reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

iPhone vs. PSP

Draken (1578)|24.6.2009 15:08
ahoj mám takové dilema nemohu se rozhodnout jestli koupit nějaké starší PSP nebo přišetřit a koupit iPhona 3G 8GB...
chtěl bych to zejména na hry,filmy a muziku ... jelikož kvalitní telefon mám (nokia E61i) tak jsem přemýšlel nad PSP ale po té jsem zhlédl co dokáže iPhone a hlavně graficky mi připadá jako konkurence k PSP
tak zvažuju jestli koupit PSP na vše krom klasicky telefonních funkcí nebo jestli koupím iPhone a E61i se zvavím...:(

takže by mě zajímalo která z mašinek má lepší grafiku ve hrách,lepší nabídku her,hratelnost her,ovládání
jak kvalitní audio se z toho line a jak kvalitní video to zvládá...

zkrátka zkušenosti ... a taky v porovnání ta cena (PSP tak 3000kč z druhé ruky iPhone pak nový sca 9000kč)
cool.user (2822)|24.6.2009 15:12
Myslim ze porovnavas neporovnatelne.
jrx (1880)|24.6.2009 15:14
Jak můžeš porovnávat iFoun s PSP? PSP je herní přenosná herní konzole. iPhone je komunikátor, hry jen okrajově. Navíc, když si seženeš PSP s upraveným firmwarem, můžeš hrát i .iso hry. U iPhonu nic takového není. Ať chceš nebo ne, iPhone bude pořád jen takový "lepší mobil" s možností něco si zahrát, ale NIKDY nenahradí PSP, čili přenosnou herní konzoli jako takovou. Fin :)
Draken (1578)|24.6.2009 15:56
tak mrkni třeba na tohle... graficky to vypadá famozně , na PSP je snad ještě lepší grafika?
navíc dotykový a polohový ovládání je bomba...
http://www.youtube.com/watch?v=8--2Z9Z1H-8&eurl=http%3A%2F%2Fwww%2Eiphone%2Dhry%2Ecz%2Freal%2Dracing%2F&feature=player_embedded
na druhou stranu pro PSP rozhodně hrajou ty ISO soubory...
jrx (1880)|24.6.2009 15:59
Zjisti si kolik her je na iPhone a kolik by sis z nich zahrál a zjisti kolik na PSP a kolik by si hrál tam
Salamander (6177)|24.6.2009 15:59
Tak pokud mas na iPhonu Jailbreak (ve verzi OS 3.0 velice jednoduche), muzes si stahnout libovolnou hru v .ipa a nainstalovat, ale samozrejme na PSP jsou mnohem kvalitnejsi tituly :)
eXerTz (37)|24.6.2009 23:25
Z vlastních zkušeností bych volil iPhone, na hry je jako dělaný díky alternativním způsobům ovládání. Na hudbu také bezkonkurenční díky coverflow a videa takový průměr. Ale jestli chceš psp tak by jsem si počkal na nové viz. http://psp.novinky.org/pspnews/phprs/view.php?cisloclanku=2009050025
kevin00 (10238)|24.6.2009 23:40
iPhone 3G bych nechtěl ani omylem. Tuhle "šlupku" má kolega z krámu. Lze to spárovat pouze s jedním počítačem, komunikuje pouze přes iTunes, po 6 měsících používání baterie vydrží cca 20 h nabitá a pokud nejsi trochu zručnější, tak si jí doma nevyměníš.

Výměna baterie:

Draken (1578)|25.6.2009 12:49
hmm...
takže
PSP:+ větší množství her,o krapet lepší grafika,levnější,podpora ISO souborů...
-váha a velikost, není to telefon...(tím pádem bych tahal dvě krabice místo jedný)
iPhone:+menší a lehčí,dobrá grafika,zajímavé a zřejmě i dobré ovládání,možná i podpora .ipa, vše v
jednom (telefon i konzole...)
-cena,cena,cena a pak ještě cena,po delší době úděsná výdrž na baterii která se nedá bez znalostí jemné mechaniky a elektroniky vyměnit,no a pak to, že se iPhone strašně snadno vošahá a i displey je jak jsem viděl jeho slabé místo...(no tenonká dotykovka)

ten novej PSP je pěknej...ale upřímě tohle zas bude za 6000kč
do PSP bych chtěl investovat tak těch 3k (z druhý ruky) protože je to fakt malichernost
na pár měsíců... ale do iPhonu (za předpokladu že by to stálo za to) bych dal klidně těch 10k za novej...

taky přemejšlim nad tim, že kdybych uměl zprovoznit n-gage podporu na E61i tak bych se na to asi vykašlal...
Draken (1578)|1.7.2009 10:36
co řikáte na tuhle cenu...
http://www.metromobil.cz/cs/detail-zbozi/bazar-36:1:1/iphone-3g-8gb-757.html

je v iPhonu standartně navigace?
Salamander (6177)|1.7.2009 10:40
je tam jenom google maps, takze potrebujes pristup na net, ale ted se na appstoru zacala prodavat navigace od navigonu, celkem ujde, ale musis ji zaplatit ...

