reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Pri pokusu o zachranu dat z disku mi zmizela partisna plná dat

vsn (140)|8.6.2009 23:02
Zdravim,

kamarad donesl disk at se na nej podivam tak jsem si s tim hral ale zprvu jsem neodpojil mé dva disky zapojene do raidu1

jediné co jsem udelal bylo ze kdyz partision magic pri startu hlasil chybu tak jsem dal na fix it ... ale nevsiml jsem si ze by mi zmizel disk ...

no a po nastartovani vist koukam a moje Dcko nikde :(

jak ho prosím zachraním?...

děkuji
edit: acronis disc director to vidi jako NTFS oddil ale bez pismenka ... vidi kompletni strukturu dat ...
screen:

Dojigiri (1629)|8.6.2009 23:51
Zkus program TestDisk ten je na obnovu zrušených partitions docela dobrej. Mělo by to jít s verzí spustitelnou přímo z Windows. Bude zřejmě potřeba obnovit partition (TestDisk by jí měl najít) a možná i NTFS boot sektor (pokud by TestDisk hlásil, že je NTFS boot sektor vadnej, umí ho obnovit ze zálohy na konci disku).
vsn (140)|9.6.2009 00:56
ok, dekuju ... ja tedko koukam, ze acronis disk director mi ukazuje ze HDD nema akorat pismenko ...
Logout (4018)|9.6.2009 01:22
Stačí kliknout na tu partition (tušim pravym) a přidělit ho. :-)
vsn (140)|9.6.2009 21:56
to se mu prave moc nechce ... mam tedko pujceny novy 1TB HDD tak to na nej odsypavam secko, pak to zkusim nejak fixnout ...

potom se vrhnu na ten kamaradovo disk ... tam mi snad pomuze "getdataback for NTFS" ... akorat doufam, ze umi i slozky protoze kdyz by to vysypalo 500GB *.VOB souboru tak by to nebylo idealní
Logout (4018)|9.6.2009 23:09
Jak nechce? Co to zahlásí?
Pokud je tam ztracená partition, tak se my osvědčil PC Inspector File recovery.
Další možnost je - pokud schází jen zápis o partition v MBR - tu partition znovu vytvořit, ale nezformátovat - ale todle bych doporučival jen člověku, kterej ví co dělá, dá se to tim i zhoršit.
vsn (140)|10.6.2009 08:31
tak ten svuj HDD jsem zformatoval ... ale ve vidlich to neslo, psalo to nakou chybu tak jsem musel v acronisu nejdriv odebrat oddil a pak to slo zformatovat ve windows ...

tedko pracuju na tom druhym HDD kterej se hlasi jako "neplatny dynamicky oddil" tak na ten jsem pustil tedko getdataback for ntfs ... ten doufam, jenom cte a doufam, ze zvladne i slozky protoze u DVDcek by to jinak bylo naprd ...