reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Adobe Reader se zasekává po updatu

bluenite38 (178)|10.6.2009 13:15
Automatickou aktualizací se updatoval na verzi 9.1. Od té doby po startu a natažení pdf dokumentu zamrzne na cca minutu a nereaguje na nic. Jakoby na něco čekal, nebo kontroloval jestli mu něco nechybí. Po té minutě funguje dál normálně. Zkusil jsem reinstall, nebo starší verzi, nebo plný Acrobat 7, stejný výsledek. Možná se něco někde v systému přepsalo a teď to tu minutu hledá. Má s tím někdo podobnou zkušenost? Jakou s tím provést nápravu?
dík za radu
Petr
StD (1963)|10.6.2009 13:45
Já mám Acrobat 9 Full (9.1.1 aktualizovanou online) a chová se to naprosto normálně. Máš tam pod roletkou Nápověda položky Opravit instalaci Acrobatu a Zkontrolovat aktualizace?? Předpokladem je mít povolený přístup k webu ve firewallu.
StD (1963)|17.6.2009 09:47
...dnes proběhla naprosto OK aktualisace na 9.1.2...
Dan86 (16)|17.6.2009 22:00
Pokud používáš Acrobata jen pro prohlížení PDF, možná by nebylo od věci poohlídnout se po jiným prohlížeči než Adobe otesánek. Z vlastní zkušenosti můžu doporučit Foxit Reader.
StD (1963)|18.6.2009 08:05
[QUOTE=Dan86;260109]Pokud používáš Acrobata jen pro prohlížení PDF, možná by nebylo od věci poohlídnout se po jiným prohlížeči než Adobe otesánek. Z vlastní zkušenosti můžu doporučit Foxit Reader.[/QUOTE]
To má patřit komu (?) toto ničim nepodložené reklamní tvrzení...? Ptal se snad tazatel po změně programu? Ne - od toho tu už jsou jiné thready.
Dan86 (16)|18.6.2009 19:00
[QUOTE=StD;260171]ničim nepodložené reklamní tvrzení[/QUOTE]

Toto tvrzení je podložené dlouhotrvající zkušeností se zmíněným programem.
StD (1963)|19.6.2009 07:22
[QUOTE=Dan86;260382]Toto tvrzení je podložené dlouhotrvající zkušeností se zmíněným programem.[/QUOTE]
[OT]No a co? Ptal se tady někdo na Foxit...něco???[/OT] :thumbdown
trodas (1753)|21.6.2009 14:01
Je to potvrzene tvrzeni treba MNOU.
Foxit je malej, rychlej, nemusi se instalovat, lze vypnout neustale otravovani s updaty a FUNGUJE, na rozdil od prerostleho otesanka Acrobata ktery v v9 je NECHUTNE pomaly, PLUS ma problemy na vetsine pocitacu. Ale muze to byt jen ma zkusenost... Tecka.
astec (1823)|21.6.2009 14:05
A jaký to má vztah k řešenému problému???
StD (1963)|21.6.2009 16:27
[QUOTE=trodas;261353]...Acrobata ktery v v9 je NECHUTNE pomaly, PLUS ma problemy na vetsine pocitacu. Ale muze to byt jen ma zkusenost... Tecka.[/QUOTE]

=A zase jedno tvrzení agentury JPP* - prosil bych předvést (=ukázat in natura) tu pomalost v jiném threadu. Já s tím dělám (žiju) denně od verse 2 - patřičné diplomy opravňující k zacházení s touto "zbraní" mi visí na zdi - tak o co ti jde? To řeš na patřičných místech. A mod pls LOCK - tazatele to už stejně evidentně nezajímá.

*JPP = jedna paní povídala
optim (391)|21.6.2009 16:46
A ja zas nechapu, o co jde tobe. Problem s programem jde resit mnoha cestami, jedna z nich je zacit pouzivat jiny. Tazatele to uz sice nemusi zajimat, ale smysl fora je take tyhle rady archivovat pro ostatni. A argumentovat tim, ze tobe ten program vyhovuje?

