Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 1 z 4 123 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 57

Téma: Víkendová diskuze: Jaké máte zkušenosti se základními deskami ASUS?

Čestný člen Avatar uživatele husky14
    Registrace
    Jun 2007

Je před námi konec týdne, proto Vás tímto zveme na naši víkendovou diskuzi s tématem:

Jaké máte zkušenosti se základními deskami ASUS?

Koupili jste si někdy základní desku společnosti ASUS? Pokud ano, byli jste s ni spokojeni, popř. jaké jsou vaše zkušenosti? Zaznamenali jste nějaké problémy, které vás vedly k nákupu jiné značky? Co byste na základních deskách ASUS změnili a co vám naopak vyhovuje? Ať už jsou vaše názory jakékoli - vyjádřete se, zapojte se s ostatními do diskuze!

Do diskuze se mohou zapojit i neregistrovaní uživatelé. Pro napsání příspěvku stačí stisknout tlačítko "Odpověď", které se nachází u levého okraje této stránky (nad a pod výpisem jednotlivých příspěvků).
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW Avatar uživatele kevin00
    Registrace
    Feb 2008

Pokud nemusím, základní desky Asus nekupuji a neosazuji do počítačů. Asus mě párkrát "vypekl" svým rozložením konektorů na motherboardu, též mi vadili občas překážející chladiče základní desky. Opravdu pokud nemusím, tak nekupuji.

Obyvatel SHW
    Registrace
    Jan 2009

co se týká rozložení konektorů na desce se vyjadřovat nebudu nikdy jsem něměl žádný problém

ale co se týká desek asus... tak mohu podrdit, že jde o ty lepší z toho co na trhu je
    jsou i lepší ale i mnohem horší, jinými slovy poté co se mi několika letech s asusem dostali pod stůl desky jiných výrobců... jsem se definitně utvrdil v tomto názoru

nejde mi tak moc o všeliké vymoženosti tj. blbosti, ale o to, aby deska fungovala na 100% s odstaním hardwarem a ne že budu muset řešit nestabilitu... když na asus desce to funguje na poprvé

(můj názor tak mě nekamenujte)

Starousedlík SHW Avatar uživatele Draken
    Registrace
    Aug 2007

měl jsem abit ale ten mi zkrachoval...teď mam 2x asus a nevidim rozdíl (až na ten krach)

Nováček
    Registrace
    Apr 2009

Asi před rokem jsem dostal desku od Asusu v reklamačním řízení, instalace bezproblémová, funkčnost zatím taky bez problému. Všechno jak má být.

Starousedlík SHW Avatar uživatele robky
    Registrace
    Oct 2006

Osobne používam dosku od Asusu a nemal som s ňou doteraz žiadny problém.

Pár dosiek od Asusu som už do nejakých zostáv dával, nikdy žiadny problém. Len si pri výbere dosky treba dať pozor na cpu support - u viacerých revízií nejakého procesora podporujú niektoré dosky len jednu z nich
    U Asusiek sa mi ešte páči regulácia všetkých ventilátorov zakomponovaná v biose, nie len procesorového ako u napr. Gigabyte.

Osobne nemám problém doporučiť dosku od Asus, len je potrebné venovať zvýšenú pozornosť pri výbere ...
    Každý výrobca má lepšie aj slabšie kusy, Asus nevynímajúc ...

Starousedlík SHW Avatar uživatele czhunter
    Registrace
    Dec 2007

Moje minulá MoBo byla Asus, žádný problémy jsem s ní neměl, proti MSI co jsem měl předtím to byl takovej malej zázrak (obě s478).
    Teď mám Gigabyte, ale to je spíš náhoda.

Starousedlík SHW Avatar uživatele xmarek
    Registrace
    May 2008

Myslím si, že podobná diskuze se může vést např. na téma "Jaké máte zkušenosti se základními deskami Gigabyte".
    Jednu dobu jsem byl přesvědčen, že desky firmy ASUS patří k nejlepším co na trhu je. Dnes už si vybírám desku podle toho co nabízí a za jakou cenu. Určitě bych si ji slepě nekupoval jen kvůli tomu, že se honosí tím, že ji distribuuje nebo vyrábí firma ASUS.

Neregistrovaný

Do minulého roku jsem se zabýval stavěním počítačů "na kšeft" a za složení a oživení jsem si bral 500. Skončil jsem úplně znechucen, neboť skoro každá pátá věc co člověk koupí, je vadná. Dlouho mi nemohlo do baráku cokoliv od Westernu a MSI, ASUSu jsem se snažil vždycky držet, připadal mi lepší než "jiní", o rozložení součástek v žádném případě nejde, když si někdo koupí nest. chladič, tak může narazit. Naopak- Asusové teď dávaj takovou malou redukcičku na pohodlné připojení FrontPanelu.. Jinak jsem taky několikrát narazil- deska nepoznala SATA disky atd. Ale pořád si myslím, že ve stejné cenové kategorii je lepší šáhnout po ASUSu..
    Naposledy upraveno uživatelem husky14: 12-06-2009 v 13:55 Důvod: Smazán osobní email, příště bez něj....

