reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Kompatibilita WinXP Media Center Edition

wizaard (913)|27.6.2006 22:24
Chtěl bych se zeptat zkušenějších, jak jsou na tom WinXP Media Center Editon s kompatibilitou, stabilitou a tak obecně v porovnání s klasickými WinXP Pro SP2? Rád bych to věděl. Zajímají mě opravdu Vaše zkušenosti, zejména se SW a ovladači.

I když vím, že nelze na nový systém přejít v rámci mého počítače (prodávají se pouze OEM s novým upraveným PC), chtěl bych znát váš názor. Co kdyby náhodou... ;)
Honza Kulíšek (27)|27.6.2006 22:33
MCE se opravdu nedaji sehnat samostatne ?
Co kdyz si HTPC chci postavit sam ? :(

(pokoutne ziskani neresim - tedy zde :) )
wizaard (913)|27.6.2006 22:36
[QUOTE=Honza Kulíšek]MCE se opravdu nedaji sehnat samostatne ?
Co kdyz si HTPC chci postavit sam ? :(

(pokoutne ziskani neresim - tedy zde :) )[/QUOTE]
Vážně není možné je zakoupit samostatně, pouze předinstalované v nových PC vybraných firem (resp. značek). Všechen HW v těchto PC je Microsoftem certifikován jako kompatibilní s MCE.
Honza Kulíšek (27)|27.6.2006 22:42
Takze clanek o stavbe vlastniho HTPC na PCT byl tak trochu mimo misu ?
Ted jeste pripustme, ze bych byl osklivy, pravo nerespektujici uzivatel - daji se na nehezkych p2p sitich sehnat ceske MCE ? Ciste teoreticky.
wizaard (913)|27.6.2006 22:46
[QUOTE=Honza Kulíšek]Takze clanek o stavbe vlastniho HTPC na PCT byl tak trochu mimo misu ?
Ted jeste pripustme, ze bych byl osklivy, pravo nerespektujici uzivatel - daji se na nehezkych p2p sitich sehnat ceske MCE ? Ciste teoreticky.[/QUOTE]
No, čistě teoreticky ano, kdybych byl oním právo porušujícím občanem, asi už bych to měl vypálené na placce a čekal ve fóru na názory jiných, abych věděl, jak je na tom kompatibilita a pak to eventuelně prubnul. Ale to je jenom čistá teorie. :D
Honza Kulíšek (27)|28.6.2006 00:38
Ja bych se takhle od oka kompatibility tolik nebal, kdyz jsem porovnal rozdil v databazi driveru mezi w2k, wxp a wxp sp2, tak jsem musel zirat jak je v poslednim jmenovanym zmaknuto snad vsechno co jsem doma mel.

Ciste teoreticky prece neni problem nainstaloval nejakej os loader, jako XOSL a mit tam na ruznejch partitionech oba systemy, ne ? :)
wizaard (913)|28.6.2006 09:19
[QUOTE=Honza Kulíšek]Ja bych se takhle od oka kompatibility tolik nebal, kdyz jsem porovnal rozdil v databazi driveru mezi w2k, wxp a wxp sp2, tak jsem musel zirat jak je v poslednim jmenovanym zmaknuto snad vsechno co jsem doma mel.

Ciste teoreticky prece neni problem nainstaloval nejakej os loader, jako XOSL a mit tam na ruznejch partitionech oba systemy, ne ? :)[/QUOTE]
Taky pravda. Čistě teoreticky bych to teda zkusil.
Matajon (125)|28.6.2006 09:37
Jeste mozna jednodussi by bylo to vyzkouset ve VMWare :)
first.indian (683)|3.8.2006 15:20
Windows XP MCE 2005 (EN) uz mam v pocitaci nainstalovany nejaky ten patek... Priblizne od brezna 2005 takze muzu s klidem napsat ze je to hodne vyladeny system. Ohledne kompatibility zadne problemy. Ovladace muzes na vsechno pouzit i ty pro klasicky Windows XP. Jedine na co si je treba davat pozor je asi ono MCE. Pokud to chces pouzivat tak jedine s dalkovym ovladanim, ktere nemam takze jsem to moc netestoval. Ale vypada to celkem schopne ze by to i slo. Akorat me zklamalo ze muj TV tuner Leadtek Winfast TV 2000XP Deluxe nejak nebyl v MCE detekovan.(chce si to precist na strankach Microsoftu ktere tunery jsou podporovane a ktere ne) Ale jinak kdyz vypnu MCE tak funguje normalne. Takze pohodicka. MCE pouzivam jako bezne XPcka a nekolik kamosu si koupilo jejich CZ verzi a jsou taky spokojeni. Osobne muzu rict ze se mi zdaji taky rychlejsi nez klasicka XPcka... ale to se mi mozna jen zda. :)
Lucas (13)|3.8.2006 16:58
[QUOTE=Honza Kulíšek]Takze clanek o stavbe vlastniho HTPC na PCT byl tak trochu mimo misu ?
Ted jeste pripustme, ze bych byl osklivy, pravo nerespektujici uzivatel - daji se na nehezkych p2p sitich sehnat ceske MCE ? Ciste teoreticky.[/QUOTE]