//na bazarovy kus mi ta cena prijde porad trosku vysoka
pas!k (3765)|2.7.2009 06:27
Iphone bych nevzal ani kdybych resil potrebu telefonu her a prehravani .. na ty hry je psp rozhodne lepsi volbou kupodivu protoze je to proste herni konzole :) Navic iphone toho krom reklamy zas az tolik nenabizi .. a v pripade ze bych resil i neco co by umelo telefonovat tak v cenove hladine iphoe sezenes lepsi kousky treba od htc .. na muziku a filmy by ti to stacilo ale jak na tom bude s hrama nevim .. v tomhle sektoru pro tyto zarizeni se moc nevyznam ..
Salamander (6177)|2.7.2009 09:06
Presne jak pise pas!k, ja si iPhone koupil jenom proto, ze jsem byl zvedavy a byl k tarifu za 1Kc ... pro tve pouziti je PSP je o moc lepsi :)
Draken (1578)|3.7.2009 10:38
hmm... asi méte pravdu kucí... naštěstí už sony oznámilo PSP phone
tedy telefon a konzole v jednom... asi nani/něj počkám ;)

http://www.geekets.com/wp-content/uploads/2008/06/sony-psp-phone3.jpg
karo1 (150)|3.7.2009 11:45
Ja by som ti poradil skusit n-gage. Nic za to nedas a je tam par pekne graficky spracovanych hier. Samozrejme nemozes to porovnavat s PSP ani iphonom ale aj tak dokazu pobavit. Peniaze si odloz na nieco uzitocnejsie, psp a iphone su podla mna len take zabavky na mesiac, potom zistis ze naco mas doma cumiet na maly display ked mas pri PC velky monitor a ovela lepsie hry. Mimochodom n-gage sa da spustit na vsetkych telefonoch s s60v3(az na par vynimiek).
Stetha (66)|3.7.2009 23:09
A co zkusit iPod Touch, když mobil máš? Nestojí tolik, co iPhone, filmy a hudbu zvláda perfektně, hry na něm taky nejsou špatný..
Draken (1578)|7.7.2009 14:49
[QUOTE=karo1;266024]Ja by som ti poradil skusit n-gage. Nic za to nedas a je tam par pekne graficky spracovanych hier. Samozrejme nemozes to porovnavat s PSP ani iphonom ale aj tak dokazu pobavit. Peniaze si odloz na nieco uzitocnejsie, psp a iphone su podla mna len take zabavky na mesiac, potom zistis ze naco mas doma cumiet na maly display ked mas pri PC velky monitor a ovela lepsie hry. Mimochodom n-gage sa da spustit na vsetkych telefonoch s s60v3(az na par vynimiek).
http://www.youtube.com/watch?v=aaaVfVmf3cA[/QUOTE]


tak jasně ... n-gage hry by měly udajně jít i na mé nokii E61i.... nemáš s tím nějaké zkušenosti?


jj ipod touch jsem taky zvážil... ale pak zas postrádá význam proč raději nekoupit PSP
pač ipod neni telefon :D... což PSP taky ne... a opět jsme u toho že budu nosit po kapsách dvě věci...
ale jinak kdyby byl ipod za 3000kč novej pak bych asi neváhal...
Richmond (8084)|7.7.2009 14:56
[QUOTE=Draken;267728]
pač ipod neni telefon :D...[/QUOTE]
...pak ti teda zbyva uz jenom pdacko s gsm :notsure
Draken (1578)|12.7.2009 19:08
tak jsem si PSP půjčil na 4 dny od kámoše a musím říct, že je super... byť nebudu mít na něj moc času tak si ho koupím je to hezká hračka...:thumb
r3pel (55)|13.7.2009 15:50
Ano, je to opravdu jen hračka, dostali jsem ho na Vánoce od šéfa a po měsíci na něj ani nekouknu...Doma mam na to počítač a když jdu ven, tak jdu za nějakym účelem, takže na něj taky čas nemam...Hlavně neni zas tak moc malej, abych ho mohl nosit všude...I-phone bych taky nechtěl...Zlaté HTC:-)to je teprve věc:-)
Draken (1578)|24.7.2009 22:25
tak už mám PSPčko a spokojenost... nechci zbytečně zakládat další tread...
chtěl jsem se zeptat jestli něko neznáte přehravač do PSP co umí plynule přehrávat video pro PSP v rozlišení 470x272 pix a měl podporu Mpeg2,avi,MP4... pokuď možno i s titulkami
(samozřejmě by se i hodila možnost měnit poměr stran)... díky za tipy
Richmond (8084)|25.7.2009 00:42
Prehravac je tam vestavenej v zakladu, ale titulky snad neumi zadnej :notsure
Liqid (410)|25.7.2009 07:05
to draken: jestli potrebujes info k PSP tak doporucuju tohle: http://psp.novinky.org/a nebo console-forum.net tam se dovis vse vo potrebujes