reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Zabrzdeny pocitac

jeflik (20)|17.6.2009 19:37
Po nekolika problemech s predchozim pocitacem jsem se rozhodl si poridit novou sestavu...nekolik dni,nebo vicemene mesic slapala jak hodinky a potom se zacala sekat. Na viry cisty,na spyware taky...nic moc jsem tam zatim nemel,tak jsem to preinstaloval,ale je to stejny. Vicemene to bylo poznat uz pri instalaci,ze je to nejaky pomaly. U uplne novy sestavy trvala instalace necelou hodinu a ted ta druha asi 2,5-z toho to tak 1,5 hod formatovalo disk...nejsem v PCckach moc zbehlej,vicemene jsem jen uzivatel,tak poprosim nekoho o radu...


Sestava: Procesor : Dualcore AMD Athlon 7850,2800 MHz (14x200)
Deska: Asus M3N78-vm
HD :WDC WD5000 AACS-00G8B1
DVD : LG
CD : Samsung
2x 1GB RAM A-Data EXTREME DDR 2 800+
XP service pack 2
Jinak je deska v zakladnim stavu-zadna grafika,zvukovka-proste tak jak jsem to koupil,tak to bylo slozeny...
Udaje jsou opsany z Everstu...
Teploty : Deska 44
Jadra 39
Disk 41

Jsem vdecnej za jakoukoliv radu...Dik
kevin00 (10238)|17.6.2009 20:25
Uploaduj prosím screeny z CPU-Z, GPU-Z. Všechny drivery nainstalované máš ? Neběží Ti HDD v PIO modu ?
jeflik (20)|17.6.2009 20:52
Screeny-nainstaluju,zadne nastaveni nedelam ? Drivery by tam mely bejt komplet...z prilozenyho CD
Jo a HDD v PIO-pokud jsem se dobre podival,tak ne
jeflik (20)|17.6.2009 21:06
Screeny-nainstaluju,zadne nastaveni nedelam ? Drivery by tam mely bejt komplet...z prilozenyho CD
Jo a HDD v PIO-pokud jsem se dobre podival,tak ne

--------------------------------------------------------------------------------
staci to takhle ?
kevin00 (10238)|17.6.2009 21:22
1) Moduly RAM Ti běží v Single Channelu ? dej do Dual Chanelu (většinou 2 sloty stejné barvy)
2) Nejsou ty moduly náhodou s časováním CL4 ? V BIOSu manuálně nastav na časování CL4 a napětí 2 - 2.2 V
jeflik (20)|17.6.2009 21:38
Je to uplne stejne,jak to bezelo poprve...a to bezelo uplne super...nic se s tim nedelalo a najednou se to zacalo sekat. Jinak jediny co tam jeste neni novy,je zdroj.
Mohl bys me priblizne nejak nasmerovat v tom BIOSU ? Nerad bych neco pohnojil...
V kazdym pripade diky za radu-vyzkousim a ozvu se.
petr.svec (320)|18.6.2009 13:22
Zeptám se takto... a co máš na ploše a v dokumentech... předpokládám, že za těch pár dní miliony fotek, download souborů a jiných xxxxxxx... jinými slovy windows při každém bootu musejí načít např. 8GB dat (a to mluvím ze zkušenosti nikoliv vlastní)

je tomu tak?
johny__g (6387)|18.6.2009 13:26
[QUOTE=petr.svec;260265]Zeptám se takto... a co máš na ploše a v dokumentech... předpokládám, že za těch pár dní miliony fotek, download souborů a jiných xxxxxxx... jinými slovy windows při každém bootu musejí načít např. 8GB dat (a to mluvím ze zkušenosti nikoliv vlastní)

je tomu tak?[/QUOTE]

Četl jsi vůbec ten první příspěvek? Píše že win přeinstaloval a už instalace byla pomalá.