Nováček Avatar uživatele Lobobery
    Registrace
    Dec 2006

Já musim říct, že spíš by mě zajímala diskuze na základní desky MSI, protože si hodně lidí stěžuje na jejich špatnou spolehlivost a to nemám jen z diskuzí, ale i od pár známejch, co si nakonec koupili jinou, protože tu jim nefungovala integrovaná zvukovka, tu se přehřejvala apod. Nevim, jestli to takhle je ,ale zajímaly by mě názory.
    Každopádně jedna deska Asus byla v bejvalym kompu a odešla. Ale ten komp byl z druhý ruky, takže nemůžu soudit, jak byla stará a jak s ní bylo zacházeno. Ale pokud vim, sloužili předchozímu majiteli cca 2 roky a mě další jeden. Pak jsem samozřejmě chtěl koupit novou, ale nechtěl jsem do toho rvát peníze. Přece jen to byl socket A a i když se pořád prodávaly procáky a desky atd stejně bylo Áčko už mrtvý. Z bazaru jsem kupovat nechtěl, radši chci mít jistotu.
    Rozhodl jsem se pro ECS 848A, myslim že se takhle jmenovala. Plno lidí psalo a i prodejci mi tvrdili, že ECS je nespolehlivý a podobně. Já ji nakonec koupil za nějakejch 880 Kč tušim a vesele dal do kompu. Na začátku něco blblo, už si nepamatuju, co to bylo, ale mám dojem, že jsem jen něco nastavil v BIOSu a bylo to OK. Deska sloužila spolehlivě asi tři roky a další dva a půl roku až doteď slouží mejm rodičum (já mám jinej komp, tenhle jsem přenechal). Takže má za sebou přes 5,5 let a je naprosto OK.
    To mě naučilo, že nemám věřit ani mnoha hlasum a mám se hlavně pídit po tom, PROČ přijde něco mnoha lidem nespolehlivý. Pak člověk nakonec zjistí, že 90% lidí, co výrobek pomluvilo, ho neumí ani správně používat (nadnesený příklad, ale bohužel to tak často podobně je).
    Teď kdybych kupoval novou desku (v aktuálnim PC mám Asus, ale tu jsem nekupoval já), koupim buď Asus nebo Gigabyte (spíš tu) a nevim proč, ale ECS ani MSI by se mi nechtělo. Je to paradox proti tomu, co jsem psal, ale nějak bych se necejtil jistě

Nováček Avatar uživatele Camazoo
    Registrace
    Dec 2007

Asus P5Q, bohužel jednoho dne s sebou do křemíkového nebe vzala i procesor (E7200). Reklamace naštěstí bezproblémová, navíc jsem dostal E7300. Od té doby běží v pořádku.

Layout desky je špatný. Tomu, kdo vymyslel umístění napájecího konektoru k MB by měli urazit ruce a některé konektory (např. od 3pin od větráku) mohly být řešeny také lépe.

Nováček Avatar uživatele Lobobery
    Registrace
    Dec 2006

Citace Původně odesláno od Neregistrovaný Zobrazit příspěvek
    Skončil jsem úplně znechucen, neboť skoro každá pátá věc co člověk koupí, je vadná.
    Tak na tohle mám asi štěstí. Tolikrát za mnou někdo přišel, že mu něco odešlo a nakonec jen stačilo znova zastrkat kabely (asi se mu nějakej prostě časem uvolnil) nebo vyměnit datovej kabel za jinej, očistit a znova máznout procák pastou a usadit (resetování kompu, protože teplota lítala nahoru) apod. Prostě někdy stačí naprostá prkotina a zdá se, že něco odešlo a on je jen uvolněnej kablík. Např. měl jsem komp, kde se mi občas nechtěl zapnout a nechápal jsem proč. Někdy třeba šel, někdy se zapnul až na popátý. Pak jsem zjistil, že je to pamětí, ale nebyla vadná. Stačilo ji vyndat a rázně zastrčit zpátky a vše OK. Jednou tak za cca půl rok necelej se to zas stalo, tak jsem ji zas vycvak, zacvak a OK zas na půl roku Prostě total prkotina, někdo na to ani nepřijde a už pak pomlouvá např pamět od jistého výrobce, jak dělá zmetky. Přitom paměť může bejt naprosto OK a třeba jen pacička u paměťovýho slotu o 1mm za půlrok "se povolí" a paměť za to nemůže a deska je taky vlastně (až na tu pacičku) OK. Samosebou, že něco jinýho by bylo, povolit tak, že paměť vyhoří

