reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Nový HDD nejde naformátovat

Zpjevy (92)|9.6.2009 20:08
Dobrý den, objednal jsem si jako rozšíření do počítače pevný disk WD 250GB, přesněji tento: http://www.wdc.com/en/products/products.asp?driveid=298 zapojil jsem ho, ale nejde zformátovat. Použil jsem tento postup: ovládací panely-výkon a údržba-nástroje pro správu-správa počítače-úložiště-správa disků. Tam jsem na novém disku zavedl primární oddíl a zvolil 'formátovat', ale opradu dlouho se nic nedělo. Proto jsem toto ukončil, otevřel tento počítač a zkusil jsem formátovat odtamtud, pokud však zaškrtnu možnost 'Rychlé formátování', po několika vteřinách se objeví hláška 'Systém Windows nemohl dokončit formátování.', pokud nezaškrtnu, opravdu dlooouho se nic neděje. děkuji za odpověď
robky (3195)|9.6.2009 20:42
Koľko je to "dloooouho"? Ono sformátovať 250 GB niečo trvá, nie je to okamžitý proces.
Zpjevy (92)|9.6.2009 21:03
teď jsem to zkoušel formátovat při instalaci Windows XP (nabootovat z cd) a po dvaceti minutách se to vůbec nepohlo, pořád tam bylo 0%
KunNy (410)|9.6.2009 21:27
Vypadá to že disk bude vadný -> RMA.
Ještě můžeš zkusit odebrat dosavadní diskový oddíl a zkusit ho znovu vytvořit přes instalačku widlí, ale IMHO ani to nepomůže.
Máš v PC nějáké další SATA disky? Fungujou bez problémů?
Zpjevy (92)|9.6.2009 21:33
ano to už jsem zkusil, bez výsledku.. teď jsem měl cca 45 minut puštěné formátování ve windowsech a opět se to nepohlo ani o kousíček. Mám ještě jeden disk přes SATA
(seagate) a ten funguje bez problémů... přes SATA mám i DVD-RW, také bez problému
astec (1823)|9.6.2009 22:27
[QUOTE=Zpjevy;258101]ano to už jsem zkusil, bez výsledku.. teď jsem měl cca 45 minut puštěné formátování ve windowsech a opět se to nepohlo ani o kousíček. Mám ještě jeden disk přes SATA
(seagate) a ten funguje bez problémů... přes SATA mám i DVD-RW, také bez problému[/QUOTE]

Odsud si stáhnu utilitku a otestuj disk

http://support.wdc.com/product/download.asp?modelno=WD2500AAKS
Zpjevy (92)|10.6.2009 17:01
Tak dneska jsem vyzkoušel všechno co mě napadlo: měnit kabely, měnit SATA konektory na desce, formátovat při instalaci windows... ani nevím co pomohlo, ale najednou mi projel celý disk 'rychlý formát'.. vůbec nevím čím to bylo, ale najednou to funguje, nevíte o tom někdo něco? podle manuálu základní desky by mělo být úplně jedno, který konektor použiji.ze stránek výrobce jsem stáhnul a použil diagnostickou utilitu, všechno by mělo být ok
Zpjevy (92)|10.6.2009 20:58
ZMĚNA: disk se mi sice podařilo naformátovat, ale právě jsem zjistil, že na něj nelze nic uložit... pokaždé zamrzne celý počítač a pomůže až hardwarový restart... po formátování napíše windows, že bylo úspěšné, diagnostické utility výrobce také hlásí všechno v pořádku.. už si opravdu nevím rady... je nutná reklamace? prosím o váš názor
kevin00 (10238)|10.6.2009 21:17
Nemá tvá základní deska řadič SATA I ? Poté by HDD potřeboval nastavit pro tento řadič

Zpjevy (92)|10.6.2009 21:22
deska má určitě SATA II... ten první disk mám bez jumperu a funguje bez problémů
kevin00 (10238)|10.6.2009 21:37
Stáhni si Hiren´s BootCD a nabootuj z CD. V sekci Hard Disk Tools je nástroj HDD Regenerator. Pomocí něj nech zkontrolovat HDD. Počítej s tím, že to bude trvat dlouho.
Zpjevy (92)|10.6.2009 21:40
ok, zkusím to, nechám to běžet přes noc
kevin00 (10238)|10.6.2009 21:43
[QUOTE=Zpjevy;258447]ok, zkusím to, nechám to běžet přes noc[/QUOTE]

Pokud ani toto nepomůže, budeš muset HDD reklamovat. Udělal jsi zřejmě vše, co jsi mohl.
Zpjevy (92)|10.6.2009 21:44
díky za pomoc..
astec (1823)|10.6.2009 22:38
Kařdopádně dej vědět, jak jsi dopadl
Zpjevy (92)|11.6.2009 07:07
test doběhl poprvé cca do jedné třetiny, potom program hodil chybovou hlášku, že mám restartovat a test spustit znova.. to jsem udělal a celé se to opakovalo, ale test doběhl vždy do kratší vzdálenosti... po třetím pokusu jsem to nechal být
pas!k (3765)|11.6.2009 08:05
Necetl jsem to cele .. takze se omlouvam pokud radim neco co uz probehlo ..

