Strana 1 z 9 123 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 132

Téma: ATi R6x0

Čestný člen Avatar uživatele Smeli
    Registrace
    May 2006

[FONT="Arial"]Karta založená na tomto GPU by měla spatřit světlo světa za pár dní. Jak na tom bude s výkonem, spotřebou atp. je zatím ve hvězdách, jelikož je na kartu uvaleno do 20.ledna NDA.

[B]Co je známo:[/B]
    80nm výrobní postup
    16 ROP's a 64 unifikovaných shaderů
    takt jádro 700 - 800MHz
    unifikovaná architektura s podporou DX10 (SM4.0)
    geometry shadery
    podpora GDDR4
    512-bit sběrnice
    spotřeba 200 - 220W (podle level505 je spotřeba 230W)
    nový chladič využívající technologie [URL="http://www.rntfoil.com/technology/"]NanoFoil[/URL]
    jádro má obsahovat 720 mil. tranzistorů na ploše 428mm2
    velikost PCB by měla být někde mezi X1950XTX a 8800GTX

[IMG]http://pctuning.cz/ilustrace3/fiala/06-11/R600_1.jpg[/IMG][IMG]http://pctuning.cz/ilustrace3/fiala/06-11/R600_2.jpg[/IMG]

Spousta informací nejsou 100%, jsou to buď spekulace nebo odhady. Údajně první test karty s R600 se objevil na stránkách level505, které jsou v současnosti nedostupné ([url]http://www.dailytech.com/article.aspx?newsid=5524)[/url].

[B][highlight]Diskutujte, prosím, jen o R6x0. Jakékoli OT bude smazáno a náležitě ohodnoceno.[/highlight][/B][/FONT]

[SIZE="1"]Zdroje: PCT, PCT Forum, Hexus, The Inquier[/SIZE]
    Naposledy upraveno uživatelem Smeli: 02-01-2007 v 12:50

Pravidelný diskutér
    Registrace
    May 2006

Spotreba 230W?Pokud se nemylim tak GF8800GTX ma spotrebu kolem 120w.Na to nemam slov.Na GF8800GTX staci kvalitni 500w zdroj, ale na tohle monstrum bude potreba nakej kvalitnejsi 700w.Proste hruza.

Čestný člen Avatar uživatele P@pi
    Registrace
    May 2006

Odpověď na otázku "Proč 230W?" je jasná:

PCI-E dodává 75W, 2xnapájecí konektor = 2x75W. Dohromady to dá 225W. To je maximum, které můžete do karty dodat. Že by karta opravdu žrala až 225W se mi nezdá, jednak by samozřejmě nešla přetaktovat (nedostatečné napájení) a jednak je každý čip jiný, co by ATI dělala s čipy, které by překročily spotřebu? To je příliš na hraně, karta by musela mít 3 napájecí konektory (tj. dalších 75W navíc). Jediným řešením by je bylo osadit příliš "žravé" čipy do nižších verzí karet, které mají méně paměti a měli by vypnuté některé části čipu.

Spotřeba bude téměř určitě vyšší než u 8800GTX, ale o tolik? R600 má sice podstatně více tranzistorů, ale používá novější 80nm proces, který pomůže spotřebu snížit.

Netroufám si odhadnout kolik to bude, ale osobní tip je 175W .

Občasný diskutér
    Registrace
    May 2006

2Head... na to můžu říct jen "Nah..." ...ve skutečnosti to bude úplně jinak, také 120W u 8800GTX je spotřeba leda tak z říše snů... Doporučuji ti projít si recenze - jsou jich mraky. Případně si vem i kalkulačku

//edit - a viz Papi, trošku mě předběhl

Starousedlík SHW Avatar uživatele first.indian
    Registrace
    Jul 2006

Hele jak je to s tim chlazenim NanoFoil? Na jakem principu to funguje? Neni to treba neco jako Peltierův článek? To by mohlo vysvetlovat takovou spotrebu... Protoze Peltierův článek sam o sobe ma spotrebu podle toho kolik toho ma uchladit... Coz muze byt lehce i 100W...

Pravidelný diskutér
    Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od first.indian
    Hele jak je to s tim chlazenim NanoFoil? Na jakem principu to funguje? Neni to treba neco jako Peltierův článek? To by mohlo vysvetlovat takovou spotrebu... Protoze Peltierův článek sam o sobe ma spotrebu podle toho kolik toho ma uchladit... Coz muze byt lehce i 100W...
    Nn, neni.
    Tohle je prave super chlazeni v tom, ze nejede na elektrickou energii, myslim.
    viz http://www.rntfoil.com/technology/material.html
    -staci zagooglit.)

Jedna se o nekolik vrstev niklu a hliniku, ktere se po prijmuti tepelne energie slouci a vznikne toto:
    (samozrejme vysoce teplovodivy material)

Ovsem osobne si myslim, ze spotreba bude vyssi, nez u 88ek, at jiz diky pouzitemu chlazeni (nechteli si dovolit jeste vice, jako treba zdroj zvlast pro gk.)

Jinak se objevily spekulace o DX10.1 a podpore multi GPU. Multi GPU bude zrejme dalsi generace R7x0 - vice "mainstream" GPU, kde se budou rozdelovat nejakym zpusobem ulohy, jak uz to u multicore byva. (ci bude kazde propocitavat neco jineho, nevim).

