reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Přetaktování X2 4000+

GarFrag (18)|9.6.2009 18:34
Zdravím,
chtěl bych poradit ohledně přetaktování...
jsem na toto úplný nováček
šel jsem do biosu, zvedl FSB o 6 a v CPU-Z se zvedl HT Link, četl jsem o tom že se má držet pod 1100, ale on stoupne/klesne v závislosti na FSB (chápu). Potřeboval bych ale poradit jak tomu zabránit, protože jsem v biosu žádnou volbu nenašel... Je tam CPU Clock Ratio, ale nevím co to je.
(Obrázek - [ATTACH]11304[/ATTACH] )
Sestava:
Procesor: AMD Athlon 64 X2 4000+ EE (Brisbane)
MB: Gigabyte GA-M52L-S3
Ram: 1x2GB A-Data DDR2 800mhz
Grafika: ATI Radeon HD 4850 (Gigabyte GV-R485ZL-512H)
Zdroj: 450W Fortron

Předem děkuji
bios.jpg
matyyy (2527)|9.6.2009 18:45
zkus zmáčknout v biosu ctrl+f1 měl by si dostat pokročilou nabídku taktování (MIT)
když tam nic na změnu HT násobiče nebude taktuj dokuď to bude fungovat (že je ta frekvence vyšší ničemu nevadí vyjma stability)
stabilitu testneš třeba OCCT nebo Orthosem

CPU Clock Ratio je změna násobiče - pro tebe nepoužitelné (můžeš měnit jen dolů) se používá u Black Edition procesorů kde se dá měnit nahoru
Richmond (8084)|9.6.2009 21:43
Mozna ti pomuze tahle tabulka abys vedel jak zavisi delicka s frekvenci ramky. Cely clanek je zde (doporucuju procist) http://www.tomshardware.com/reviews/amd-reinvents,1258-9.html

GarFrag (18)|11.6.2009 16:08
děkuji, to ctrl F1 pomohlo ;) teď už jsem lepší chladič teď mám 2.4ghz a v pohodě

edit by speedsnail: jsi lepší chladič? no tak to gratuluju! za minulého režimu se udělovaly ceny za nej-lepšiho topiče, ale je vidět, že pokrok nezastavíš :D