reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Hi-fi bedny, pomoc s připojením k PC

tomoas (11)|18.6.2009 19:56
čaute,
Mám doma postarší repro hi-fi věž, a už my odešla jehla., tak si chci připojit bedny k PC. Teďk aje mám přez hi-finu, ale to není ono, a jsou moc daleko...

Nebyl by problém je připojit, přes 3,5mm Jack, ale ono místo přes jacka je to připojeny jenom přes drátky, viz. obrázeky.
http://i39.tinypic.com/1zeb4hf.jpg
http://i40.tinypic.com/z0pc2.jpg

Nevíte někdo co stím ?
meeee (1110)|18.6.2009 20:06
Nijak líp to nevyřešíš.
1. PC samotný pasivní pedýnky neutáhne (nemáš-li tam nějakej ten MSI ultramegahyperzesilovač)
2. Zesilovač v tom aparátu určitě upravuje charakter zvuku těch bedýnek tak, aby to vzhledem k tomu, co jsou zač, bylo co nejlíp poslouchatelný, takže i kdybys je připojil přes jinej zesilovač (tím myslím i ten od MSI), tak to bude horší, než přes ten mikro systém nebo co to je.
tomoas (11)|18.6.2009 21:39
[QUOTE=meeee;260416]Nijak líp to nevyřešíš.
1. PC samotný pasivní pedýnky neutáhne (nemáš-li tam nějakej ten MSI ultramegahyperzesilovač)
2. Zesilovač v tom aparátu určitě upravuje charakter zvuku těch bedýnek tak, aby to vzhledem k tomu, co jsou zač, bylo co nejlíp poslouchatelný, takže i kdybys je připojil přes jinej zesilovač (tím myslím i ten od MSI), tak to bude horší, než přes ten mikro systém nebo co to je.[/QUOTE]

ok.. tak to hold budu muset nechat tak jak to je, mam to pripojeneny normalne pres PC do veze.. a hrajou bezva... jen jsme je chtel mit trosku bliz :(, alle to newa...


A neporadil by jsi my nejaky bedny k PC asi 5,1.. ?
meeee (1110)|18.6.2009 21:47
[QUOTE=tomoas;260503]
A neporadil by jsi my nejaky bedny k PC asi 5,1.. ?[/QUOTE]

Do toho se radši pouštět nebudu, v 5.1 PC chrastítkách se neorientuju, ale nahoď rozpočet, třeba se někdo chytne a poradí.
A máš na těch 5.1 vůbec prostor?
tomoas (11)|18.6.2009 21:57
[QUOTE=meeee;260511]Do toho se radši pouštět nebudu, v 5.1 PC chrastítkách se neorientuju, ale nahoď rozpočet, třeba se někdo chytne a poradí.
A máš na těch 5.1 vůbec prostor?[/QUOTE]

Tak místo..., no to asi ne :)....

Porad te my nekdo 2.1 repro k PC do 2.000,-
Jiziii (796)|18.6.2009 22:31
kamoš má http://www.alza.cz/reproduktory-genius-home-theater-sw-hf-5-1-6000-d94165.htm
akorát starší model
je s nima spokojenej za ty peníze
ale sou trošku přes limit
a je to 5.1
matyyy (2527)|18.6.2009 22:47
[QUOTE=tomoas;260503]ok.. tak to hold budu muset nechat tak jak to je, mam to pripojeneny normalne pres PC do veze.. a hrajou bezva... jen jsme je chtel mit trosku bliz :(, alle to newa...
[/QUOTE]je velkej problém koupit kus dvojlinky a prodloužit kabely k bednám?
tomoas (11)|18.6.2009 23:04
[QUOTE=matyyy;260537]je velkej problém koupit kus dvojlinky a prodloužit kabely k bednám?[/QUOTE]

1. to uz je vyrese .!
2. chtel jsme to dat cca metru od toho, a nechci si kupovat, 10m kabel !
Tommula (232)|19.6.2009 07:06
Otec ma v obyvaku k TV Ty vyse zminovane Geniusy ale starsi model HT 5000 5.1 a jsou vyborne..za ty penize skvela koupe... ja je momentalne zvazuji jako bedny k TV...
Takze s temi Geniusy HT spatny kup si myslim neudelas ;)
meeee (1110)|19.6.2009 08:34
[QUOTE=tomoas;260518]Tak místo..., no to asi ne :)....