Zkoušel jsi nějaký benchmark disku? Třeba HDTune, zároveň bych udělal test povrchu a mrknul na výpis ze smartu.
Draken (1578)|18.6.2009 13:56
jj HD tunem hlavně zjistíš jestli se ten disk třeba nepřepíná do PIO modu byť to není v ovl. panelech vidět...
samozřejmě je taky důležité vědět cos tam nainstaloval... dost zpomalující může být i kombinace více antivirů nebo firewallů....

osobně mám na ploše sca 16,5GB dat a OS mi naběhne do 50s takže tím to zřejmě nebude...;)
zvlášť když píše o tý přeinstalaci...tam to fakt vypadá na ten PIO mod...mě instalace i s formátem trvá sca. 20-30 minut (dle výběru pomalé vs. rychle formátování)
jeflik (20)|18.6.2009 18:13
Disk je taky novy,zatim jsem ho testofal programem HDTach,nejaky propady tam jsou,ale je mi divny,ze by disk vzal za svy takhle rychle. Co se tyce antiviru,tak pouzivam Aviru a obcas to otestuju na spyware,adware...atd
Co se tyce dokumentu,tak je asi jasne,ze tam neco budu mit...par fotek a cca tri filmy.
A zeptam se: Prepinani do toho PIO modu je mozny i behem instalace,nebo az v operacnim systemu ?
Otestuju to tim HD tunem a uvidim...kdyztak sem hodim screen.
A jinak neni mozne,ze by mi starej zdroj nejak poskodil desku,HDD,nebo procesor ???


Tak v HD Tune jsem to taky projel...zadny poskozeny sektory to nenaslo a pridavam sreen...jinak ten test vadnejch sektoru trval cca 125 minut...coz mi prijde strasne dlouho...
petr.svec (320)|19.6.2009 13:50
[QUOTE=johny__g;260267]Četl jsi vůbec ten první příspěvek? Píše že win přeinstaloval a už instalace byla pomalá.


Zkoušel jsi nějaký benchmark disku? Třeba HDTune, zároveň bych udělal test povrchu a mrknul na výpis ze smartu.[/QUOTE]

JO, právě že četl... a kolik z kolika uživatelů při nové instalaci windows opravdu udělá novou instalaci windows...

on je totiž hooodně velký rozdíl mezi kompletní čistou instalací a reinstalací
petr.svec (320)|19.6.2009 13:58
jinak obecně na ploše by jsi neměl mít skoro nic jiného než zástupce někam na disk
... spousta antivirátků totiž při bootu kontroluje celý profil... což by u tebe, když tam máš pár filmů mohlo znamenat pár GB a to opravdu nějakou dobu trvá

pokud jde o to, kde najdeš zda disk jede v PIO nebo DMA tak
Tento počítat -> Vlastnosti -> Správce zařízení ->Řadiče IDE ... -> Primární kanál a Sekundární kanál... a tam už to najdeš

přeskaji drobnosti jako na které kartě to je, ale to snad najdeš :o)
wanrouter (126)|19.6.2009 14:06
Ak mozes, skus si pozicat nejaky iny pevny disk a na rovnakej zostave to nainstaluj len pre skusku.

Uvidis ci bude zmena rychlosti, ak nie, tak treba hladat problemy v inom hw (pravdepodobne doska)
johny__g (6387)|19.6.2009 14:28
Tak podle toho testu v HDTune je disk opravdu hodně pomalý, i když v PIO módu asi neběží, to by bylo vyšší zatížení CPU. Teď je otázka, jestli je vadný disk nebo řadič. Ještě to může být datovým kabelem, určitě máš nějaký navíc tak ho zkus vyměnit. A při té příležitosti i zkus jiný napájecí konektor.
jeflik (20)|19.6.2009 14:40
petr.svec : Tak screen plochy asi patri jinaam,ale pro tvou informaci je tam tento pocitac a zastupce jedne jedine hry...ktera se beztak ani neda hrat.Po nove instalaci jsem nechal pc vicemene ciste...aby bylo mozne vyloucit,ze to dela nejaky program. Mod disku jak zjistit vim,v kazdem pripade diky za upresneni...

