reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

problem s NB - restarty, divne teploty

poker10 (1)|21.6.2009 02:14
zdravim, mam uz asi mesiac problemy s mojim NB. raz za cas (jedneho casu to bolo raz za den, potom to dlhsie nerobilo a teraz zase castejsie) sa stane, ze NB z nicoho nic (ci uz pri prehliadani webu, alebo pri praci s aplikaciou na ploche, alebo pri necinnosti) zamrzne - a je nutny tvrdy restart.

skumal som dlhsie cim to moze byt, skusil som nove ovladace, co sa tyka virusov, ziadne nemam... napadlo ma, ci to nemoze mat nejaku suvislost s tym, ze mi v evereste ukazuje teplotu MCP -233 stupnov... Neviem co to moze znamenat. ostatne teploty su viac menej v norme.

konfiguracia nb je:

Typ procesora Mobile DualCore AMD Turion 64 X2 TL-60, 2000 MHz (10 x 200)
Názov zákl. dosky Hewlett-Packard HP Pavilion dv6700 Notebook PC
Čipset zákl. dosky nVIDIA MCP65M, AMD Hammer
Systém. pamäť 2048 MB (DDR2-667 DDR2 SDRAM)
Grafická karta NVIDIA GeForce 8400M GS (256 MB)
Disková jednotka Hitachi HTS542516K9SA00 ATA Device (160 GB, 5400 RPM, SATA)

OS je win vista home premium 32 bit. budem vdacny za kazdu radu...
xmarek (1676)|21.6.2009 08:59
Pokud je notebook v záruce, tak doporučuji reklamaci. Podobný problém jsem řešil na HP 6715b a skončilo to pokaždé výměnou základní desky. Co jsem zaznamenal ve firmách používajících notebooky firmy HP to není ojedinělý jev.

Pozn.: Kolega mi říkal, že firma HP má problémy pracovat v režimu s proměnlivým výkonem (nějak si nemůžu přesně vzpomenout jak se to jmenuje. :D), takže doporučuje používat tzv. režim "high performance", tzn. maximální výkon. Pochopitelně pouze při napájení v síti.