[QUOTE=astec;261358]A jaký to má vztah k řešenému problému???[/QUOTE]
Pouzivanim Foxit Readeru se predejde problemum s Adobe Readerem.
StD (1963)|21.6.2009 17:03
[QUOTE=optim;261401]...
Pouzivanim xxx Readeru se predejde problemum s yyy Readerem.[/QUOTE]

= Dobrý základ pro jakýkoli naprosto zbytečný FLAME. Zapomínáš ovšem na jednu zásadní otázku, a to VKUS toho kterého BFU jako mě, a ten včetně peněženky ROZHODUJE, zda XXX nebo YYY. A teprve potom si se zájmem mohu přečíst podobné kec*. Až v tom tvém "zázraku" budeš umět pracovat s CMYK postscriptem (čtvrtgigové soubory) za dodržení patřičných norem a spoluprací s RIPy koncových zařízení, potřesu ti pravicí... To totiž opravdu není jen o Readeru.
optim (391)|21.6.2009 17:30
Promin, ale flame jsi z toho jiz udelal ty, kdyz jsi na slusny post o moznosti zvazeni pouzivani jineho programu reagoval velmi podrazdenym prispevkem. Jinak verim, ze tvuj argument je pravdivy, ale to preci neni duvod rikat, ze ten program je jediny spravny.
kevin00 (10238)|21.6.2009 17:41
[QUOTE=StD;261407]... Až v tom tvém "zázraku" budeš umět pracovat s CMYK postscriptem (čtvrtgigové soubory) za dodržení patřičných norem a spoluprací s RIPy koncových zařízení, potřesu ti pravicí... To totiž opravdu není jen o Readeru.[/QUOTE]

Tohle opravdu běžný uživatel nedělá. Běžný uživatel oteře/koukne/zavře či udělá screen z části dokumentu, apod. A na to Foxit vyhovuje o dost lépe než Acrobat. To, že máš nějaký certifikát na daný program neznamená, že program je nejlepší ma trhu a nedává Ti to oprávnění napadat druhé.

Doporučil bych Acrobat Reader odinstalovat pomocí Revo Uninstalleru a provést novou instalaci aktuální verze.
Nebo můžeš použít již zde zmíněný Foxit Reader.
StD (1963)|21.6.2009 17:46
[QUOTE=optim;261424]Promin, ale flame jsi z toho jiz udelal ty, kdyz jsi na slusny post o moznosti zvazeni pouzivani jineho programu reagoval velmi podrazdenym prispevkem. Jinak verim, ze tvuj argument je pravdivy, ale to preci neni duvod rikat, ze ten program je jediny spravny.[/QUOTE]
Také jsem snad byl jediný, kdo mu k danému prg něco napsal - jinak proti tvé logice samozřejmě není co namítat = máš rád plzeňský pivo? Dej si cokoli co má na sobě nápis Pilsener... Ale jinak se nemíním vzrušovat nad míru nutnou. Podkovy jsou u "kováře", stejně jako PDF je u Adobe. Tvrď si co chceš. Ten tvůj Foxit mi do mýho Quarku jaksi nikdo (a zdarma) neintegroval...
StD (1963)|21.6.2009 17:49
@Kevin00 - běžnému uživateli opravdu musí stačit ten Reader, a že stačí velké většině populace týhle zeměkoule. Co si s tím tazatel udělá je jen a jen jeho věc a já se dobrovolně hlásím o ŽLUTOU, obdržíte-li ji taktéž. Jinak HOWGH a mlčím, dokud se tazatel neozve co s tím udělal a co to dělá dál. Všechno naše ostatní smetí je OT.
trodas (1753)|22.6.2009 00:49
[QUOTE]prosil bych předvést (=ukázat in natura) tu pomalost v jiném threadu[/QUOTE]

Proc zakladat milion threadu o nicem, kdyz se to da vyresit v tomto?
Adobe Acrobat byl rychly nekdy ve verzi 3 a 4, s 4.neco jsem to vydrzel dlouho, ale Foxit je stale rychlejsi, takze jsem presel. Acrobat 6, 7 a vyssi je na mem pomalem stroji NECHUTNE pomaly. Ano, na rychlych masinkach je docela prezitelne rychly, ale stale se v9 spousti 3x az 4x pomaleji nez Foxit - a to bude platit analogicky i na rychlejsi pocitacich, jen se ty casy budou hur merit. Foxit uz na mem starem domacim kramu naskakuje proste takhle "Lusk!" a jede. Acrobatu to trva i 10 sec. Sorry, 3 - 4x pomalejsi je naproste minimum.

