reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

DFI - kvalita značky

tgfh (2985)|2.1.2007 10:58
Jelikož jsem slyšel od boboca a first.indiana, že se značkou DFI a jejima MB jsou samé problémy tak jsem se rozhodl založit tento thread, který bude o Vašich zkušenostech se značkou DFI.

Moje zkušenosti jsou 100% pozitivní!
Jaké jsou Vaše?

tgfh
first.indian (683)|2.1.2007 11:09
Ze 4 desek byla jen jedna bezproblemova. Takze moje zkusenosti jsou z 25% pozitivni a z 75% negativni :) (ale nebyl to vzdy problem DFI ale spis chipsetu nForce 4 pripadne jineho pridaneho chipu na desce)
Smeli (2302)|2.1.2007 11:20
Ne že bych DFI nevěřil, ale na jejich deskách mně odrazují věci jako problémy s paměťmi (prostě vybíravé až až), hlučné chlazení (ne každému se jej chce měnit) a taky cena (stejně kvalitní deska z produkce GB nebo Asusu příjde i o 40% levněji). DFI je prostě pro lidí, kteří se v tom vyznají a dokáží si desku nastavit dle obrazu svého (a použít modnuté biosy ap).
sokorotor (110)|2.1.2007 11:26
Kdo nevěří at tam běží . . . když hledáte zkušenosti tak na http://www.dfi-street.com . . . najdete co hledáte. Je to forum...
boboco (1987)|2.1.2007 11:58
když shrnu své zkušenosti i zkušenosti lidí z mého okolí, DFI rozhodně nedoporučím, opravdu se mi ještě nedostala do ruky deska od DFI, se kterou by nebyl žádný problém:thumbdown
aldafallout (194)|2.1.2007 12:08
Mel jsem DFI NF4-Ultra a jela uplne bez problemu. Dostavalo me mnozstvi nastavovatelnych polozek v Biosu. Nemuzu ji uprit velice dobrou taktovatelnost. Myslim si, ze se jedna o velice dobreho vyrobce. Potize s chipsetem NF4 melo spostu lidi, ale pri volbe kompatibilnich komponentu a odladenim byl odmenou velice slusny vykon. Mam jeste zkusenost s Infinity a ze trech, dve jeli bez problemu. Takze kdyz to shrnu, tak 75 procentni spokojenost.
martan206 (20)|6.1.2007 09:56
Nelituji počátečních problémů s DFI LP Ultra-D.Po doladění biosu teď jede naprosto stabilně a na čipset nForce4 doporučuji disky Western Digital.Jedu s touto deskou i na SATAII a OK.Paměti mám od Corsair a šlapou dobře.Jinak
DFI si rozumí i s pamětma OCZ(kámoš je má a chválí).Prostě u mně spokojenost a doporučuji
mech13 (5526)|6.1.2007 12:11
[QUOTE=martan206]Nelituji počátečních problémů s DFI LP Ultra-D.Po doladění biosu teď jede naprosto stabilně a na čipset nForce4 doporučuji disky Western Digital.Jedu s touto deskou i na SATAII a OK.Paměti mám od Corsair a šlapou dobře.Jinak
DFI si rozumí i s pamětma OCZ(kámoš je má a chválí).Prostě u mně spokojenost a doporučuji[/QUOTE]
toto je nejaka spokojenost?! kdyz si koupim desku, tak nenastacuju dva dny bios aby to jelo, koupim jakykoli pameti, koupim jakekoli disk a vim ze me PC pojede. to co ty povazujes za spokojenost tak na to bych nadaval jak spacek. ja su odkojene na kvalitni vyrobce MB, intel chipset + intel CPU a to co ty popisujes je na vyhozeni z okna nebo reklamaci.
//nechtel sem narazet na kvalitu AMD nebo neco takoveho, jen na martanovu definici spokojenosti
Withman (1337)|6.1.2007 12:23
Dříve kdy ještě DFI vyrábělo "normální" (ne Lanparty a Infinity) desky za rozumnou cenu, to byly špičkové desky za rozumnou cenu, které fungují dodnes. Ale poslední dobou vyrábí DFI už jen předražené Lanparty a o trochu levnější Infinitky, které jsou opravdu dobré, co se přetaktování týče, ale spolehlivost není vždy zázračná, výhoda je, že je většinou mění rovnou za nové kousky. Často také bývají problémy s některými pamětmi, co jsem tak četl, osobně jsem je nezažil.
first.indian (683)|6.1.2007 12:28
Musim souhlasit s "mech13" ;) Dobrou desku si predstavuju tak ze vsechno zapojim dam na default/auto a musi to fungovat tak jak ma :) + tam musi byt moznost overclocku ;) Ale to uz ma byt jen jako bonus pro pokrocile :D a ne abych musel v BIOSu pul hodiny resit nejake silenosti s nastavenim pameti pripadne jinych vecim abych PC vubec zapnul... To je jako by sis koupil auto a aby slo nastartovat tak by sis napred musel seridit ridici jednotku :D
