Strana 1 z 4 123 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 48

Téma: OBOR na VST

Pravidelný diskutér
    Registrace
    May 2006

Maturity se blíži a s nimi i každoroční boj o místa na vysoké školy. Sám budu posílat přihlášku na MU, VUT a CVUT. Ovsem, co mne znepokojuje je fakt, ze o oborech na FIT (fakulte informacnich tech.) nevim zhola nic.

Uvazuji seriozne nad Oborem Inteligentni systemy ak. vyvoj umele inteligence, ci aplikovana informatika (neco obecneho z oblasti it), to same plati pro Informacni systemy.
    Pocítacové systémy a síte - rovnou říkám ne, to by mě nebavilo.)
    Počítačová grafika a multimédia, hodí se k managmentu a ekonomce, třeba oblast reklamy, nicméně to vidím reálně na tu UI.

Tak se pochlubte, co studujete a co Vás tam učí.) Podělte se i o staré zkušenosti a tím, jak jste si (možná dávno tomu je) vybírali studijní obor. Hledám inspiraci všude možně, přece jenom je leden a já stále nemám jasno, doufám, že v tom nejsem sám.

*Sticky*
    Odpovídat lze po přihlášení

eraser

Ja som študova odbor aplikovaná informatika a automatizácia v priemysle so zameraním na počítačovú grafiku a multimediálne systémy.

Ak by som si mal vybrať z tvojej ponuky, tak beriem jednoznačne siete.

Čestný člen Avatar uživatele mech13
    Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od Architect
    Ovsem, co mne znepokojuje je fakt, ze o oborech na FIT (fakulte informacnich tech.) nevim zhola nic.
    no ja tam su ve druhaku a o oborech vim taky velky kulovy
    kdyz se tam dostanes, tak je vas jedna velka banda cca 600 lidi v rocniku, rozdeleni je abecedni do mensich skupinek na cvika apod. vsichni studujo poviny predmety, ktery jsou nezbytny pro ziskani titulu. musis ziskat 180 kreditu - 157 poviny/povine volitelny a 23 volitelny predmety. za jeden rok mozes ziskat maximalne 70 kreditu.
    http://www.fit.vutbr.cz/study/stplan-l.php?id=49 - studijni plan: je tam docela prehledne rozepsany,kdy jsou ktery predmety poviny a nabidka volitelnech. kazde odkazuje na stranky predmetu, kde jsou temata jednotlivech prednasek, jestli jsou ulohy/projekty/zapocet...
    jednoznacne nejhorsi jsou predmety zajistovanou fakultou elektrotechniky (deFEKT): 3xmatika a 1xfyzika - mizerna domluva, opovrhovani studenty...
    jinak predmety zajistovane FIT jsou vyborny, lechce se da domluvit a od zamestnancu fakulty je videt ochota a snaha pomoct. doufam ze ve ctvrtek dam zkousku z matiky a deFEKT uz zevnitr nikdy neuvidim.
    jinak VUT ma paradni menzy... takova Pizzerie Mozzarella nebo restaurace Q, V - tam se clovek tesi a dycky se paradne nadlabne
    taky jsou vsechny prednasky streamovany a delany zaznamy - 4 videoservery, stream ma 7Mbit a zaznamy jsou do par dni DivX cca 500-700MB/prednaska (jedina vyjmka je deFEKTacka matika, kde si prednasejici rekl NE, ze se nenecha natacet. videl sem ho jednou na pulsemce a doufam ze ho uz v zivote neuvidim a u zkousky bude jine dozor nez on).
    jo a zkousky vsechny pisemny, ustni sem zatim nemel zadnou

EDIT: jestli chces vic info tak SZ
    jinak FIT akorat tento semestr otevrela novou budovu a ted se opravuje stary areal a pristavuje poslucharna a taky se zurive stavi menza
    http://www.fit.vutbr.cz/news/vrb1/

EDIT 2: po bakalarovi je dvoulety navazujici studium: informačních systémů, počítačové grafiky a multimédií, inteligentních systémů, počítačových systémů a sítí. a pro fajsmekry je doktorský studijní program
    Naposledy upraveno uživatelem mech13: 03-01-2007 v 02:20

Čestný člen Avatar uživatele P@pi
    Registrace
    May 2006

Žádné SZ, všechno veřejně (nebo mi pošlete SZ taky). O této škole (FIT na VUT) uvažuju, ale odrazuje mě matematika, jak moc je náročná?

