reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Repro k PC do 3500Kč

crasher.km (919)|9.6.2009 18:20
Zdravím, potřeboval bych poradit s výběrem repro k PC.
Cenou by jsme se měli vyjít do 3500kč-4000Kč je strop.
Jde mi především o věrný poslech-měli by tudíž mít co nejširší rozsah
jelikož se na filmy moc nedívám, nechci 5.1 sestavu. Opravdu mi stačí 2.0 anebo 2.1, raději bych ale 2.0 ;)
Budou tedy primárně na hudbu- oblast metal, rock, dance.
Nejlépe bych chtěl nějaké směrové studiové monitory, nemám však s němi zkušenosti.
Pro upřesnění- pokoj mám +- 20m čtverečných. Věci jako DO jsou pro mě zbytečností, ale pokud by měli digitální nebo optický vstup, tak to bude velkou výhodou :)
Snad se tu najde někdo, kdo mi dokáže poradit či doporučit.

P.S.: opravdu prosím o to, aby se z vlákna nestal spam 5.1 sestav typu Genius ;)
xmarek (1676)|9.6.2009 18:31
Za tuto cenu nepočítejte, že získáte bůhví jak kvalitní zvuk, přece jen se kvalitní studiové monitory pohybují v jiných cenových relacích. Pro Vás možná připadá v úvahu: http://www.musiccenter.cz/M-audio-AV40/Studiov%E9-monitory/:3:26728 (nejedná se o studiové monitory i když je tam spoustu lidí řadí). V podstatě se jedná o kvalitní PC speaker-y.

Pozn. Nedávno jsem byl v podobné situaci, ale moc dobře jsem věděl kolik taková věc stojí. ;)
bjan (4)|11.6.2009 13:35
Mé doporučení zní úplně stejně. Mám slabší AV30, a jsem maximálně spokojený. AV40 ti zahrají ještě o něco nižší frekvence.
xmarek (1676)|11.6.2009 14:00
[QUOTE=crasher.km;258027]Jde mi především o věrný poslech-měli by tudíž mít co nejširší rozsah[/QUOTE]Osobně Vám doporučuji v případě, že se rozhodnete pro koupi těchto typů repro si je jít poslechnout. Já jsem si udělal výlet do Uherského hradiště (firma MUSICCENTER http://www.musiccenter.cz/MC/info.asp?id=36 a rozhodně nelituji. Jel jsem tam původně pro Tapco S5, ale na základě poslechu jsem se rozhodl pro KRKy.
Problém těchto beden je absence nejnižších basů vzhledem k velikosti woofer-u. Studiové monitory bývají většinou posílené o subwoofer. Charakteristika zvuku je poněkud jiná než u repro (Genius) typu Duc-cink. A poslechem předejdete případnému zklamání.
crasher.km (919)|23.6.2009 15:37
Díky za radu:) Do UH to nemám tak daleko,takže o tom rozhodně budu uvažovat:)

K těm M-audio AV40. Hodně sem o nich uvažoval, máte tedy někdo zkušenosti? Nejde mi u zvuku o to,aby se třepali okenní rámy,ale aby byl zvuk vyvážený a rovnoměrný ve všech pásmech. Proto nechci Genius či Logitech. Vypadaj sice pěkně,ale jsou přebasovaný, bez středů a nebo s přehnanýma výškama:)
Zatím teda farit je M-audio AV40 :)