reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Microsoft Natural Ergonomic Keyboard 4000

Cujo11 (54)|2.1.2007 18:08
http://radekhulan.cz/item/microsoft-natural-ergonomic-keyboard-4000-luxus

co na tuto pry genialni klavesnici rikate? Ja uz ji mam objednanou, snad mi sedne..

rozdily mezi OEM a retail balenim
OEM ma mnohem nizsi cenu
OEM ma enter do obraceneho L, docela sux, nizky jednoradkovy je imho lepsi
OEM ma jeden ze shiftu maly (podle dodavky) - vedle nej je vzdy opacne lomitko
first.indian (683)|2.1.2007 18:29
Mam ji doma a ted z ni pisu :) Prvnich par dni jsem z ni byl doslova nemocny ale ted bych uz jinou nechtel ;) Pisu na ni krasne poslepu a vsema deseti a hlavne celkem rychle. Driv jsem to neumel ale tahle klavesnice me donutila se to naucit. Jedine co me na ni vadi jsou spatne viditelne popisky CZ klaves... Jo a jeste me celkem zarazilo ze pri pretaktovani na treba 2,9GHz a vic tak nefungovala :notsure: Ale jako treba jsem nedavno dosel do skoly(po asi 14dnech co mam tuto klavesnici) a sedl do studovny k PC tak jsem nedokazal na normalni klavesnici napsat skoro ani slovo bez chyby. :D
Matajon (125)|2.1.2007 18:35
Koupil jsem si k Vanocum OEM verzi.
Sice mi na zacatku delaly problemy nektere klavesy, a klavesy jako Z a B jsem mel ve zvyku mackat druhou rukou ale musim rict, ze potom, co si na ni clovek zvykne se na ni pise perfektne.
Ma pekny design a hlucnost je taky na dobre urovni.
Akorat ty ceske popisky vypadaji, jako by byly "cracknute" nekde ve skladu :/

K OEM verzi:
- Na Enter do obraceneho L se da lehce zvyknout
- V zakladnim postaveni rukou mam levy malicek presne na Shiftu, takze mi to velke problemy nedela

Jinak jsem moc spokojeny a myslim, ze jsem koupil dobre :)
Cujo11 (54)|2.1.2007 18:43
ted sem si vsiml, Z mackam taky levou rukou, no uvidime :)
jestli si na ni do tydne nezvyknu tak ji vratim :)
objednal sem retail protoze mne maly shift strasne vadi
SmartMole (297)|2.1.2007 23:16
Povedlo se někomu na ní nastavit zapínání a vypínání nějakým tlačítkem? :-) To je jediné, co mi na ní vadí...
first.indian (683)|2.1.2007 23:42
Tak zapinani je spis otazka BIOSu tvoji desky. A vypinani... No zkus si udelat nejaky zastupce na plochu s prikazem na vypnuti PC a ten si nadefinuj na nejakou klavesu a mas to...
SmartMole (297)|3.1.2007 00:13
[QUOTE=first.indian]Tak zapinani je spis otazka BIOSu tvoji desky. A vypinani... No zkus si udelat nejaky zastupce na plochu s prikazem na vypnuti PC a ten si nadefinuj na nejakou klavesu a mas to...[/QUOTE]
A ten příkaz zní? :-)
Cujo11 (54)|3.1.2007 06:49
wake on keyboard?:)
SmartMole (297)|3.1.2007 09:33
Myslím na vypnutí windows...
ICEBOSS (3435)|3.1.2007 22:09
ten malej enter pekne sux, koupil bych si oem s velkym :-D
Cujo11 (54)|4.1.2007 17:07
ja sem na nej dokonale zvykly mam a mel sem 3 klavesnice s malym :) az na znak nad nim ¨¨ <= co to proboha je? :D
first.indian (683)|4.1.2007 17:31
[QUOTE=SmartMole]A ten příkaz zní? :-)[/QUOTE]
Staci 10 sekund hledat v googlu :D
EDIT: trochu omyl ;)
Vytvořit zástupce