Do mého hledáčku spadla ještě ČVUT (opět se mi moc nechce, kvůli matematice) a JČU (tady, pro změnu, je téměř jen fyzika :/). Má někdo jiné zkušenosti z jiných VŠ (i netechnického směru)?

Nechce se mi na příliš náročnou školu a nejlépe by bylo doma v jihočeském kraji.

Zaměření: buď informatika nebo angličtina nebo nějaký management. Soukromé školy asi nepřipadají v úvahu.

Opravdu vítám jakékoliv informace o jakékoliv vejšce či vyšší.

Díky

Registrace
    May 2006

tak matika v prvaku se dala - vypadalo to zabijacky, ale nastesti byl jeden predmet, dva prednasejici a kazde prednasel neco jinyho a pak jeden dal strasne lehkou zkousku a druhe strasne tezkou, ale jelikoz u neho mel kazde prd tak musel davat hodne bodu za blaboly a podpisy, protoze by pulka rocniku mela vyborny znamky a druha vyletela...
    v druhaku byla dobra cvicici a daly se nazbirat body pres semestr a u zkousky pak stacilo par bodiku, takze taky dobry.
    ta co je ted vypada "snesitelne", protoze cvicici naznacila typy prikladu tak se 500 lidi modli ze tam nebude nic jinyho a rozumne to opravi, jinak su v...
    jinak zatim asi nejhorsi predmet byla fyzika, nastesti jenom jedna - zatim jedine predmet ktere sem nedal zkousku na prvni pokus - na ten treti to bylo po haluzi ... neco o fyzice je tady: http://www.su.fit.vutbr.cz/zapis.php?op=show&zapis=78

jako pokud se skole venujes a neflakas to tak je vpohode. problem je kdyz zkysnes na mesic u nejake hry, do toho jenom pres vykend splacas nejake projekt a pak najednou prijde vic projektu a pulsemky/zkousky a ty hledis co to mas umet

Pravidelný diskutér Avatar uživatele a8nr
    Registrace
    May 2006

Já jsem v prváku na FI, program Aplikovaná informatika. O oborech skoro nikdo ze stávajících studentů nic neví, otvírají se od příštího roku nově. Údajně ale má být u oboru Aplikovaná informatika zachována možnost udělat si specializaci.
    Citace Původně odesláno od mech13
    za jeden rok mozes ziskat maximalne 70 kreditu.
    To máte divné, my to máme omezené jenom zdola 15kr. za semestr nebo 45kr. za poslední dva. Podle toho co mám teď zaregistrované bych za rok mohl mít 82kr.(pokud všechno udělám). Z povinných a povinně volitelných to činí nějak 100kr. za studium, zbytek do 180 z volitelných, u těch se dají vybrat hodně zajímavé věci.
    Až na výjimky se taky všechno nahrává a stream by měl taky fungovat.
    Matiku píšu až za 14 dnů, tak uvidím, bude to asi nejtěžší zkouška co teď budu mít. Hodně těžká je taky anglina, a to je jenom na zápočet, zkouška je zvlášť. Žádné univerzální dělení není, seminární skupiny si můžeš vybírat, takže obvykle chodíš do každé s jinými lidmi. Zatím to je prakticky jenom teorie, nemít počítač na koleji, tak se k němu skoro nedostanu.
    Na kolejích je nevýhodou limit 3GB/den na součet up+down mimo síť MU, navíc není internet všude.

Oblíbený výrok některých studentů (hlavně Bc-IN a N-IN) je že informatika nemá s počítači nic společného.

Starousedlík SHW Avatar uživatele Petr S.
    Registrace
    Nov 2006

Já když si před půl rokem vybíral kde na nakonec zakotvím (nejvíce mě zaujali MUNI v Brně, VUT, ČVUT, Univerzita v Pardubicích a VOŠ elektrotechnická taky tam).