johny_sk (12)|7.1.2007 00:00
asi pred rokem a neco jsem koupil PC s DFI Infinity ;p CHYBA! funguje sice doted, ale 2x jsem reklamoval seagate disk (napodruhy uz jsem menil za WD, ten funguje), pameti mam od kingstonu boxovane, ty sice funguji, ale radsi to s nima moc neriskuji...
proste nF4 chipset ve vseobecnosti nedoporucuji kvuli vysoke nestabilite a nekompatibilite,
jinak je to pekna deska(hlucna, ale pasivak to resi ;p), s velkou volbou v biosu, pri nejblizsim upgrade kompu ale pujde zarucene pryc(to sice pujde skoro vsechno, ale na zmenu desky se tesim nejvic :).
navic, nejake problemy u mne porad pretrvavaji: vice se muzete docist zde:
https://www.svethardware.cz/forum/showthread.php?t=3637
tgfh (2985)|7.1.2007 09:54
Je pravda, že s nF4 bylo hodně problémů, ale ty byly přece taky i u jiných značek, nejen DFI...
Grosi (2)|4.3.2007 17:04
Tak ja sem s dfi spokojenej :) mam DFi venus a vse chodi bez problemu je to deska urcena na OC a takze kdo si ten bios neumi nastavit tak si ji nema kupovat :)
tgfh (2985)|4.3.2007 17:47
Venus no, ta byla od DFI asi nejpodařejnější model, ikdyž to byla vlastně přejmenovaná SLI-DR Expert. Škoda, že se jich vyrobilo jen 1000 ks ...
Snad DFI bude mít zase takové podařené modely, ikdyž pomalu začínám pochybovat...
Weslo (234)|16.3.2007 11:08
já hlásím maximální spokojenost....parádní stabilita i výkon...ale je pravda že BIOS upgrade je nutnost stejně jako pečlivé nastavení téměř čehokoliv...
FFerdo (6)|16.3.2007 11:49
No DFI dosku som mal len jednu a to bola DFI NF4U Infinity, predtym som mal dvakrat Abit a raz MSI.
Pouzival som ju asi rok a pol az do momentu, ked pri prepocitavani videa sa mi zrazu vypol pocitac a uz viac nenabehol.
Nestandardne sa prejavovala aj skor -vypadaval jeden kanal na zvukoveho vystupu, bolo v nom pocut nechutne praskanie alebo bol strasne prebudeny,
po restarte sa jej niekedy nechcelo znova nastartovat. Uplne najlepsie co sa jej mohlo podarit bolo to ked po stiahnuti videa z DV kamery uz kamera nechcela zobrat kazetu a vypisovala chybove hlasenia. V servise mi povedali velmi potesujucu spravu, ze elektronika kamery bola odpalena cez firewire port a tak mi neuznali zarucnu reklamaciu a zaplatil som si za to nieco cez 8000korun.
Takze ak by som mal zhodnotit spokojnost s doskou DFI, tak:
mal som jednu maticnu ktora po 1,5 roku zomrela co je 100% nespokojnost
podarilo sa jej spravit mi skodu v hodnote 8000Sk co je asi dvojnasobok ceny tejto dosky, takze k tomu 200% nespokojnost, co je suma sumarum 300% nespokojnost. Dal som ju vyreklamovat a uz dva tyzdne cakam na stanovisko od dodavatela. Neratam, ze mi niekto 8000korun za sposobenu skodu vrati, aj ked som dokladoval oficialne stanovisko zo servisu kamery.
DFI uz viac nechcem ani vidiet. Takze som kupil ASUS p5b deluxe a zatial 100% spokojnost.
tgfh (2985)|16.3.2007 14:08
Před pár dny jsem si zase trošku hrál s Biosem a hledal jsem ideální nastavení "zadních" časování pamětí.
Latence pamětí jsem měl před touto úpravou 48.4ns a po úpravě (časování 2-2-2-5 1T zůstalo) jsem se dostal na hodnotu 44.3ns.
V 3D Marku 06 - CPU test jsem dal rekord :)
Myslel jsem, že zadní hodnoty časování výkon neovlivní, ale jde viděl, že jsem se spletl...
Proto doporučuji všem DFIčkářům ať si se zadním časováním třeba taky pohrají... :)
ICEBOSS (3435)|16.3.2007 23:11
ja se dostal na 38ns... :D
matilda (83)|23.8.2007 23:50
ja sem nemohl na jakesik starej model pro socket A dostat XP az sem to pak preflesoval na nejnovejsi BIOS slapali i XP ale jinak celkem v poho az na vybiravost v typu pameti
Pavel Boček (4169)|31.8.2007 05:49
Já teda jen z doslechu, ale když jedou tak to stojí za to :)

jinak do DFI se prý vrátil nějaký "konstruktér" z těch legendárních dob DFI, takže se prý máme na co těšit...