No ja nevim tady se da koupit bez problemu. http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=33646
wizaard (913)|3.8.2006 18:52
[QUOTE=first.indian]Windows XP MCE 2005 (EN) uz mam v pocitaci nainstalovany nejaky ten patek... Priblizne od brezna 2005 takze muzu s klidem napsat ze je to hodne vyladeny system. Ohledne kompatibility zadne problemy. Ovladace muzes na vsechno pouzit i ty pro klasicky Windows XP. Jedine na co si je treba davat pozor je asi ono MCE. Pokud to chces pouzivat tak jedine s dalkovym ovladanim, ktere nemam takze jsem to moc netestoval. Ale vypada to celkem schopne ze by to i slo. Akorat me zklamalo ze muj TV tuner Leadtek Winfast TV 2000XP Deluxe nejak nebyl v MCE detekovan.(chce si to precist na strankach Microsoftu ktere tunery jsou podporovane a ktere ne) Ale jinak kdyz vypnu MCE tak funguje normalne. Takze pohodicka. MCE pouzivam jako bezne XPcka a nekolik kamosu si koupilo jejich CZ verzi a jsou taky spokojeni. Osobne muzu rict ze se mi zdaji taky rychlejsi nez klasicka XPcka... ale to se mi mozna jen zda. :)[/QUOTE]
Fajn, to rád slyším. Každopádně mě ale dostává pár vět:
[QUOTE]Ohledne kompatibility zadne problemy. Ovladace muzes na vsechno pouzit i ty pro klasicky Windows XP. (...) Akorat me zklamalo ze muj TV tuner Leadtek Winfast TV 2000XP Deluxe nejak nebyl v MCE detekovan.[/QUOTE]
Ale zatím do nich nepůjdu, ale rád slyším, že s nimi má někdo i dobré zkušenosti, protože lidi, kteří je nemají, píšou, že jsou k ničemu, že špatně fungují a tak... a ti, kteří je mají, zase píšou, že všechno je OK.
first.indian (683)|4.8.2006 00:50
No je to zalezi na tom jak je chces pouzivat. Ja rad experimentuju s novymi operacnimy systemy. A tento me zaujal. Kazdy rikal je to v anglictine na to se vybodni a ze to je nejaky smejd. (anglictina mi nevadi, ba naopak a na kecy ostatnich moc neverim radeji se sam presvedcim) tak jsem to nainstaloval a nestacil jsem se divit. Instalace je ze dvou CD jedno jsou ocividne klasicka XPcka professional a druhe se vklada pri instalaci a doinstaluje cast MCE (nekteri lide rikaji ze zaklad MCE je Home Edition ja tvrdim ze je zakladem verze Professional)
Po nainstalovani na vas vykukne novy design (jde dat i do klasickych XPcek) a jinak zmenu asi nepoznate. Snad jen ze mate na plose jeste ikonu pro prepnuti do MCE casti a v liste s programy jsou nejake ptakoviny navic jako tancici postavicky nebo tzv. party mode (vyhoda je v tom ze kdyz mate napr nejake PC v obyvaku tak se asi moc nehodi poustet hudbu ve winampu. Takze treba pustite party mode a hned to vypada lip) ale jinak nic moc co bych vyuzil. Pak jsem si pustil MCE a pustil se do zakladniho nastaveni. Moje radost skoncila velmi brzo pote co jsem zjistil ze MCE nedetekuji muj TV tuner, takze prvni zklamani. Druhe nastalo hned jak jsem si chtel pustit pres MCE nejaky film s titulky. Coz take neslo. Prehravat DVD slo ale ze by se to vyrovnalo Power DVD to opravdu ne. Dalsi vec jako online zpravodajstvi uz vypadalo slibneji a dokonce to naslo nekolik (2) podporovnanych stranek. Jedna byla idnes.cz a druha nejake online pocasi (atlas.cz). Coz me taky moc neuchvatilo. Hlavni vyhoda MCE je v tom ze cele PC muzete ovladat pomoci dalkoveho ovladani. Ovsem kdyz vezmu co by mi v nem fungovalo tak jsem to brzy zavrhl a MCE cast jsem za posledni rok ani nespustil.