Nováček
    Registrace
    Dec 2007

Taky mě nějak připadá že základní desky jsou nějak "nedopečené". Měl jsem od Zidy a žádný problém, pak od Asus, P5 DH Deluxe, a to byl problém nad problém, neboť ztrácela periferie, a měla nějaké ještě vnitřní konflikty a nakonec jsem ji musel vyreklamovat, vše dopadlo k mé naprosté spokojenosti. základku jsem bez problému používal dva roky, pak asi vlivem přepětí v síti, odešel zdroj a šlusla se i deska ... .
    Musím říci že jsem s ní byl maximálně spokojen.

Teď mám od MSI Eclipse Sli, vlastně nemám neboť, jsem ji musel pc odvést do reklamace, neboť jednak se ztrácel připojený hardisk a při práci s větším objemem dat, nebo antivirového skenování, docházelo k problému se zvukem jeho zkreslování a tak i videem, které se sekalo a celkově se základka chovala nějak zpomaleně.

Starousedlík SHW Avatar uživatele Dojigiri
    Registrace
    Jun 2008

Já mám zkušenost takovou ... řekněme nepříliš pozitivní. Při upgrade PC jsem zakoupil desku P5K-E/Wifi (P35) a osadil do ní čtyřjádro Q6600, a byly s tou kombinaci docela problémy - měřiče teplot hlásily vysokou teplotu desky (přes 55 stupňů - ačkoliv mám bigtower a vcelku slušnej průvan ve skříni), a nastávaly náhodné pády a zamrzání ve Windows. Nejednalo se v té době o úplně nejlevnější desku, spíše jednu z těch dražších (4900 Kč v době koupě), bylo mi líto dávat cca 6000 (v té době) za high-end desku GA-P35-DQ6, ale nakonec jsem jí stejně koupil, s tím, že Asusku se pokusím prodat (ale nepovedlo se, nechtěl jsem zase v podstatě novou desku prodávat za poloviční cenu). Což mě utvrdilo v tom, že nejsem tak bohatý, abych si mohl kupovat "levnější" (kompromisní) věci. Na GA DQ6 desce mi beží už přes rok a půl všechno v pohodě.

V současný době ta deska je v HTPC (kam jsem pro ní našel využití, když se mi jí nepodařilo prodat za cenu, kterou bych považoval za slušnou, vzhledem k nákupní ceně), kde nejsou "takový nároky" - je v ní jenom dvoujádro E4500, což deska zvládá v pohodě i při pasivním chladiči procesoru. Takže deska jako taková není vadná (= reklamovatelná), pouze očividně není tak kvalitní, aby zvládla bezproblémový chod se čtyřjádrem (možná se přehřívalo napájení procesoru nebo co já vím). Na to, že ji lze tím pádem považovat za low end nebo maximálně tak mainstream desku (s vyloučením čtyřjádrového CPU), byla až příliš drahá.

Nováček Avatar uživatele james008
    Registrace
    Jun 2007

Asus? .... Tak do jiste doby ..docela hodne let....jsem je preferoval a pouzival jak doma tak v praci (abych priznal presne...mezi asusy sem jeste odebiral i par kusu aopenu ktere v te dobe byly jeste o kus lepsi).. cca od doby A8N-E a soucasnic jsem zacal sledovat problemy a zvysenou reklamovanost produktu a taky mi zacali pritapet tim ze jediny vyrobce pameti ktery v nich jel korektne delsi dobu a bez chyb byl v te dobe dost mastny Corsair...... dalsi stupen zhorseni kvality a naladovosti asus vyrobku jsem uz neustal...a s tim ze se zacali obevovat nove o dost klavitnejsi vyrobky Gigabyte... predelal jsem domacnosti i firemni a statni sferu prave na zmineny gigabyte.....dodnes mi nic neumrelo..ani se nezhorsila uzitna hodnota pri provozu....