Porad te my nekdo 2.1 repro k PC do 2.000,-[/QUOTE]

[QUOTE=Jiziii;260531]...a je to 5.1[/QUOTE]

[QUOTE=Tommula;260575]...
Takze s temi Geniusy HT spatny kup si myslim neudelas ;)[/QUOTE]

Čtete ty thready vůbec? :mistake
I kdyby to místo někde vykouzlil, tak 2.1 za cenu 5.1 bude v drtivý většině případů líp znít.


Mně se ale líbí matyyyho nápad. Když to tomoasovi zní příjemně, proč jenom nekoupit kus kabelu a nenatáhnout si ty bedýnky tam, kam potřebuje... taky to mám řešeno takhle:

a zní to 100× líp než všechna PC chrastítka, co jsem kdy slyšel.
Nezlobte se na mě nikdo, ale vyhodit za nějaký Logitech/Genius/Creative/jánevimcoještě bedýnky 2000,- mi přijde na nic, když takovej minisystém za 1500-2000 jetej z Aukra bude 100× lepší.
tomoas (11)|19.6.2009 16:26
Tak, kdybych si ty bedny chtel natahnou k PC, co mam koupit za kabbel ??....
PRotoze kdyz si koupim jen kabel, tak to budu must nejak priletovat, nebo neco.. a v tom se uz kvalita straci...
meeee (1110)|19.6.2009 16:42
Proč bys to měl letovat? U bedýnek už není na svorkách?
Co je to vlastně za aparát? Podle mě na tom to prodloužení na kvalitě nepoznáš, když vidim ty pidiotvůrky.
Kup kus dvojlinky tloušťkou co nejblíž velikosti otvorů ve svorkách na aparátu a máš vyřešeno za pár korun.

//Něco takovýho k tomu bude IMHO OK. Lepší bych neřešil.
Logout (4018)|19.6.2009 18:01
meee: No, jde o to, jestli koupí drát nebo lanko. Drát se špatně ohejbá (ale jestli to bude na stálo, ak to nevadí). U lanka je vhodný zapájet konce, aby se netřepili. Ale nutný to neni, jen se to bude do těch svorek blbě chytat a po pár připojení se ty drátky ulámou.
tomoas (11)|19.6.2009 19:47
a ještě něco, Kdyz si koupim ten prodlužovací kabel, tak abych nemusel ho pájet, existuje něco podobného, jak je na obyč drátky čokoládka ??.. abych to nemusel pajet.. a jen to proste pripl jeden konec a druhy konec?
Logout (4018)|19.6.2009 19:52
No - jestli je to spojený drátkama na obou koncích, tak nedělej prodlužku, ale starej kabel vyhoď (schovej). Jinak můžeš asi použít klasickou čokoládu, ale bude to poznat na zvuku. Já bych to kdyžtak stejně spájel, zní to hrozně drsně, ale zvládne to i takový lemro jako já...
Richmond (8084)|19.6.2009 19:57
[QUOTE=Logout;260912]Jinak můžeš asi použít klasickou čokoládu, ale bude to poznat na zvuku.[/QUOTE]
Jako cokoladu k reprakum muze dat snad jenom prase nebo silnoproudar kevin :mistake
StD (1963)|19.6.2009 21:51
[QUOTE=Richmond;260915]Jako cokoladu k reprakum muze dat snad jenom prase nebo silnoproudar kevin :mistake[/QUOTE]
Tlesk, tlesk, potlesk! Ježíši lidičky co je tohle za problem? Tazatel neuvede typ připojení těch krabiček na hraní - navíc stejně dobře by mu to hrálo tak jak to měl na začátku, a tady se zase řeší pájení/nepájení drát/lanko. Za chvíli začnete s impedancí kabeláže a já už raději půjdu pod stůl. Podotýkám, že u mne vše hraje jak má. :thumb
tomoas (11)|20.6.2009 16:49
[QUOTE=Logout;260912]No - jestli je to spojený drátkama na obou koncích, tak nedělej prodlužku, ale starej kabel vyhoď (schovej). Jinak můžeš asi použít klasickou čokoládu, ale bude to poznat na zvuku. Já bych to kdyžtak stejně spájel, zní to hrozně drsně, ale zvládne to i takový lemro jako já...[/QUOTE]

No de o to , ze ten kabel který vede z repráku, je tam na pevno danej, a do vnitr se my nechce..
A cokoladka-tam bude asi velkej = úbitek kvality, skusim to spajet, a zalepit izolacni izolackou..