Jelikož jsem chtěl studovat vyloženě hardware, servis PC, elektrotechniku, tak jsem vypustil z výběru Masarykovu univerzitu, protože tam takový obor prostě není... Po dnu otevřených dveří na ČVUT jsem zavrhl i tu, protože to co oni tam ukazovali, šlo úplně mimo mě . VUT mě zase moc nezaujalo nabídkou oborů a Univerzita v Pardubkách se mi zdála trošku krok stranou od mého vysněného oboru.

Takže nakonec jsem skončil na VOŠ elektro obor Výpočetní technika, kde se nás pokoušejí naučit všechno to co bych se naučit chtěl a kde mám možnost získat tak cennou praxi... Jsem tady zatím docela spokojený, největší potíž ale je v tom, že už ta střední co je při této škole je velice prestižní a tak i náročná... A jak má potom vypadat vyšší studium?

Jako příklad uvedu naše rozložení na škole: My jsme 1.V, 2.V tam není, protože když měli zkouškový, tak je učitel vyházel z teorie obvodů (vyhodil 22 lidí z 24 ), 3.V mají buď praxi nebo jsou taky pryč - každý říká něco jiného a ve 4.V bylo na začátku semestru 7 lidí, aspoň se o tom teda mluvilo a teď jich jde k absolutoriu 5

Prostě SUPER vyhlídky

Registrace
    May 2006

ad kredity: minimum tam je taky - 30 za rok a jeste nejaky minimum na semestr. ale kdyz se tem limitom zacnes blizit tak stejne nemas sanci protoze to pak nedozenes. tech 70 se da presahnout, kdyz moc neopakujes predmety a mas slusny vysledky tak neni sebemensi problem aby ti bylo povoleny prekroceni.
    to rozdeleni na skupinky je jenom kvuli matice (deFEKT), do ostatnich predmetu se registruje kdy chces labiny met takze je to promixovany vsude jinde.
    jinak tusim ze u nas na kolejich maji omezeny jenom upload na 4GB mimo skolu - pry vubec neni problem odkud tahat nebo jak rychle to tahas, ale vedet co jeste chces a hlavne KAM TO ULOZIT - odhadují to na TB za den ale neni to v praxi odzkouseno...
    to Petr S.: tak to jsou dobry jatka... az budes potrebovat napis, budem drzet palce

Registrace
    Nov 2006

Díky, to víš, že napíšu Každý eso v rukávu se hodí Teď zrovna 17. dělám zkoušku z elektrotechniky. Tohohle se nejvíc bojím, jak to udělám, tak to bude v cajku.

Starousedlík SHW Avatar uživatele tequilla
    Registrace
    Aug 2006

ad jatka: u nas nastupovalo prvni semestr kolem 40 lidi, druhej semestr prezilo 9 lidi a do tretiho nastoupilo 7...a tak to slo dal az konecnym dusledku dosud dokoncilo obor na alma mater za cely obdobi, co je otevrenej jen 10 lidi. Fyzika no more .

Registrace
    Nov 2006

A kde že to jsi na škole?

Starousedlík SHW Avatar uživatele tequilla
    Registrace
    Aug 2006

Citace Původně odesláno od Petr S.
    A kde že to jsi na škole?
    Uz pres 4 roky nastesti nikde , jinak to byla, resp. porad je Slezska univerzita.

rs rs je offline
    Občasný diskutér
    Registrace
    May 2006

Já se můžu vyjádřit jen k MU. Na celé škole je zavedený s evropskými zvyky sjednocený postupný systém získávání kvalifikace. Takže nejdřív bakalářské studium, potom magisterské, atd. :-) Povinná část bakalářského studia je pro všechny studenty daného oboru prakticky stejná (např. fyzici se učí všichni totéž, vyjma volitelých předmětů). Větší rozdíly nastávají až při zpracování bakalářské práce.

