reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

videokamera do 6000kc

jarulu (22)|13.6.2009 12:36
zdravicko, potreboval bych poradit pri koupi videokamery do 6000kc.znacku nejspis sony, panasonic nebo canon co jsem tak cetl, no a pak uz nevim co by to melo mit.nejlevnejsi jsou asi s minidv, na sd karty jsou drahy a ty co maji hdd je zas problem pri narazu a pro slabsi pc na prevadeni videa.tak kdyby mi moh nekdo poradit nebo primo napsat typ kamery ktera by byla ok.hlavne by nemela mit nejaky slozity ovladani.predem diky za radu
wanrouter (126)|20.6.2009 15:30
[QUOTE=jarulu;258977]zdravicko, potreboval bych poradit pri koupi videokamery do 6000kc.znacku nejspis sony, panasonic nebo canon co jsem tak cetl, no a pak uz nevim co by to melo mit.nejlevnejsi jsou asi s minidv, na sd karty jsou drahy a ty co maji hdd je zas problem pri narazu a pro slabsi pc na prevadeni videa.tak kdyby mi moh nekdo poradit nebo primo napsat typ kamery ktera by byla ok.hlavne by nemela mit nejaky slozity ovladani.predem diky za radu[/QUOTE]

Ahoj, tak bezne dostupne mini dv s cenami do 6000Kc - Sony a Panasonic

Zo Sony by som poradil asi HC62E v cene +- 6200 1 megapixel alebo HC53E (najnizsia rada 800k cip) za 5000KC

Z Panasonicu NV-GS90EP za 5300KC, je na urovni tej HC53 jky ale oproti nej ma lepsi stabilizator obrazu.
grapherX (888)|20.6.2009 19:09
Jednozačně brát od výrobce Panasonic nebo Canon. Kdyby jsi mohl doštřit tak bych ti z osobních zkušeností mohl doporučit Canon FS100, kterou máme doma a naporstá spokojenost. JEn je problém že soubroy jsou ukládany v koncovce .MOD nebo tak nějak , a byl problém najit střižnu ,ktera umí s tímto formátem praovat. Nakonec jsem dospěl k programu Cyberlink Power Producer. Kterou ti také mohu doporučit. Ještě byla pak střižna Ulead VIdeo Studio, která také umí pracovat s tímto formátem. Mě ovšem nevyhovovalo prostředí programu.
trodas (1753)|20.6.2009 22:30
Movy jsou pouzivany kvuli tomu, ze Apple mazane dalo format zdrama k dispozuici... zatimco M$ delal s avi krky, takze mame na PCckach zase diky M$ problem. Nastasti ho resi alternativni kodeky a VirtualDub s pluginem na nacitani mov formatu, ktery preencoduje clovek do ceho pak chce a je to :)
Richmond (8084)|20.6.2009 23:05
[QUOTE=trodas;261227]Movy...[/QUOTE]
On to neni .mov, ale .mod - pouziva ho i Panasonic a JVC (ty maji i .tod) ;)
MaxMan (7)|25.6.2009 10:48
K tym .MOD suborom len tolko, ze su to obycajne mpeg2 subory. Strihat sa daju v ktoromkolvek softe, ktory dokaze pracovat s mpeg2. Len treba .mod prehnat cez soft "sdcopy" http://zyvid.com/smf/index.php?action=dlattach;topic=280.0;id=153

V nom si vybrat pomer stran a videa, ktore sa prevedu na klasicky .mpg
Potom s takym videom nie je problem pracovat. Mam odskusane Pinnacle, Vegas, Power Producer,... Vsetky vedeli pracovat s takym videom.

Inak ja mam doma tiez Canon FS100 a spokojnost. Momentalna cena je sice nad limit 6000, ale oplati sa dosetrit.
grapherX (888)|25.6.2009 10:51
to MaxMan: Díky za prográmek. :thumb . Už kdysi jsem používal nějaký převodník z mod na mpg a výsledná kvalita byla děsná oproti originálu. Uvidím ja dopadne tento program. Boužel momentálně nemám žádné mod soubroy v PC a kameru nemám u sebe.
MaxMan (7)|25.6.2009 17:34
to grapherX: Neviem aky si pouzival program predtym, ale SDCopy nic neenkoduje. Len upravi hlavicku na regulerny mpeg a vsetky data ponechava nezmenene. Prakticky len skopiruje cely obsah nahravky v povodnej kvalite.
grapherX (888)|25.6.2009 17:59
Kdysi jsem používal program Mod Convertor, ten ale kvalitu hrozně zhoršil, kvůli tomu že celý film převáděl. Ještě jednou díky za ten program SDCopy. ;)