[QUOTE=Richmond;260915]Jako cokoladu k reprakum muze dat snad jenom prase nebo silnoproudar kevin :mistake[/QUOTE]

my sme si tu cokoladku uvadely jako priklad, aby jsme se pochopily, a nemuzeme za to ze se **** a nepochopil jsi to!

[QUOTE=StD;260949]Tlesk, tlesk, potlesk! Ježíši lidičky co je tohle za problem? Tazatel neuvede typ připojení těch krabiček na hraní - navíc stejně dobře by mu to hrálo tak jak to měl na začátku, a tady se zase řeší pájení/nepájení drát/lanko. Za chvíli začnete s impedancí kabeláže a já už raději půjdu pod stůl. Podotýkám, že u mne vše hraje jak má. :thumb[/QUOTE]

neuvedu typ ripojení repro beden???. no ty vo*e, v 1 prispevku mam obrazek, co chces vic ??.. Nespamuj, a zalez pod stul radsi !
StD (1963)|20.6.2009 18:24
[QUOTE=tomoas;261134]No de o to , ze ten kabel který vede z repráku, je tam na pevno danej, a do vnitr se my nechce..
A cokoladka-tam bude asi velkej = úbitek kvality, skusim to spajet, a zalepit izolacni izolackou..



my sme si tu cokoladku uvadely jako priklad, aby jsme se pochopily, a nemuzeme za to ze se **** a nepochopil jsi to!



neuvedu typ ripojení repro beden???. no ty vo*e, v 1 prispevku mam obrazek, co chces vic ??.. Nespamuj, a zalez pod stul radsi ![/QUOTE]

No jestli si myslíš, že jsem naivka co kliká na vše, tak se mýlíš, obrázek je tu pouze od Meeee-ho z jeho "koutku", a navíc tímto pravopisem je to tak na ozvučení kravína [quote]:

A cokoladka-tam bude asi velkej = úbitek kvality, skusim to spajet, a zalepit izolacni izolackou..

Čímž se současně omlouvám těm kravám, co jsou v tom nevinně. A jestli to nevíš, tak "napevno" kabely se dají vždy zatlačit dovnitř a odpájet. :p
Richmond (8084)|20.6.2009 18:46
Milej zlatej - ja tam vidim perovy svorky* tak nevim co je za problem koupit delsi draty :mistake
Aby se ti nelamaly tak ty konce zatahni do smrstovacky :thumb


*ovsem na fotkach neni reprak, ale vez takze nikdo nemuze cuchat, ze mas repraky "natvrdo" coz z tebe vylezlo az ted v poslednim postu :mistake
StD (1963)|20.6.2009 18:50
[QUOTE=Richmond;261168]
...ovsem na fotkach neni reprak, ale vez...:mistake[/QUOTE]
Děkuji za informaci.
Richmond (8084)|20.6.2009 18:56
[QUOTE=StD;261171]Děkuji za informaci.[/QUOTE]
Milej zlatej nebylo na tebe - ty ses milej zlatej ;) - byls holt rychlejsi nez ja s nuzkama, zapalovacem, nozem a kusem dratu :D

Jinak priste budu drzet hubu a tise sledovat a doufat, ze si tazatel s timhle pristupem odpali zvukovku az do ni bude rvat ty dva draty ;)
StD (1963)|20.6.2009 19:01
[QUOTE=Richmond;261174]Milej zlatej nebylo na tebe...[/QUOTE]

Ale bylo, popsal jsi mi co je na těch připojených link/foto, na což jsem z domova neklikal... jistota je jistota.