wanrouter : to je prave to horsi,disk si od nikoho pujcit nemuzu,ale jak psal johny__g,tak pokud je to tak,dam ten disk na reklamaci...neni to ani dva mesice stara sestava,tak jakepak s.... s Alzou

johny__g : Veskery kabely jsou taky NEW...jak rikam jedine co neni menene,je zdroj a cd/dvd mechaniky...skusil jsem je vymenit a je to porad stejny

Jinak jeste jeden poznatek,ztraci se mi ovladace a vicemene neni funkcni sitovka na desce...Takze Deska ?
kevin00 (10238)|19.6.2009 15:04
Odeber ze Správce zařízení řadiče IDE a restartuj počítač.
Otestuj pevný disk pomocí utility výrobce.

Co znamená, že se ztrácí ovladače ? Neztrácí se i jiná data na HDD ?
jeflik (20)|19.6.2009 15:11
Ne,asi dvakrat se mi ztratil driver na sitovku a ted ani nikde neni videt (spravce zarizeni,everest) A ted po restartu mi to zacalo psat nejakej problem s Grafikou-ze to nemuze najit NVMCTray.dll a NVCpl.dll...ale tohle je mi fuk,zkusim preinstalovat ovladace na grafiku...spis proc se to tak seka a proc zmizla ta sitovka
Draken (1578)|19.6.2009 21:59
jj může to být i deskou... ale jako první věc bych zkusil hodit disk do jiný saty... pak udělej scandisk a defrag
a pak se podívat jestli na tom disku nejni nějak špatně jumper (některý disky ta měli downgrade na SATA1 a podobný fintičky....)

a jak se ti ztrácí ovladače?máš tam fakt správně nainstalovaný veškerý origo drivery?
jeflik (20)|20.6.2009 08:16
Do jiny saty uz jsem to taky zkousel,jumpery zadny,je to jedinej disk v sestave
A k ovladacum...nainstaluju si tovku (integr)a treba po dvou dnech se nemuzu vubec pripojit,tak na tu sitovku mrknu a ona nikde neni. Jina (vlozena) tenhle problem nedela. A ovladace tam jsou bud z prilozenyho CD,nebo ze stranek vyrobcu
jeflik (20)|21.6.2009 18:48
Tak po vymene zdroje se chod nezlepsil...
velmistri,to uz nikoho nic nenapada ?
wanrouter (126)|21.6.2009 19:24
[QUOTE=jeflik;261487]Tak po vymene zdroje se chod nezlepsil...
velmistri,to uz nikoho nic nenapada ?[/QUOTE]

Vyskusaj to s odpojenymi mechanikami, nechaj iba disk.
jeflik (20)|21.6.2009 19:49
odzkouseno...beze zmeny
kevin00 (10238)|21.6.2009 19:57
Máš možnost vyzkoušet jiný motherboard ? Pokud máš jiný HDD, zkus na něj nainstalovat čistý OS.
Deee-aN (3834)|21.6.2009 19:58
Slovo "reklamace" tu už padlo, že?
jeflik (20)|21.6.2009 20:44
Jinou desku bohuzel...na jinej HDD sice na ATA disk,ale je to uplne stejny...
A slovo reklamace tu sice padlo,ale nez to vazne pujdu reklamovat,chtel bych si bejt jistej,ze je to vazne vada nejakyho hardwaru...
kevin00 (10238)|21.6.2009 20:47
Už Ti nic jiného nezbývá. Po všech pokusech se počítač chová stejně. Vzal bych to a reklamoval ;)
Deee-aN (3834)|21.6.2009 23:14
[QUOTE=jeflik;261537]Jinou desku bohuzel...na jinej HDD sice na ATA disk,ale je to uplne stejny...
A slovo reklamace tu sice padlo,ale nez to vazne pujdu reklamovat,chtel bych si bejt jistej,ze je to vazne vada nejakyho hardwaru...[/QUOTE]
Pokud ti to neběhá ani po čistém reinstalu systému, je krajně nepravděpodobné, aby to nebyl HW problém.:)
jeflik (20)|22.6.2009 07:06
Ok,diky za rady...