2009 12:17
[QUOTE=kubrt2;257165]Použil jsem Acronis Disc Director a ten při instalaci píše: Failed to read from the sector 1 356 822 of the hard disk 2
Když dám přeskočit tak se hláška opakuje akorát se mění sektory :(
Po restartu systému a spuštění programu už problémový HDD nenajde.[/QUOTE]

este je tam asi 7 programov na particie ani v jednom ti to nejde?
EditorPO (2819)|7.6.2009 12:20
Pouzi HDDregenerator z najnovsieho [FONT=Verdana]Hiren's BootCD[/FONT]
astec (1823)|7.6.2009 12:27
Zajimavé. Hele a co od začátku. Vlož disk do mašiny, podívej se do biosu, co ukazuje. Mrkni jestli se dobře detekuje. okud ne, nový BIOS. Má správné jumpry? na sataI, SATAII dle desky?
Co to udělá když připojíš disk zpátky do mašiny kde jsi jej dělil? k tomu původnímu?
Pokud nepomuže nic ani hdd regenerator tak asi mas smulu
kubrt2 (16)|7.6.2009 12:30
Omlouvam se ja sem si stahl jen ten Acronis ... a partitionmagic jsem už v PC měl.Teď taham cely ten balík Hiren's Boot CD 9.8 tak dám vědět jak to dopadne.
Použil jsem i ten Gparted liveCD a ten našel tenhle HDD ale měl tam taky jen 8GB.
Teď jsem dal ten HDD formatovat přes XP hlasi těch 8GB ale formát trvá už 10minut a má udělaných 11% tak to vypada že formatuje větší objem - snad :rolleyes:
kubrt2 (16)|7.6.2009 12:39
[QUOTE=astec;257182]Zajimavé. Hele a co od začátku. Vlož disk do mašiny, podívej se do biosu, co ukazuje. Mrkni jestli se dobře detekuje. okud ne, nový BIOS. Má správné jumpry? na sataI, SATAII dle desky?
Co to udělá když připojíš disk zpátky do mašiny kde jsi jej dělil? k tomu původnímu?
Pokud nepomuže nic ani hdd regenerator tak asi mas smulu[/QUOTE]
No v Biosu jej najde ale ukazuje velikost jen 30mb (ale je to 1T).Jumpry sem nedaval-nenastavoval žadne myslel sem že u SATA být nemusí.Mám to jen v PC kde jsem to dělil v jiném jsem to neskoušel.A ten regenerator musim počkat až se to dostahuje.
astec (1823)|7.6.2009 13:04
[QUOTE=kubrt2;257184]Omlouvam se ja sem si stahl jen ten Acronis ... a partitionmagic jsem už v PC měl.Teď taham cely ten balík Hiren's Boot CD 9.8 tak dám vědět jak to dopadne.
Použil jsem i ten Gparted liveCD a ten našel tenhle HDD ale měl tam taky jen 8GB.
Teď jsem dal ten HDD formatovat přes XP hlasi těch 8GB ale formát trvá už 10minut a má udělaných 11% tak to vypada že formatuje větší objem - snad :rolleyes:[/QUOTE]

Tak to je špatné, že i ten bios. Neklepl jsi s tím diskem, vyndal jsi jej až když stál a při vypnuté elektrice?
robky (3195)|7.6.2009 13:23
Možno by bolo najlepšie ho preklepnúť softom od výrobcu ES Tool
kubrt2 (16)|7.6.2009 13:27
Tak mam ten novy Hiren's BootCD ale žadny HDregenerator tam nevidím jen HDD scan.Ve které to má byt složce?Sem asi slepý :(
Neklepl ani nic jineho davam pozor i na elektriku atd. jinak ještě probíhá ten formát v XP už to dělá přes hodinu a má jen 71% tak to vypadá že tam to místo (1000gb) musí být jen jak to dokázat aby je i fyzicky videl.
Jak doformatuje skusím ještě tu věcičku od výrobce.
Tak formát trval asi 1h a 40min naběhlo 100% a pak hláška formátovaní se nezdařilo
EditorPO (2819)|7.6.2009 14:58
Najdes ho medzi Hard Disk Tools
astec (1823)|7.6.2009 15:02
[QUOTE=kubrt2;257208]Tak mam ten novy Hiren's BootCD ale žadny HDregenerator tam nevidím jen HDD scan.Ve které to má byt složce?Sem asi slepý :(
Neklepl ani nic jineho davam pozor i na elektriku atd. jinak ještě probíhá ten formát v XP už to dělá přes hodinu a má jen 71% tak to vypadá že tam to místo (1000gb) musí být jen jak to dokázat aby je i fyzicky videl.
Jak doformatuje skusím ještě tu věcičku od výrobce.
Tak formát trval asi 1h a 40min naběhlo 100% a pak hláška formátovaní se nezdařilo [/QUOTE]

