reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Klávesnica..

dabelik (110)|24.6.2009 12:07
Dobrý deň :)

Na začiatok by som sa chcel ospravedlniť, že som sa nepokúšal vyhľadávať či tu už niekto niečo podobné riešil ale tlačí ma čas a tak dúfam, že vás to až tak nenahnevá :)

Môj problém spočíva v jednej otázke. Dá sa nastaviť aby reagovala klávesnica aj na viac stlačené klávesy ako tri súčasne? Ak potrebujem pri napr. Multiplayer-i ktorý je hraný na jednom NB (starší HP verzie Compaq nx6110) mať stlačené napríklad 4-5 naraz tak to jednoducho ignoruje :) Je na to nejaký fígeľ?

Za odpoveď vopred ďakujem. S pozdravom sTriKy :)
EditorPO (2819)|24.6.2009 12:11
Aka hra?
mech13 (5526)|24.6.2009 12:18
mam pocit ze to je HW omezeni levnych klavesnic... ty lepsi vetsinou zvladaji vic klaves najednou...

pokud nekdo znanejaky figl a ja si to s necim pletu budu jen rad
dabelik (110)|24.6.2009 14:26
Nezáleží na typu hry, klávesnica celkovo vo všeobecnosti nezoberie viac ako 3 naraz stlačené klávesy a tak sa pýtam či sa to dá nejak prispôsobiť alebo je to len osud "lacnejších" klavesníc :-P vďaka..
r34ktor (7477)|24.6.2009 14:44
Obejít to nelze. Jde o HW omezení. Jedině koupit lepší klávesnici.
Jeff Brawo (109)|24.6.2009 14:47
Ja sem podobnost pozoroval u standartni logitech klavesnice, kdy nesli zmacknout "W" a "A" v kombinaci se SHIFT nebo CTRL, s ALT uz to zase slo(slo i "S" a "A" v kombinaci s temito). Kdyz jsem zkusil ovladace od logitechu (nejaky ten jejich setpoint ci co), tak se tento problem prenesl i na spojeni "S" a "A" a "W" s "D" v kombinaci s SHIFT.... Kdyz jsem menil ovladace logitechu za microsofti (defautlni nature klavesnice atp) tak se opet prenasel neduh, nektera spojeni sla, jina ne, ale nikdy jsem nevyresil uplne. A kde je tedy problem? SW nebo HW?
EditorPO (2819)|24.6.2009 14:56
Asi by bola vhodna specialna herna klavesnica, ktora obchadza obmedzenia klavesnice. Preto sa v praxi hovori o "dvojhmatoch" a "trojhmatoch". Niektore kombinacie nefunguju v hrach, lebo su rezervovane systemom.

Napriklad Razer Tarantula http://www.progamingshop.sk/klavesnica-razer-tarantula-p-36956.html
umoznuje stlacenie viacerych (a nielen troch) klavesov sucasne.
dabelik (110)|24.6.2009 17:36
Tak vymeniť klávesnicu, ktorá je zabudovaná v NB (notebook) mi moc nevyhovuje :-P
Je tu riešenie a to pripájať externú klávesnicu ale zas tá hra za toľko nestojí a čo sa týka iných prípadov keď sa s tým stretnem tak budem musieť obmedzenie pretrpieť :-P

Vďaka za reakcie a výpomoc ;) THX