V DTP jsem pracoval 8 let a v zivote jsem v tom Acrobata nepotreboval. Osvit je zalezitost firmy (Amos Olomouc, treba) kam postscripty dodam a odkud si pak sve 4 platy odnesu. Acrobata jsem tam nevidel a predstava, ze by se mi ten pomaly program octnul v mem Quarku je mou nocni murou :thumbdown
Nestras me!

Navic dneska se to vali primo bez osvitu do tiskarske masiny, takze zadny RIPy a tim mene Acrobaty (?!?!) nikdo nepotrebuje.

Nechci se hadat, ale trvam na tom, ze Acrobat je pomaly a problematicky. BFU jsou VYSTRASENI z hlasek o aktualizacich a pod. Od te doby davam jen Foxita. Nebudu zase resit s clovekem, jenz pocitaci nerozumi, ze si zase Acrobat neco vymyslel, on stiskl spatne tlacitko (aktualizovat) a ted mu to nezobrazuje tu fakturu/nabidku, ze ktere on potrebuje telefon ... :o

Jo, kdysi byl Acrobat docela dobrej. Ty casy jsou bohuzel nezvratne v... ;)


PS. nechci flame, nechci se hadat a mel by jsis nejdrive s stopkami v ruce zmerit start Acrobata 9 a pak Foxita na stejnem pocalu a ledasco pochopis bez hadek. 99,999% uzivatelu se v pdfku diva na bezne veci a nema nejmensi zajem o nejaky CMYK barevny prostor (spise ani netusi, co to je a k cemu ze to je a proc jim to tak "kazi barvy" :p ) ci ovladani osvitky a ripovani postscrioptu, jenz se stejne dela uplne jinym softwarem nez je Acrobat, tak nevim, co se to tu lidem snazis namluvit. Acrobat osvitku rozhodne ovladat nebude tak dobre, jako firemni SW k ni, ze... ;)
Richmond (8084)|22.6.2009 01:01
Mno Foxit je rychlej (sam ho pouzivam, poratable) ale u vetsich souboru (50mb) uz zas tak rychlej neni (na maly soubory typu manual od desky je imho Foxit supr rychlej - kliknes a mrkne na tebe okamzite manual, ovsem u velkych kliknes cekas na dotahnuti) takze asi tak. Jinak na separaci barev apod. je lepsi Adobe, na tisk taky (znam dost dtp studii kdy si vsechno davaji do .pdf a vytisknou presne to co vidi a ne ze jim z toho lezou jiny barvy nebo je obrazek jinde apod.)
r34ktor (7477)|24.6.2009 15:43
[QUOTE=bluenite38;258294]Automatickou aktualizací se updatoval na verzi 9.1. Od té doby po startu a natažení pdf dokumentu zamrzne na cca minutu a nereaguje na nic. Jakoby na něco čekal, nebo kontroloval jestli mu něco nechybí.[/QUOTE]
Zkus v nastavení zapnout podporu pouze certifikovaných zásuvných modulů, a odtrhnout vyhledání aktualizací po startu aplikace.

[QUOTE=trodas;261645]Nechci se hadat, ale trvam na tom, ze Acrobat je pomaly a problematicky. BFU jsou VYSTRASENI z hlasek o aktualizacich a pod.[/QUOTE]
Automatické aktualizace je možné v případě potřeby vypnout. I když nevím, proč by to soudný uživatel dělal.

[QUOTE=Richmond;261648]Mno Foxit je rychlej (sam ho pouzivam, poratable) ale u vetsich souboru (50mb) uz zas tak rychlej neni (na maly soubory typu manual od desky je imho Foxit supr rychlej - kliknes a mrkne na tebe okamzite manual, ovsem u velkych kliknes cekas na dotahnuti) takze asi tak.[/QUOTE]
Mé zkušenosti jsou obdobné. U komplexnějších dokumentů je Adobe Reader díky akceleraci skrze GK rychlejší. Tudíž ho před Foxitem preferuji.
astec (1823)|24.6.2009 17:48
[QUOTE=r34ktor;262645]Zkus v nastavení zapnout podporu pouze certifikovaných zásuvných modulů, a odtrhnout vyhledání aktualizací po startu aplikace.

[/QUOTE]

Konečně odpověď na dotaz...