reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Nekonečná smyčka v D3D-vPC se snad probudila umělá inteligence ,ale jsem v koncích :(

Xspy (3)|2.1.2007 00:36
Sestava s kterou mám tyhle záhadné problémy :Ati 9600Pro ;AMD 2000+ (Palomino); Fic AN11 (KT 266A) ;1GB Ram (DDR 400 ) ... až do osudného dne bez problémů funkční .
*******************************************************
Jednoho pěkného dne jsem se rozhodl , že bych své PC mohl obdařit větším diskem . Inu nový disk to si vyžádá použití jako systémového ;) . Po formátu a instalaci systému ( Windows 2K ) , vše vypadalo bezproblémově , ovšem až do doby , než jsem se rozhodl instalovat fešné demo hry. Hra se bez řečí spustila ovšem po chvíli se celá rotující scéna v menu zasekla .... ale ne že by se restartovalo PC či snad jen zatuhlo , tahle scéna se počala opakovat opět od začátku !!! Co to ? Že by důsledek máho provozu - hučící věntilátor nepotřebuji ???? Takže jsem odinstaloval ovladače od grafiky , vyčistil Driver cleanerem ( holt Ati :( ) a nainstaloval původní ovladače od grafiky , situace se opakovala opět se i u jiných her pod D3D začala scéna po několika sekundách opakovat (Aplikace přestala reagovat na mé povely ale ctrl+alt + del pomáhalo a dala se korektně ukončit -systém poté byl dál stabilní) Open GL hry jsou bez problémů funkční. Co to ???
Znejistělý jsem přikročil k reinstalu OS , tentokrát jsem nahrál XP .. Po instalu jsem nahrál jen původní drivery od karty , Via balíček 4in1 ver.4.52 a spustil testovací sharevare . Opět jsem se místo plynulého rotování šachovnice díval na opakujících se pět sekund rotace :((( . Pryč s grafikou , použijem záložní MX400SE , po reinstalu ovladačů jsem ale viděl stejný výsledek ... k čertu co se to děje ??? , Opět reinstal systému na windows 2000 opět pouze drivery (fastwrites OFF testováno i AGP 2X , BIOS MB povinně resetován ) a naprosto stejný výsledek !!!! V panice mne napadlo použít původní instalaci na původním disku .... a ta (raděj bez aktualizace driverů) funguje stále bez problémů !???
Setkal se někdo s podobnými problémy ? Absolutně nevím kde hledat chybu , na starém OS plně funkční na téměř holém novém systému - nezáleží na typu nekonečná smyčka. I když změním grafiku , tak v D3D se mi hry zauzlí ještě před spuštěním , nebo krátce po něm :( ....Jsem už vážně bezradný .
Xspy (3)|2.1.2007 02:00
:) Takže už jsem na to přišel , spadl mi kámen ze srdce ... schválně na co by jste tipovali vy...
first.indian (683)|2.1.2007 02:04
[QUOTE=Xspy]:) Takže už jsem na to přišel , spadl mi kámen ze srdce ... schválně na co by jste tipovali vy...[/QUOTE]
Spatny kontakt mezi klavesnici a zidlickou? :D
EDIT: No dobre, vzdavam to vazne me nic nenapada... Ale asi to bude nejaka blbost ;)
Xspy (3)|2.1.2007 03:54
.) Byli jsme na to dva , nejsme až takoví začátečníci, ale přece ... už vím jak se taky může chovat PC s nedostatečně dimenzovaným zdrojem :/...
wizaard (913)|2.1.2007 11:51
[QUOTE=Xspy].) Byli jsme na to dva , nejsme až takoví začátečníci, ale přece ... už vím jak se taky může chovat PC s nedostatečně dimenzovaným zdrojem :/...[/QUOTE]
Vidíte, vidíte! Tuhle diskusi bych vystavil a odkazoval na ni všem, kteří se rozhodnou do PC cpát slabé zdroje! Díky za info, tohle by se fakt mělo používat jako exemplární případ. Aspoň by si to pak každý rozmyslel... :) :thumb
Konnor (278)|2.1.2007 11:56
Přesně to samé jsem zažil taky,... už no more EC!!!!

sorry za zbytečnej přispěvek ale určitě na to odkazujte nekvalitní zroje jsou častou příčinou prapodivnejch haluzí pc,.... a že je jich hodně