Dnes jiz se vzpominkami a obcasnym shlednutim nektere z desek od asusu a jejiho testu muzu rici ze asus uz nechci nikdy videt... pokud gigabyte neslevi na kvalite nebo nepritne cenam vic nez je zdravo....a neslevi ani na skvele funkcnosti ...a softwarove podpore (vydavani fw a util vcas)....nebudu mit duvod delsi dobu nic menit ;-)

Jeste dodam..sem si vzpomel.. libilo se mi na asusu to ze jsem s nim dostal hodne zaslepek a redukci a jinych celkem potrebnych veci...
    libilo se mi i to ze mezi prvnimi zavedl crash free bios...tedy to dnes uz ma kazdy i kdyz jine nazvy...jako dual bios apod...ale ve sve dobe fungoval skvele a skoncila pro mne doba disketovani a pucovani biosu od pratek kdyz mi muj pri flashi neco poskadlilo :-)
    Libilo se mi i to ze mezi prvnima zavedli automatickou kontrolu vetracku...ktera i den presci konkutrenci v tom ze opravdu funguuje
    a kdyz je cpu prilis horke.... proste pusti fan na max... tohle jaxi jinde nefunguje tak spolehlive..ale ja uz delsi dobu
    pozivam velke klavitni chladice s pevne nastavenymi otackama takze dnes nevyuziji.....
    CO ME NA ASUSU STVALo bylo hlavne to ze desky mely problem s kompatibilitou a stabilitou..temer kazda......
    na nekteryhc os dokonce nektere kusy nefungovaly...linuxy atd.... stabilita se poresila cca 3 roky vzdy po prodeji kdy firma byla schopna konecne vydat takovy bios ktery vse osetril....sice zaryti asusisti jako jsem byl i ja na tom nejak jeli....ale reseni to prilis nebylo.... u gigabyte to je cca do tydne :-)..tyden a tri roky...to je velky rozdil :-))
    Take me stvalo to ze asus mel nejhure vyresene napajeni grafickych slotu at uz starsiho agp tak novejsiho pciex
    coz se projevovalo pri zakoupeni ultra vykonnych grafik tim ze proste neslapaly jak mely... vykonove to bud slo moc dolu nebo nekdy deska proste nenajela..........
    s taktovanim byl taky celkem problem..resp. vysledky byly skvele..ale dojit k nim jak vyprava na mesic s batohem plnym sutru na zadech......
    Jinde to bylo lepsi.... kdybych si mel vysnit znacku ....tak bych rekl.. at se vrati zlaty aopen.....akorat kluci z aopenu....
    uz vyrabeji jen htpc a pidi desky...takze pro me zustava gigabyte jako to nejlepsi co si muzu poridit v dnesni dobe....

Citace Původně odesláno od Lobobery Zobrazit příspěvek
    Já musim říct, že spíš by mě zajímala diskuze na základní desky MSI, protože si hodně lidí stěžuje na jejich špatnou spolehlivost a to nemám jen z diskuzí, ale i od pár známejch, co si nakonec koupili jinou, protože tu jim nefungovala integrovaná zvukovka, tu se přehřejvala apod. Nevim, jestli to takhle je ,ale zajímaly by mě názory.
    No co se mne tyce.. MB od MSI..povazuju za nejvetsi schit co muze existovat... horsi uz byly snad jen pcchipsy/matsonicy...a dnes me nic horsiho nenapada... .. mi kazda co jsem nekde mel nebo ji nedo odnekud dones ve velice kratke dobe umrela.. nebo na ni odesla nejaka jeji soucast... chovani systemu na techto deskach bylo slusne receno prapodivne ci zvlastni...... koupil jsem ji jen jednou jelikoz to byla hura akce... a nebylo jine moznosti... zbytek jsem dostaval od uplakanych zakazniku... s msi mam kupu zkusenosti ..ale jen s tim a diky tomu ze byly a jsou celkem nanic... mozna ze to je nekde jinde jinak...buh vi...takto se to projevilo na vzorku populace u nas :-)
    Naposledy upraveno uživatelem husky14: 12-06-2009 v 15:37 Důvod: Sloučeno, na žádost autora....

Strana 1 z 4 123 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. xeony rady 5500 a kompatibilita s beznymi zakladnimi deskami lga1366
    Od Nettle v sekci Intel - procesory a základní desky
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 29-04-2010, 15:30
  2. Víkendová diskuze: Máte zkušenosti s produkty Genius?
    Od husky14 v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 68
    Poslední příspěvek: 28-10-2009, 01:59
  3. Víkendová diskuze: Jaké jsou vaše zkušenosti s reklamacemi HW?
    Od Karel Polívka v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 31
    Poslední příspěvek: 24-10-2008, 23:20
  4. DDR2: Jaké máte zkušenosti s chladiči pamětí ?
    Od OdMajkla v sekci Operační paměti
    Reakcí: 8
    Poslední příspěvek: 15-05-2008, 07:33
  5. Víkendová diskuze: Ženy a počítače - jaké jsou vaše zkušenosti?
    Od Karel Polívka v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 40
    Poslední příspěvek: 11-04-2008, 10:30