reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

"Server World of Warcraft - jak/ako na to"?

StD (1963)|22.6.2009 12:42
Zdravím, vnuk mi psal následující dotaz a já jelikož hry nehraji, tak mu neumím odpovědět:

Quote: Nevíš co vše je zapotřebí aby jsis udělal svuj server do hry např. do hry World of Warcraft??? jestli je to těžký, páč ja to chci umět a udělat si svůj server...

Můžete mu někdo pls stručně popsat obecné základní předpoklady? Možná to bude zajímat i jiné začátečníky. THX
EditorPO (2819)|22.6.2009 12:46
Hry, to je moje :D. Zhodou okolnosti prevadzkujem jeden z najvacsich WoW serverov na Slovensku (7000 hernych uctov, 400-500 online hracov, 3 realmy). Zazil som uz vela otazok typu "aj ja chcem mat svoj vlastny server, ako na to?".

Takze potrebuje:
1. nad 50 online hracov uz potrebuje relativne silnu dedikovanu masinu, staci dvojjadro, 8GB RAM, staci 160GB SATA HDD, ak sa da, tak RAID5 (idealne su 2 masiny - jedna pre realm a world, druha pre SQL), vhodny jeden slabsi testovaci server
2. OS moze byt aj win, lepsia volba je linux Debian, najlepsia volba je FreeBSD
3. znalosti v kompilovani zdrojakov (pod win alebo linuxom), PHP, MySQL, scripty, sietova bezpecnost
4. prestudovat si problematiku na http://www.trinitycore.org/forum/?hl=cs
5. nezvladne to sam, potrebuje partiu nadsencov, ktori mu pomozu hlavne s bodom 3
6. dalsich schopnych ludi ako gamemasterov do hry, dalej eventerov, scripterov, debugerov, ladicov DB (ja ich mam 15, niektorych dokonca platim)
7. vhodna je verejna IP
8. rychla a stabilna linka s uploadom minimalne 2Mbit/s (u nas je v spicke 6Mbit/s)
9. manazerske schopnosti, tvrda a nekompromisna povaha (inak sa mu to po urcitej dobe rozpadne, pripadne mu niekto prevezme rozbehnuty server)
10. doporucujem registraciu na http://wow.mine.sk/chat/ (jedna z moznosti ako rychlo nazbierat hracov)

Myslim, ze na 15 rocneho je to dost.