Zajimava by byla moznost dokoupeni dalsich GPU a pridani na volne misto na PCB.) No, vzdalena to budoucnost, R6x0 je uz ale za humny.
    Jeste nejake dalsi info
    Naposledy upraveno uživatelem Architect: 02-01-2007 v 20:54

Registrace
    May 2006

Na B3D foru se objevila velmi zajímavá věc: http://www.beyond3d.com/forum/showpo...80&postcount=1

Jsou to informace, které sice nejsou přímé, ale údajně je to shrnutí správných doměnek. Ve stručnosti:
    80nm výrobní postup (s 64 unifikovanými jednotkami, pravděpodobně výkonějšími nebo rychlejšími, než se čekalo) a postupný přechod na 65nm (později během roku, navýšení na 96 unifikovaných shaderů).
    512-bit
    test na level505 je podvrh
    a radost pro všechny příznivce ATi (zatím však ne 100%) - výkon by měl být minimálně 2 x R580

Pravidelný diskutér
    Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od Smeli

test na level505 je podvrh
    a radost pro všechny příznivce ATi (zatím však ne 100%) - výkon by měl být minimálně 2 x R580
    jj, taky uz nejsou stranky peknou dobu dostupne a jenom me to utvrzuje v kvalite inquireru... A ted uz i dailytech a svethardware news nevim, cemu verit. To ze tam dva z tymu level505 pracuje pro AMD, no. Polopravdy skupene dohromady.

Výkon minimálně 2 x R580 - jak to myslíš? nerozumím. Jinak díky moc za info!

Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od Architect
    Výkon minimálně 2 x R580 - jak to myslíš? nerozumím. Jinak díky moc za info!
    Citace Původně odesláno od crux2005

- R600 má výkon = 2xR580 + x%

(som ale sviňa a tých x% neprezradím)

- btw: R600 má pri 400MHz core takte cca = X1900XTX

/tých 32TMUs je trochu kreatívne počítaných ...

:wink:
    Odkud to má netuším, ale ví o GK mnohem víc než já, tak není důvod mu nevěřit...

Citace Původně odesláno od Architect
    jj, taky uz nejsou stranky peknou dobu dostupne a jenom me to utvrzuje v kvalite inquireru... A ted uz i dailytech a svethardware news nevim, cemu verit. To ze tam dva z tymu level505 pracuje pro AMD, no. Polopravdy skupene dohromady.
    Věř nám

Občasný diskutér
    Registrace
    Oct 2006

Já snad z těch novejch karet typu atiR600 a gf8800xxx snad chytnu depku... když si vezmu že jeden rok(celkem nedávno) byl x800 hi-end za 13000kč....

Pravidelný diskutér
    Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od sokorotor
    Já snad z těch novejch karet typu atiR600 a gf8800xxx snad chytnu depku... když si vezmu že jeden rok(celkem nedávno) byl x800 hi-end za 13000kč....
    OT: Jj, pokrok nezastavíš. Když zavzpomínám na ty časy, jak jsem sbíral propagační letáky od ESCO (nějak tak.) a 486ky stály přes 70 tisíc... A teď, když stojí grafická karta 13000,- Kč, už se to zdá lidem drahé.) Nic, prostě i ty hry na disketách za 500,-. Všechno v počátcích takové drahé a stará generace říkávala (většina), k čemu počítač, taková drahá věc. A dneska. To si neodvažuju ani říkat, co bude příště. Implantáty, které nebudeme ani platit...a možná o nich ani nebudeme vědět... Jj, high-end.

Občasný diskutér
    Registrace
    May 2006

Crux má s největší pravděpodobností stejný nebo velmi podobný zdroj jako já, ale podtatné je, že se jeho i mé informace víceméně shodují.

Pokud všechno klapne, tak bude i testík - stručný testík, jelikož nebude více času než tři hodinky a kdoví jestli, takže 05, 06, Fear a CoH. Víc se určitě nestihne

Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od fanik
    Crux má s největší pravděpodobností stejný nebo velmi podobný zdroj jako já, ale podtatné je, že se jeho i mé informace víceméně shodují.

Pokud všechno klapne, tak bude i testík - stručný testík, jelikož nebude více času než tři hodinky a kdoví jestli, takže 05, 06, Fear a CoH. Víc se určitě nestihne
    Raději se nebudu dušovat, o jaký zdroj se jedná, vy by ste si mně pak našli a

Ale jinak doufám, že se pak s námi o výsledky (a i o nějakou tu fotečku) podělíš.

Btw. k nanofoil - je mi jasné, že by sám o sobě nic neuchladil. Jen sem se ptal, zda se s ním počítá nebo jestli to nebyla taky taková kachnička.

Pravidelný diskutér
    Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od Smeli

Btw. k nanofoil - je mi jasné, že by sám o sobě nic neuchladil. Jen sem se ptal, zda se s ním počítá nebo jestli to nebyla taky taková kachnička.
    No mě by celkem zajímalo, jestli takovou kartu s nanofoilem dokáže uchladit jen veliké pasivní chlazení, možná s malinkým větráčkem. A mimo jiné na fotky a testy jsem také zvědav.)

Starousedlík SHW Avatar uživatele cool.user
    Registrace
    May 2006

imho nanofoil ti nebude ani tak slouzit k tomu abys na chip potreboval mensi chlazeni, jako spis k tomu ze z jistych lokalnich casti chipu ktere sou vice zahrivany bude schopen efektivneji odvadet teplo...
    Naposledy upraveno uživatelem cool.user: 03-01-2007 v 02:05

Strana 1 z 9 123 ... PosledníPoslední