Tak toho jsem se bál, to by svědčiloa vadě disku. Jsem zvědav na uzilitu od výrobce
kubrt2 (16)|7.6.2009 16:23
Ja ten Hiren's BootCD v te upravene formě nemůžu rozjet když dam Patch tak to neudela stim že je neco špatne.Snažil jsem se podle návodu ale nejde mi to - něco dělám blbě.A v té základní verzi to nevidím.Snažil jsem se to najít i jako samostatnou utilitu a mam hddregenerator 1.71 ale ten po instalaci nic nedělá.tak a co teď.

A tu utilitu od výrobce mam docela obavy čtu že je to v dosu, nejsem na to odbornik (ještě jsem to nedělal) a nechci si posr... i součastný HDD to by mě odvezli.

Jo a napsal jsem do obchodu kde jsem to bral tak jsem zvědavý na jejich vyjádření zda to pujde dát na reklamačku.
Co myslíte vy?Máte zkušenosti?
speedsnail (4876)|7.6.2009 17:23
No pokud to nerozhejbeš (disk neuvidí bios, utilitka od výrobce ani partition managery, nepůjde naformátovat), tak je to jednoznačně na reklamaci, tady neni o čem diskutovat.
wanrouter (126)|7.6.2009 17:28
[QUOTE=kubrt2;257248]Ja ten Hiren's BootCD v te upravene formě nemůžu rozjet když dam Patch tak to neudela stim že je neco špatne.Snažil jsem se podle návodu ale nejde mi to - něco dělám blbě.A v té základní verzi to nevidím.Snažil jsem se to najít i jako samostatnou utilitu a mam hddregenerator 1.71 ale ten po instalaci nic nedělá.tak a co teď.

A tu utilitu od výrobce mam docela obavy čtu že je to v dosu, nejsem na to odbornik (ještě jsem to nedělal) a nechci si posr... i součastný HDD to by mě odvezli.

Jo a napsal jsem do obchodu kde jsem to bral tak jsem zvědavý na jejich vyjádření zda to pujde dát na reklamačku.
Co myslíte vy?Máte zkušenosti?[/QUOTE]

Hiren´s je v subore ISO, normalne otvor Nero a daj vypalit IMAGE, spravi ti to rovno bootovaci disk.

Po spusteni Hiren´s vyberies polozku s programami na obnovu disku alebo particii.
kubrt2 (16)|8.6.2009 11:59
Tak jsem to projel tou orig.utilitou a diagnostika nedoběhla napsal Service Code AJ24 BAD SECTOR a když sem dal Low Level Format-1 tak to taky neudělal ale zahlasil toto :
http://www.nahraj.cz/content/view/ee8e4e8b-2fb3-4d86-99c1-abd46de55dd9
Tak už nevím :(
kubrt2 (16)|9.6.2009 08:39
[FONT="Arial Black"]VYŘEŠENO :D[/FONT]

Použil jsem podle rady od "robky" oficiální utilitu ES Tool a tam je položka recover native size a ta disk vrátila na původní hodnotu.Pak už jen Low Level Format-2 (který trval 5 hodin) a HDD je OK.
Tímto všem děkuji za rady, hodně jsem se naučil.DÍKY MOC :D