Osobne bych jako prvni vec flashnul bios nebo udelal aspon reset ..
Jako dalsi vec bych zkusil jiny sata kabel .. vypojil vse co neni potreba tzn .. mechaniky jine disky atd .. a nastartoval z hirense a zkusil nejaky test co to udela.

BTW co mas za zakladni desku?
Kauci (23)|11.6.2009 09:31
[QUOTE=Zpjevy;258065]Dobrý den, objednal jsem si jako rozšíření do počítače pevný disk WD 250GB, přesněji tento: http://www.wdc.com/en/products/products.asp?driveid=298 zapojil jsem ho, ale nejde zformátovat. Použil jsem tento postup: ovládací panely-výkon a údržba-nástroje pro správu-správa počítače-úložiště-správa disků. Tam jsem na novém disku zavedl primární oddíl a zvolil 'formátovat', ale opradu dlouho se nic nedělo. Proto jsem toto ukončil, otevřel tento počítač a zkusil jsem formátovat odtamtud, pokud však zaškrtnu možnost 'Rychlé formátování', po několika vteřinách se objeví hláška 'Systém Windows nemohl dokončit formátování.', pokud nezaškrtnu, opravdu dlooouho se nic neděje. děkuji za odpověď[/QUOTE]

a co zkusit sekundární oddíl?
astec (1823)|11.6.2009 15:19
[QUOTE=Zpjevy;258476]test doběhl poprvé cca do jedné třetiny, potom program hodil chybovou hlášku, že mám restartovat a test spustit znova.. to jsem udělal a celé se to opakovalo, ale test doběhl vždy do kratší vzdálenosti... po třetím pokusu jsem to nechal být[/QUOTE]

Hmmm takže asi reklamace
Zpjevy (92)|11.6.2009 17:59
základní desku mám Asus m3a78-eh.. už jsem se smířil s reklamací
Zpjevy (92)|4.11.2009 16:49
tak po půl roce opět přispívám do tohoto tématu:
někdo psal, abych dal vědět, jak jsem dopadl... reklamace byla úspěšně vyřízena, výměna kus za kus, teď už disk šlape jako hodinky.. jen mě trochu štve, že ta reklamace trvala 5 měsíců.. viva la mironet s.r.o. a jeho reklamační oddělení
Spock (14)|4.11.2009 17:03
[quote=Zpjevy;310499]...[/quote]

Na reklamaci je standardně 30 dní (pokud jsi neschválil svým podpisem delší lhůtu), poté je možno odstoupit od kupní smlouvy. Proč jsi tak dlouho čekal?
Zpjevy (92)|4.11.2009 18:02
bylo to komplikovaný... disk jsem koupil od krachující společnosti za sníženou cenu a než jsem ho stačil vrátit, tak byla společnost v likvidaci, přímo k WD se reklamovat nedá, tak jsem musel využít mironetu, který přebral reklamace od zaniklého agenu. V podmínkách vyřízení reklamace měli, že nevrací peníze, ale 30 dní mělo platit... nakonec z toho bylo půl roku, n... dost mě to poučilo, už nakupuji na jiném e-shopu, s tradicí a snad pevným postavením na trhu
Suprak (408)|4.11.2009 19:59
Ono je obecně risk nakupovat v neznámém e-shopu. Radši ve známém a za trochu vyšší cenu, než se pak půl roku zaobírat reklamací.
Zpjevy (92)|4.11.2009 20:44
no zas tak noname nebyl, už nějakej rok tam nakupovala celá rodina a objednalo se toho fakt dost
speedsnail (4876)|4.11.2009 20:52
Souhlas, v agenu jsem nakupoval i já, nebyl to zrovna malý e-shop. Jeden z největších na praze 10 (po softcomu?). Nedávno jsem koukal na jejich stránky a překvapilo mě, že najednou je kontaktní adresa "Xcomputer v Karlíně" (na stránkách jinak není vůbec poznat že by původní agen krachnul..)

Každopádně dobře že nakonec reklamace vůbec proběhla, ať disk slouží. Toto téma dořešeno = lock.