Pro vypnutí: cíl: %windir%\system32\shutdown.exe -s -t 0
Spustit v: %windir%

Pro usnutí: cíl: %windir%\system32\rundll32.exe powrprof.dll,SetSuspendState
Spustit v: %windir%
Matajon (125)|4.1.2007 17:50
[QUOTE=Cujo11]ja sem na nej dokonale zvykly mam a mel sem 3 klavesnice s malym :) az na znak nad nim ¨¨ <= co to proboha je? :D[/QUOTE]
Prehlaska, na pismena jako ö, ä, ü ... :)
Cujo11 (54)|4.1.2007 18:10
übercool ^^ :D kua objednal sem ji u tsbohemia v pondeli a jeste ji nemaji :(
SmartMole (297)|4.1.2007 18:11
[QUOTE=first.indian]Staci 10 sekund hledat v googlu :D
EDIT: trochu omyl ;)
Vytvořit zástupce

Pro vypnutí: cíl: %windir%\system32\shutdown.exe -s -t 0
Spustit v: %windir%

Pro usnutí: cíl: %windir%\system32\rundll32.exe powrprof.dll,SetSuspendState
Spustit v: %windir%[/QUOTE]


Na shutdown jsem přišel, ale nepovedlo se mi tam poskládat ty parametry...:-)
Příště budu hledat lépe...

Díky
first.indian (683)|4.1.2007 19:37
[QUOTE=Cujo11]übercool ^^ :D kua objednal sem ji u tsbohemia v pondeli a jeste ji nemaji :([/QUOTE]
Uz se tesim jak na ni prvnich par dnu budes nadavat :D jak nedokazes napsat ani slovo :) teda pokud nepises uz ted perfektne vsemi deseti ;)
Cujo11 (54)|4.1.2007 21:59
lol :D asi si dam zalozni klavesnici na monitor nebo kejs :)
Cujo11 (54)|5.1.2007 23:42
[QUOTE=first.indian]Uz se tesim jak na ni prvnich par dnu budes nadavat :D jak nedokazes napsat ani slovo :) teda pokud nepises uz ted perfektne vsemi deseti ;)[/QUOTE]
hm takze na psani to celkem jde ale na hrani CS sem po 10minutach rikal ok, pak to vypl a zapl na 2hodiny, byla to hruza, numlock reaguje zpozdene jak prase, ostatni klavesy jakbysmet, oproti benqu a800 se to neda porovnat, no uvidime zkusim mit jeste tyden trpelivost:(
first.indian (683)|6.1.2007 00:11
[QUOTE=Cujo11]hm takze na psani to celkem jde ale na hrani CS sem po 10minutach rikal ok, pak to vypl a zapl na 2hodiny, byla to hruza, numlock reaguje zpozdene jak prase, ostatni klavesy jakbysmet, oproti benqu a800 se to neda porovnat, no uvidime zkusim mit jeste tyden trpelivost:([/QUOTE]
"numlock reaguje zpozdene jak prase" ? tohle myslis jako co? :confused:
reakce klaves mi prijde naprosto v pohode... Mas aktualni drivery? Mas OEM nebo pravou Microsoft?
Honny (262)|6.1.2007 00:15
já osobně spoždění nepozoruju, no, ale taky nejsem progaymer (rejp).

fotka mýho layoutu > http://pub.honny.org/kb.jpg
first.indian (683)|6.1.2007 00:25
[QUOTE=Honny]nejsem progaymer (rejp).[/url][/QUOTE]
Tak proc mas potom progamingovou mys Razer? A taky podlozku? :confused: (rejp :p)
EDIT: Mimochodem me taky tesi ze nejsem sam komu "odstava" tlacitko Search :D
Cujo11 (54)|6.1.2007 00:25
drivery mam z cd je to 5.3 verze, retail
Honny (262)|6.1.2007 02:46
[QUOTE=first.indian]Tak proc mas potom progamingovou mys Razer? A taky podlozku? :confused: (rejp :p)[/QUOTE]
Protože se mi s tím krásně pracuje, nehraju. Myš (Diamondback Chameleon) mě před rokem a půl stála 100,- (zdravím -HoNY-ho), no neber to. Teď klávesnice za 600,-. Ach :inlove