reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

19" LCD do 8000,-

faarky (12)|2.1.2007 15:08
Caues. Vybiram uz celkem dlouho novy monitor a mam par kandidatu. Kdybyste meli nekdo zkusenosti a podelili se o ne, byl bych vdecny :)
Tady jsou moje typy:

HP TFT LP1965 19" ... slysel jsem o nem celkem dobry veci, ale taky ze se dost lisi kus od kusu a nektery neprijeme piskaji

SAMSUNG 940B 19'' ... nevim, podle parametru se zda celkem dobrej

SAMSUNG 931BF 19'' ... zda se taky celkem dobrej, ale s podsvicenim na tom pry samsung obcas neni OK

ACER AL1923 ... asi horsi odezva, ale zase lepsi technologie (PVA)

Philips 190X6FB ... super design, zaruka na 0 vadnych pixelu, pry ma na TN hodne slusne barvy

ViewSonic VG930M ... nevim, ale viewsonic ma pry pekne barvy

to by asi bylo vsechno. Pokud vite o nejakem jinem, ale slusnem kousku, klidne dejte vedet, budu rad. Diky za jakekoli info.
tonda pařmen (87)|5.1.2007 20:20
s tim piskanim u HP 1955 (65) mam zkušenosti. co sem mel ten prvni ten piskal furt a po roce mi ho v prodejne vymenily a ten novej piska trosku jen pri nabihani a kdyz meni rozliseni. kdyz chces monitor na hry tak pod odezvu 8ms nechod, DVI je dnes samozrejmost
Withman (1337)|5.1.2007 23:16
Kdybych si kupoval monitor, resp. měl bych prachy na 19", tak bych volil jedinně tento kousek, za danou cenu podle mě nemá konkurenci...

Hewlett-Packard LP1965

http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=41687

S-PVA obrazovka za tuto cenu je opravdu super a HP je moje oblibená značka :o)
faarky (12)|7.1.2007 14:18
No, z toho piskani u HP 1965 mam trochu strach, na tohle jsem dost haklivej:( Jinak s DVI jsem pri vyberu pocital a hry typu Half-life nehraju, takze i odezva 6 ms grey to grey by mela byt dostacujici. Zvlast jestli se nejedna o TN technologii. Ale nevim, jak to s tou odezvou je. Jen to, ze grey to grey je tak trochu zavadejici.
Withman (1337)|7.1.2007 15:45
Dneska ti stačí jakákoliv odezva, viděl jsem dosti LCD monitorů, i těch starších a podle mě 16ms a méně je uplně v pohodě.

Jinak v každém slušném obchodě ti monitor předvedou, takže si myslím, že když bude špatný, tak si jej holt nevezmeš. :)
J@mes (23)|8.1.2007 22:09
no já bych už šel do LCD s lepší technologií než TN tzn. PVA, MVA
místo ACERu bych šel raději do toho HP LP1965
a pod 7tisíc se dá koupit Benq FP91GP
faarky (12)|9.1.2007 13:44
Taky bych radsi lepsi technologii nez je TN, ale od 19" zaosm tisic nemuzu cekat zadny zazraky. Co se tyka toho Benq FP91GP, tak nevim. Slysel jsem spoustu nazoru proti tyhle znacce. Samozrejme ze i spoustu nazoru pro :)...je to tezky. Nebyt toho, ze jsem nekde cetl, ze ten HP piska, uz bych ho asi koupil. Takhle pockam na recenzi, stale je to ale muj favorit.
faarky (12)|15.1.2007 18:50
[QUOTE=J@mes]
a pod 7tisíc se dá koupit Benq FP91GP[/QUOTE]


jo, jeste jsem se chtel zeptat, ty mas s timto monitorem nejake zkusenosti?
immortal_shw (18)|23.1.2007 12:31
Co se tyce Benq, na jedne LANparty sem mel moznost videt LCD Benq a musim bohuzel rict, ze ty barvy mi prisly .... nebudu to okecavat, proste hrozny (takovy nevyrazny, jakoby zasedly). Proti tomu co mam, se nedaji srovnat. Do Benq bych podle tyhle zkusenosti asi nesel, preci jen je to (podle me) spis low-end.