Mám několik kamarádů co studovali fakultu informatiky při MU. Takže všechno je jen z doslechu: Výuku matematiky zajišťuje katedra matematiky Přírodovědecké fakulty, a to je samozřejmě znát. Ale není důvod se toho obávat, protože tito matematikové svému oboru opravdu rozumějí a i jejich přednášky jsou proto srozumitelné. Navíc si jsou vědomi, že přednášejí laikům. Pokud máš k matematice odpor nebo ti vadí teoretické studium (čehokoliv), tak se této škole raději vyhni. Na druhou stranu je to nejstarší FI v republice a má celkem dobrou pověst.

Jinak jsem slyšel, že předmět na kterém vyletělo hodně lidí se jmenoval "Formální jazyky a automaty" nebo nějak podobně. Takže matika to nebyla ;-) . Celkem drsné jsou prý i bakalářské zkoušky. Nevím, já prošel PřF.

Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od rs
    Na druhou stranu je to nejstarší FI v republice a má celkem dobrou pověst.
    tak to je drsny v republice jsou dve fakulty zabyvajici se ciste informatikou, a to MU FI a VUT FIT.
    FIT VUT v Brně byla založena 1.1.2002 na základě Ústavu informatiky a výpočetní techniky Fakulty elektrotechniky a informatiky Vysokého učení technického v Brně. Ústav informatiky a výpočetní techniky (UIVT) byl ustaven v roce 1964...

Fakulta informatiky byla na Masarykově univerzitě založena v roce 1994 jako první samostatná fakulta tohoto druhu v České republice. Její vznik navazoval na budování oboru Matematická informatika na Přírodovědecké fakultě MU...

kdy vznikl obor Matematicka informatika se mi hledat nechce, na strance "o fakulte" to nemaji...

treba v praglu na karlove je informatika na MATFYZU takze tam nemaji informaticke ftipy ale matfyzacke...

Občasný diskutér Avatar uživatele Lamak
    Registrace
    Sep 2006

Jsem na FI-MUNI tretim rokem a mam hodne znamejch, kteri odsud zdrhli na FIT protoze nedavali bud matiku, funkcionalni programovani, uvod do informatiky (dnes uz novej prednasejici, takze pohode a 99% uspesnost) a nebo pak v druhaku navrh algorimu a zase matika.
    Na Fi je to rozdelene na aplikovanou a obecnou informatiku. Ackoli by mela byt na aplice jdnodussi matika, tak diky novemu prednasejicimu je to teror. Oborovou specializaci si volis tak nejak v prubehu studia a ani zadnou mit nemusis. Jsou tam povinny predmety odevseho, ale to se da prezit a pak si jen sam vyberes co chces delat. Jinak co vim tak na FITu je jednodusi matika a tak, ale jsou tam zabijacky assemblery, ktery se na FI delaji jen v jendom predmetu a jeste z casti.
    Streamovany prednasky jsou na Fi taky a pokud se nepletu, tak u nas to i zacalo (ale nevim to jiste). Jenze hodne lidi zjistilo, ze je to spis nevyhoda....pamatuju si jak v prvaku jsme nechodily na prednasky s tim, ze se to nahrava a pak jsem vyletel ze 2 zkousek....proste clovek ma pocit, ze do te skoly ani nemusi a ze to vsechno stihne zkouknout kolem vanoc na videu a bude pohoda....ale to je sebevrazda. Prednasky jsem sice mel, ale nepodival jsem se ani na desetinu.
    Co je na VUTu oparvdu super jsou koleje a mezy...ty se nedaji s MUNI srovnat. Bydlel jsem na kolejich a kdyz jsem se byl podivat za kamosem na VUT, tak jsem slintal. Samozrejme zalezi jaky koleje dostanes, ale tam uz je zase docela rozhodujici cena a taky to, ze na ty koleje je naval a nejde tam jen tak sehnat misto....pokud nemas velkou dojezdnost a dobrej prumer.
    Na MUNI dostanes koleje pokud mas dobrou dojezdnost, ale od druhanu taky musis byt v 50% nejlepsich studentu stejnyho oboru.

Strana 1 z 4 123 ... PosledníPoslední