reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

2xWindows a přístup do uživatelské složky

Gulde (92)|16.6.2009 16:07
Zdravím. Na svojem notebooku mám OEM Visty a nainstaloval jsem si RC Windows 7. Nicméně rád bych věděl, jak mám docílit toho, abych se na sedmičkách dostal do uživatelský složky z Vist. Vždy mi to totiž napíše že na to nemám dostatečná oprávnění, nebo něco v tom smyslu. Na Vistách se ale do uživatelský složky ze sedmiček dostanu bez problémů. Tak a teď poraďte :).
Mimochodem, když už se tak ptám, jak mohu změnit pořadí bootovacích OS? Vzhledem k tomu, že jsem sedmičky nainstaloval logicky až po vistách, jsou tam teď na prvním místě právě sedmičky, a rád bych to změnil právě na Visty.
Předem díky za odpovědi na obě otázky;)
grapherX (888)|16.6.2009 18:53
[QUOTE=Gulde;259767]Zdravím. Na svojem notebooku mám OEM Visty a nainstaloval jsem si RC Windows 7. Nicméně rád bych věděl, jak mám docílit toho, abych se na sedmičkách dostal do uživatelský složky z Vist. Vždy mi to totiž napíše že na to nemám dostatečná oprávnění, nebo něco v tom smyslu. Na Vistách se ale do uživatelský složky ze sedmiček dostanu bez problémů. Tak a teď poraďte :).[/QUOTE]

Bude to způsobeno tím že jsi při zadávání uživatelského hesla povolil funkci soukromé složky nebo jak to tam je. To znamená že jiný uživatel se do té složky nedostane. Na XP se to dá zrušit tak že se přihlásíš jako ten uživatel a jdeš přez Tento Počítač do složky Documents a tam v user dát na profilové složce pravým a poté vlastnosti. Nahoře se přepnout na sdílení a odškrtnout možnost soukromé složky.

[QUOTE=Gulde;259767]Mimochodem, když už se tak ptám, jak mohu změnit pořadí bootovacích OS? Vzhledem k tomu, že jsem sedmičky nainstaloval logicky až po vistách, jsou tam teď na prvním místě právě sedmičky, a rád bych to změnil právě na Visty. [/QUOTE]

Předpokládám, že když jsi Sedmičky instaloval později tak bude používám jejich bootloader. Pořadí jde změnit tak, že se přihlásíš do Sedmiček zmáčkneš na klávesnici tlačítko Win + R a do příkazu spuštění zadáš "msconfig" . Tam se pak přepneš do boot.ini a tam dáš na příslušný OS a stiskneš na tlačítko nahoru popř. dolu. Dáš provést a resetovat PC.
kevin00 (10238)|16.6.2009 19:01
[QUOTE=Gulde;259767]Zdravím. Na svojem notebooku mám OEM Visty a nainstaloval jsem si RC Windows 7. Nicméně rád bych věděl, jak mám docílit toho, abych se na sedmičkách dostal do uživatelský složky z Vist. Vždy mi to totiž napíše že na to nemám dostatečná oprávnění, nebo něco v tom smyslu. Na Vistách se ale do uživatelský složky ze sedmiček dostanu bez problémů. Tak a teď poraďte :).[/QUOTE]

Zkus použít archiv v příloze. V kontextovém menu se Ti přidá položka Take Ownership, pomocí níž převezmeš plná práva dané složky či souboru.

[QUOTE=Gulde;259767]Mimochodem, když už se tak ptám, jak mohu změnit pořadí bootovacích OS? Vzhledem k tomu, že jsem sedmičky nainstaloval logicky až po vistách, jsou tam teď na prvním místě právě sedmičky, a rád bych to změnil právě na Visty.
Předem díky za odpovědi na obě otázky;)[/QUOTE]

Pro editaci boot manageru ve Win Vista použij program VistaBootPRO
Gulde (92)|16.6.2009 19:52
Díky, jdu vyzkoušet ;-)

Edit: Tak bootování OS vyřešeno, ale problém s přístupem do uživatelský složky z Vist stále přetrvává, zkusil jsem jak ten Take Ownership, tak i najít ve vlastnostech tý složky nějaký nastavení, co by to mohlo změnit, ale bez úspěchu.
Gulde (92)|17.6.2009 10:29
Tak vše vyřešeno, nakonec tomu po tom Take Ownership scházel ještě restart, a teď už se tam dostanu bez problémů. Takže děkuji za rady ;-)
kevin00 (10238)|17.6.2009 18:23
[QUOTE=Gulde;259921]Tak vše vyřešeno, nakonec tomu po tom Take Ownership scházel ještě restart, a teď už se tam dostanu bez problémů. Takže děkuji za rady ;-)[/QUOTE]

Jsi byl rychlejší jako já :) To jsem zapomněl napsat, omlouvám se :mistake