reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Jak připojit starší repro a zesík k PC?

TOBiAS02 (97)|13.6.2009 15:26
Zdravím,
doma máme perfektní (ve své době nejlepší) 2x 30W 3-pásmové bedničky Tesla.. na půdě máme starší zesík, problém je ale v tom, že (ještě jsem ho příliš nestudoval) má vstupní konektor takový pětikolík.. Nemáte někdo ponětí jak do toho dostat klasický 3,5 jack? nějaká redukce nebo tak existuje?
moc dík za rady a pomoc :)
xmarek (1676)|13.6.2009 15:39
to mstejska:
Byl jste rychlejší. :thumb Bohužel RB nemůžu přidělit, protože to hlásí, že už jsem přiděloval a že musím ohodnotit jiné uživatele. :cry:cry
TOBiAS02 (97)|13.6.2009 16:33
no tak spíše takto:
ta redukce je přímá nebo je tam nějaký obvod pro změnu napětí čo co? de mi o to jestli si to tam můžu i lidově "přidrátkovat" protože platit 100 za poštovný kvuli 32 kč se mi nechce :D
na czc nebo takovýchto eshopech, kde bych to spojil ještě s jinými věcmi to nemají? ozkouším obchody po městě, ale když tam mají ztuha kdy obyčejnou rozdvojku, tak asi toto mít nebudou určitě..
btw: dík za pohotové rce :)
EDIT: (moje bývala byla tkay pohotová, kdyby mi nekleknul signál a příspěvek se odeslal :D)
xmarek (1676)|13.6.2009 16:58
http://www.bucek.name/stranky/ruzne/zapojeni_konektoru/audio-video/zapojeni%20konektoru.htm
Osobně jsem si podobné redukce vyráběl na koleně. Tento konektor se dá lehce sehnat v prodejně s elektrosoučástkami. Co se týče impedance tak toho bych se osobně nebál. Jinak ta redukce žádný pomocný obvod mít nebude. Prostě 3.5 jack --> DIN 5
TOBiAS02 (97)|13.6.2009 17:53
tak taky dovedu to vyrobit :D lepší než kuli 32 kč platit 132 :D
uštípnu ze starejch sluchátek jack a din a dám na to kabel :D ale nevim, jak má jack skládaný ty kanály..
de jen o to aby tam nebyl nějakej přechod, slyšel sem že když připojíš repro přímo na zvukovku (silný repro, ne sluchátka) tak ti může i shořet..
xmarek (1676)|13.6.2009 18:00
http://www.mobilitysite.com/boards/x50-x51-accessories/123591-3-5mm-headset-jack-schematic.html
Pozn. tady jde o propojeni výstupu zvukovky na vstup do zesilovače a v tom nevidím problém.
TOBiAS02 (97)|13.6.2009 18:17
no jen aby ty Teslice starý (je to podomácku dělaný, ale z Tesel, spíš jen ve vlastnim obalu) nebyly nějaký jiný, třeba aby do toho din nešlo zpětný napětí, to by zvukovka nemusela mít ráda a já mám drahou zvukovku..:D
zajímavý je že gramofon, rádio , magneťák i telka, každej má jinak ty kanály :D co já vim jak to bude tady? :D to bude třeba vyzoušet, de mi jen o to abych si tim něco neodpájkoval..