Kdyby slo pustit film s titulky a byla lepsi kompatibilita s TV tunery (nepodporovat jeden z nejrozsirenejsich TV Tuneru - Leadtek Winfast je trochu divne... proste mi to napsalo ze v PC nemam zadny tuner a dal se to se mnou nebavilo) a kdyby bylo v CR vic podporovanych stranek tak bych mozna nevahal poskladat si nejake mensi PC a dat ho misto videa k TV urcite by to bylo fajn se na takovem PC podivat na web a pocasi, pustit si DVD, pustit si hudbu, upravit fotky a to vse pomoci dalkoveho ovladani ale zatim me to moc nepresvedcilo. Snad MCE 2006 co prijde s Vistou.
Nastesti se da MCE cast lehce zavrit a skocite do klasicke plochy na kterou je kazdy zvykly a muzete normalne pracovat a cokoli instalovat (treba i ten tuner co mi MCE nedetekoval) jsou to proste normalni XPcka jen trochu vyladene aby vypadaly na prvni pohled jinak, ale je to proste to same. (po delsim pouzivani jsem si vsiml ze jsou trochu rychlejsi, ale asi je to jen muj subjektivni dojem i kdyz kamos co si je nainstaloval rikal to same, nicim to vsak podlozit nemuzu)
Takze kdyz to shrnu tak jsem nainstalovanim MCE nic moc neziskal ani o nic neprisel. Pokud bych mel kompatibilni hardware (tuner a dalkove ovladani) tak bych asi nevahal a neco vyuzil. Ale urcite by me stvalo ze nejdou pustit DivX filmy s titulky.
Ovladani treba Winapmu a celkove celeho PC na dalku mi prejde lepsi pres mobil se symbianem diky aplikaci ControlFreak2
Kua ja se cosi rozepsal tak sorry za chyby nechce se mi to po sobe cist :D
wizaard (913)|4.8.2006 10:29
No... zatím jsem to vyřešil nahráním schématu "Royale" do mých WinXP Pro SP2 :D. Až budu mít doma disk s MCE, zkusím je.
first.indian (683)|4.8.2006 10:51
To ja si v mojich MCE ulitaval na jinych upravach plochy :)
MCE1 (ta tanecnice byla fajn) nebo postarsi ale uz ne aktualni :eek: plocha :eek:. Ted uz to mam zase normalni. :p
alpakos (1)|15.4.2008 21:25
Prosím,pomoc!Koupila jsem si počítač s operačním syst.WINDOWSxp MEDIA CENTER.Byla jsem celá natěšená,ale když jse chtěla zkusit přehrát dvd,počítač se tvářil,že žádné dvd není vloženo.Volala jsem prodejci a ten mi řekl,že zřejmě nejsou nainstalovány kodeky a doporučil K-LITE kodek pack.Nainstalovala jsem a byla jsem nadšením bez sebe,ale ne nadlouho.Ještě ten den večer začal počítač se samovolnými restarty,kterých každý den přibývalo,až asi po týdnu už se nevzpamatoval vůbec.Vždy když se mu po stále delší době podařilo naskočit,psalo mi to že byl restartován po závažné chybě a ještě jedna,že některý ze souborů windows je poškozený,nebo nečitelný.Následně jsem se v recenzích o tom balíku kodeků dočetla,že rád přepisuje soubory Windows,ty jsou pak nečitelné a nezbývá než přeinstalovat.Opět jsem se obrátila na prodejce,ten mi řekl,že mi win.bezplatně přeinstalují.Při té příležitosti jsem požádala,aby mi tam dali vše potřebné,aby media center fungoval jak má a já už s tím nemusela nic dělat.Počítač se mi vrátil po 5 dnech s tím ,že je vše OK.Když jsem se po 3 dnech dostala k tomu, že to vyzkouším,nestačila jsem valit oči.Mám tam ted krom wmc a wmp ještě windows media clasic a nero.Jenže clasik-nemožný zvuk i obraz,ve wmp žádný zvuk a obraz šedofialovozelený,wmc-super obraz,ale bez zvuku a v Neru celkem dobrý obraz i zvuk,ale zobrazovaný formát pouze 16:9,takže mi z filmů na dvd,které mám 4.3 dělal nekoukatelný paskvil.Přitom jsem přesvědčená o tom,že bych měla vystačit s wind.media center a to ostatní je k ničemu.Je mi z toho do breku.Po tom,co jsem zažila jak je wmc skvělej mě strašně mrzí,že ho nemohu využít naplno.A stačil by jen ten zvuk na videu a dvd filmech.Prosím,co s tím?Kde je chyba?