reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Scan disk

olasek001 (21)|20.6.2009 14:43
Dobrý den

Mám takový problém. Instaloval jsem na disk novou instalaci Windows XP Pro. Klasicky jsem postupoval jako vždy. Vše probíhalo OK, a při okně v instlaci to psalo "Intaluji položk nabídky start." tak jsem odešel na WC. Poté přepokládám se vše dodělalo a po restartu PC po najeti Obrázku Win Xp skočila obrazovka SCAN Disku (chkdsk) "System vyžaduje .....Důrazně však doporučujeme kontrolu provést." a ta se spustila. Já přišel, když bylo vše v plném proudu a jelo tma tisice chyb a psalo to hlášky typu "Mažu chybné položky indexu" a "Mažu osamocaná data v souboru." atp. Po cca půl hodinovém SCANu (neodvážil jsem se v tomto počítač restartovat) najely XP. Na jednom disku chybí 30 GB a na druhém nechybí nic, jen nic nefunguje,fotky nejdou otevřít a exe soubory nelze spustit,nefunguje spuštění písniček nic. Po několikerém restartu nic, ani kdyz jsem manuálně zapnul chkdsk přes příkazovou řádku, tak to nic nenašlo. Po instalaci SP3 a vynuceném restartu po něm naběhl opět SCAN disk (což mi mj. moc jasné u formátu NFTS) a začalo zase házet hlášky "Obnovuji ztracená data." a "Obnovuji systém souborů." atd. včetně poškozené MFT tabulky. Vrátilo mi to tímto způsobem asi polovinu dat ale nic z nich nefunguje, písničky se vprotřed zaseknou,fotky jsou celé šedé atp.

Samozřejmě se mi nebo známým ztráta dat už párkrát poštěstila a vždy mě zachránil program R-Studio nebo GetDataBack. Teď když však udělám scan těmito programy tak to najde vše smazané před X-dny či týdny ale to co smazal tne SCAN disk nikoli, jakoby to tam nikdy nebylo.

Známý mi poradil ještě jeden programek, který mu také pomohl, což se bohužel u mě nepovedlo a hází to jednu chybu za druhou a asi po 250-tém kliknutí na jednu z možností jsem to vzdal.


Oproti tomu třeba takové R-Studio mi zase vyhazuje tyto hlášky:



Opravdu už nevím co s tím a budu vděčný za jakoukoliv radu.

Předem všem děkuji, že si alespoň přečetli tenthle sloh.
pc_ins.JPG 8j78jnb402wdocleuw0.jpg
EditorPO (2819)|20.6.2009 14:58
Skus skontrolovat disk programom HDDRegenerator z [FONT=Verdana]- Hiren's BootCD -[/FONT]
olasek001 (21)|2.7.2009 15:39
Nic z toho nakonec nepomohlo a bohužel mám smůlu. Fotky nepoužitelné a hudba s programy taky:(
kevin00 (10238)|2.7.2009 15:42
O jaký HDD se jedná ? Nejlepší bude, když HDD otestuješ utilitou výrobce HDD.