reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problémy s PC (HW/SW): Smazaná data

Neregistrovaný (0)|18.6.2009 19:24
Jméno tazatele: desuk

Znění dotazu:
Zdravím.
Včera jsem si musel naformátovat HDD. Naštěstí jsem si téměž vše vypálil (filmy, hudbu, obrázky, e-maily atd.). Pak jsem si udělal zálohu záložek z Firefoxu ve tvaru bookmarks.html. Tento jediný soubor jsem si zamomněl vypálit nebo jinak uložit. Mám tam odkazy na aspoň 200 stránek pro mě dost důležitých( Uložil jsem si jej na plochu. Nevím jestli je to důležité ale Windows XP Professional jsem měl chráněn heslem takže bývalo nutné se přihlašovat.)
Poté jsem HDD naformátoval a znovu nainstaloval Windows XP Professional + ovladače HW + základní SW jako přehrávače, prohlížeč atd.
Následně jsem si uvědomil že jsem si ten jeden soubor nezálohoval.

Je možné jej ještě obnovit? Použil jsem prográmky jako Restoration, PC Inspector File Recovery, Smart Partition Recovery,
Recover My Files, Pc Tools File Recover, Active@ Undelete, Recuva, FineRecovery,
MediaHeal for Hard Drives, ale ani jeden z nich nepomohl a soubor mi nenašel. Je ještě nějaká šance na záchranu a pokud ano tak pomocí jakého programu? Nikam do specializované firmy se mi chodit nechce - nemám na to peníze.

Děkuji

HW a SW počítače jehož se dotaz týká:
HDD - WDC WD400BB-00DEA0 40GB
AMD Athlon 64 X2 6000+
MSI K9A2 CF-F - AMD790X
OCZ DIMM 4096MB DDR II 667MHz
Gainward 9245-Bliss 9600GT 512MB
Windows XP Professional 32-bit
pas!k (3765)|19.6.2009 07:38
Neporadim ti sice s obnovou ale s prevenci .. stalo se mi totiz uplne to same pred lety .. :)
Prevence je totiz velice jednoducha..

1. Vzdy pred reinstalaci udelam image partisny kterou formatuji .. treba v acronisu a soubor nechavam tak pul roku nekde v zaloze kdybych prisel ze jsem na neco zapomnel..

2. Bookmarky uchovavam online na serveru .. Tuto vychytavku ma v sobe napriklad maxthon ale nejake pluginy existuji i na ff .. funguje to tak ze pokud pouzivas stejny ucet na nekolika pc .. bookamrky se ti i synchronizuji napriklad v prohlizeci v praci si neco ulozim do oblibenych doma zapnu pc a automaticky tam mam ulozeny odkaz taktez . Po reinstalaci se jen prihlasis do sveho uctu a nacuca ti oblibene rovnou ..

I kdyz ti tato rada asi v teto chvili nepomuze tak v budoucnu snad ano .
didaktik (132)|19.6.2009 07:53
Jeste bych zkusil Get Data Back (for NTFS nebo FAT, podle pouziteho souboroveho sytemu), R-studio a Zero Assumption Recovery.
Ale obecne, pokud je misto, kde byl soubor ulozen, prepsano necim jinym, je sance na "domaci softwarove" obnoveni ztraceneho souboru miziva . . .
EditorPO (2819)|19.6.2009 09:13
Pokial si zformatoval particiu a nainstaloval novy Win, tak je sanca na obnovu povodnych dat minimalna. Pises, ze si uz skusal rozne programy a nepomohlo to.

Do buducna (co sa tyka bookmarkov) skus pouzit Firefox plugin FoxMarks. Uchovava bookmarks na centralnom serveri, ty si ich mozes synchronizovat na viacerych PC. Po preinstalovani PC o ne neprides. Pristup je chraneny heslom.
desuk (4)|19.6.2009 12:16
Děkuji pas!k jsem rád za rychlou odpověď. Jaký Bookmark na to on-line uchovávání používáš. Ještě jsem se s tim nesetkal. Není to poprve. Já si přeinstalovávám počítač minimálně jednou za čtvrt nebo půl roku :-D
Je to dost často. Není to však kvůli chybám woken ale rád začínám vždy od čistých windows. Za to období si člověk nainstaluje celkem dost programů a podobně a nakonec to ani není potřeba. je to můj případ. Vždycky si říkám, že si tu zálohu vypálím a vždy na to zapomenu. Takže to on-line uchování budu potřebovat.
Předenčírem večer a včera jsem zkoušel všechny možné prográmky na záchranu dat a ani jeden nepomohl. tak jsem se s tim smířil a znovu vin přeinstaloval abych to neměl za..asené od těch programů, takže dnes jedu načisto. Už to dál hledat nebudu.
Programy mi našli všechny možné soubory, obrázky, videa hudbu, ale ne ten soubor co jsem potřeboval
pas!k (3765)|19.6.2009 12:31
Pouzivam Maxthon coz je takova nastavba IE a pri instalaci se te zepta zda chces pouzit online ucet a rovnou si ho muzes zalozit pak si staci zapsat udaje login . a heslo .. a kdykoliv to kdekoliv nainstalujes a zadas tam ty udaje nakopiruje ti to ty online polozky a i kdyz budes pouzivat napriklad 4 pc a na vsech stejny ucet bude se to mezi sebou synchronizovat .. soucasti instalace je i cz lokalizace. ale existuji i jine reseni treba to co doporucoval editpro .. nevim co pouzivas za prohlizec ..

Jinak co se tyce toho image disku to jsme se jen asi nepochopili .. vyborna vec u toho acronis image je ze do nej muzes pristupovat jako do disku .. tu zalohu delam pouze proto abych mel kopii celeho disku a mohl se vratit k souborum ..
desuk (4)|19.6.2009 13:45
Já používám prohlížeč Firefox 3.
IE nepoužívám několik let :-)
desuk (4)|19.6.2009 14:45
Maxthon jsem si teď nainstaloval, ale nejsem si sist jestli si zvyknu. Zkusím hledat zda najdu něco co mi bude připomínat firefox
pas!k (3765)|19.6.2009 14:48
Tak viz rada od editpro ktery doporucuje FoxMarks coz je nejaky plugin pro ff
kanabis (254)|19.6.2009 15:40
Opera to má také v základu jako funkci Opera link
husky14 (4214)|19.6.2009 15:49
[QUOTE=Neregistrovaný;260393]Je možné jej ještě obnovit? Použil jsem prográmky jako Restoration, PC Inspector File Recovery, Smart Partition Recovery,
Recover My Files, Pc Tools File Recover, Active@ Undelete, Recuva, FineRecovery,
MediaHeal for Hard Drives, ale ani jeden z nich nepomohl a soubor mi nenašel. Je ještě nějaká šance na záchranu a pokud ano tak pomocí jakého programu? Nikam do specializované firmy se mi chodit nechce - nemám na to peníze.[/QUOTE]Obnova těmahle freeware prográmkama funguje většinou pouze za předpokladu, že po smazání už s HDD nebudeš nic dalšího dělat a ani OS na něj v nejlepším případě nic dalšího nezapíše... pokud si ho zformátoval a nainstalil znovu OS, tak i specializavaná firma by imho měla co dělat, aby ti ten bookmarks našla....

=> smiř se s tím ;)
desuk (4)|20.6.2009 12:47
husky14
No víceméně jsem se s tím už smířil. Ale pár odkazu si pamatuji a zbytek hold budu muset oželet