reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Přeinstalování Windows XP Home

billy_86 (160)|8.6.2009 18:04
Čau, na notebooku potřebuju přeinstalovat OS a mám jenom štítek s klíčem. Dají se windows xp home stáhnout někde legálně nebo jak je mám sehnat ?
matyyy (2527)|8.6.2009 18:12
dost ntb má speciální patition kde jsou instační soubory pro systém jak tam viz návod k ntb
další část ntb tě při první spuštění vyzve k vytvoření instalačního média

win se legálně nikde stáhnout nedají (aspoň né s tvojí licencí)
podporu k OS by měl dělat výrobce ntb (většinou řeší prohlášením že k OS se podpora neposkytuje)

myslím že Microsoft ti při ztacení CD pošle nový za nějaký poplatek
dzandra (1368)|8.6.2009 21:44
Mno a nemáš v okolí někoho kdo by ti windows xp ho
me půjčil. KStačilo by ti ho pak zkopírovat nebo to jen z toho instalovat. Jen tak bokem co to je za notebook?
Rosta43 (154)|9.6.2009 07:37
[QUOTE=matyyy;257647]dost ntb má speciální patition kde jsou instační soubory pro systém jak tam viz návod k ntb
další část ntb tě při první spuštění vyzve k vytvoření instalačního média

win se legálně nikde stáhnout nedají (aspoň né s tvojí licencí)
podporu k OS by měl dělat výrobce ntb (většinou řeší prohlášením že k OS se podpora neposkytuje)

myslím že Microsoft ti při ztacení CD pošle nový za nějaký poplatek[/QUOTE]

Jen pro doplnění. Pokud budeš schánět instalačníé médium od někoho, je nutné sehnat odpovídající CD. Licence (inst. čísla) prodané v poslením roce nemusí být možné nainstalovat ma starší CD!
dzandra (1368)|9.6.2009 08:27
[QUOTE=Rosta43;257772]Jen pro doplnění. Pokud budeš schánět instalačníé médium od někoho, je nutné sehnat odpovídající CD. Licence (inst. čísla) prodané v poslením roce nemusí být možné nainstalovat ma starší CD![/QUOTE]

No já nevím, vzhledm k tomu že mám po ruce asi 400 instalačních cd windows xp pro, tak používám i na nové licenční čísla ten původní ať nemusím ty cd rozbalovat. (I když stejně instaluji z image přes sít).Jedinný problém by měl být, že lic. číslo vydané pro sp1 nepoužiješ na instalační cd s sp2.
pas!k (3765)|9.6.2009 09:04
[QUOTE=dzandra;257786]No já nevím, vzhledm k tomu že mám po ruce asi 400 instalačních cd windows xp pro, tak používám i na nové licenční čísla ten původní ať nemusím ty cd rozbalovat. (I když stejně instaluji z image přes sít).Jedinný problém by měl být, že lic. číslo vydané pro sp1 nepoužiješ na instalační cd s sp2.[/QUOTE]

Neni to tak uplne pravda .. zalezi na oznaceni instalace .. mam tu nekolik verzi xp pro sp2 a isntalacky s cisly nelze kombinovat.
Rosta43 (154)|9.6.2009 09:35
[QUOTE=pas!k;257795]Neni to tak uplne pravda .. zalezi na oznaceni instalace .. mam tu nekolik verzi xp pro sp2 a isntalacky s cisly nelze kombinovat.[/QUOTE]

Jedná se zejména o instalační čísla vydyaná pro SP3, kdy MS změnil algoritmus výpočtu a tato čísla neěla použít na jiná než nová média a naopak. U těch starších jsem to také zaznamenal, ale nevěnoval jsem tomu pozornot, tak nemohu potvrdit ani vyvrátit kdy a zakých podmínek.
billy_86 (160)|9.6.2009 09:40
Jsou to SP3 a v okolí je nikdo nemá (ani starší, každej má profiky) tak nevim jak to udělat.