P.S.: Mam zkusenosti s HP 1965 a me nepiska. Nevim, je to asi kus od kusu.
faarky (12)|23.1.2007 20:44
To HP je asi nejlepsi volba mezi devatenctkama do 8000,-, jde o to, ze ten Benq je za sest a kousek a mela by to byt MVA technologie, takze ty barvy by mohly byt trochu lepsi nez hrozny :). Jde ale o to, ze jsem o Beng taky neslysel nic moc peknyho, takze by to chtelo spis nejakou konfrontaci s nekym, kdo s timhle typem ma zkusenosti.
hardware_master (36)|27.1.2007 10:01
Myslím že to co jsi slyšel o BenQ je všechno pravda,podle mě patří mezi nejhroší značky,benq by byl poslední monitor na světě kterej bych si koupil,jsou to šmejdi co šiděj kupující,např. se přeli s ViewSonicem o to,kdo udělá první monitor s odezvou 2ms,benq byl asi o měsíc první,jenže když se zde na svethadware měřili v megatestu odezvy,tak ten model,u kterého benq udává 2ms dosáhl hodnoty až 16ms!!!!!!Zato ViewSonicu tato hodnota byla skutečně naměřena,aby ne taky že patří mezi nejkvalitnější a nejprodávanjěší monitory na světě(např. no1 v USA).Tudíž Benq na to ani nemysli!Ten ViewSonic jak si uváděl není vůbec špatn,podle mě je to nelejší volba,je to nová série VG,kde se zaměřujou hlavně na barvy.Je to technologií TN,jenže si dali práci na barvách a podsvícení a je to podobné jak u MVA a navíc když je to TN,tak je rychlá 8ms odezva.Tudíž je to takový nejuniverzálnější monitor,koupit si PVA nebo MVA to zase máš špatnou odezvu.I když suhlasim s ostatníma,že pod 12ms už je to jedno,to už nepoznáš.ALe radim ti ten ViewSonic je dobrá volba!Byl u nás na testech a vedl si velmi dobře!!
Leroj (271)|27.1.2007 10:49
2 hardware_master:

a co říkáš na tuto diskuzi ? je to sice jiný typ, ale těch nadšených ohlasů tam je tolik, že to snad ani nemůže být náhoda...
https://www.svethardware.cz/forum/showthread.php?t=1677
faarky (12)|27.1.2007 13:22
Hele a co tenhle...SAMSUNG 940FN? Je za devet, ale zda se kvalitni. Coz?
hardware_master (36)|27.1.2007 16:15
[QUOTE=Leroj]2 hardware_master:

a co říkáš na tuto diskuzi ? je to sice jiný typ, ale těch nadšených ohlasů tam je tolik, že to snad ani nemůže být náhoda...
https://www.svethardware.cz/forum/showthread.php?t=1677[/QUOTE]

Nemůžu hodnotit tento monitor,neviděl jsem ho a nečetl jsem žádnou recenzi.Jenom jsme zde říkal zkušenostinázory z vlastních zkušeností,potvrzené v testech(zde např. 33%,nehorší monitor v megatestu)

Je možné,že firma udělá jeden dobrý monitor.Ale správná firma dělá kvalitní monitor každý a nešidí kupující!Už ze zkušeností ostatních typů značky BenQ bych tuto značku nikdy nebral,což má stejný názor mnoho dalších lidí,kteří tomu rozumějí(a že je jich zde hodně).Nejde jen o ten monitor-a to je ten problém co si hodně lidí neuvědomí.Je to taky pravdivost údajů uvedené výrobcem,podpora,servis a vycházení vstříc zákazníkům.Uvedu třeba přiklad,mezi mojí oblíbenou značkou ViewSonic a Benq.ViewSOnic je mojí oblíbenou značkou,protože se jako jediný výrobce soustředí POUZE na zobrazovací techniku,tudíž se na ní soustředí a dělá kvalitní věci.Díky tomu je no.1 v USA a patří mezi tři největší výrobce LCD panelů na světě(společně se samsungem a LG)

Takže ten rozdíl-je to fiktivní záležitost,ale zde poznáš rozdíl mezi kvalitním a nekvalitním výrobcem.
Spol. ViewSonic a společnost BenQ přestavují úplně stejný monitor.Obě společnosti uvádějí odezvu 4ms,pozorovací úhly 150 stupňů aj.Cena monitoru ViewSonic je 3000kč,cena BenQ je 2000kč.Každý člověk,který tomu nerozumí(což je asi 70% lidí),koupí levnější BenQ,prootže výrobce udává to stejné jak ViewSonic.Jenže jaký je mezitím rozdíl,tedy mezi kvalitní a nekvalitní značkou?Že ten,co si koupil nekvalitní,dostane místo 4ms monitoru monitor s odezvou 12ms,protože výrobce šidí a nikdo s tím neudělá.Další je podpora.U monitoru se zjistilo,že vypadává signál při delším připojení přes DVI.Ten kdo má kvalitní značku,se koukne na stránky výrobce a ihned tam najde opravný firmware(nevim jak se tomu přesně říká).Ten,komu to vypadává u šitských monitorů,je na mizině a nemůže s tim nic dělat,protože společnost na zákazníky "prdí".A teďka třetí věc-oboum se monitor rozbije.Na webových stránkách viewsonic.cz si zákazním ihned najde adresu authorizovaného servisu a ten mu to bezplatně opraví.U horších značek musíte doufat v to,že váš výrobce má v česku vůbec nějaký servis.O čekacích dobách nemluvě.

Tak tady jsem si snad popsal rozdíl mezi kvatilní značkou a značkou,co dělá nejlevnější monitory.

Věř,že se ten litr vyplatí přidat!