reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Prodleva při bootování "Verifying DMI pool data"

fahrus (32)|24.6.2009 19:12
Zdravím Vás,
řeším problém se zánovním počítačem (doma skládaným).

Vše běhá jak má, nikde žádný error, ale stále se opakuje jedna život znepříjemňující pauza při bootování. Bios skončí hláškou Verifying DMI pool data, poté zčerná celá obrazovka, bliká chvíli kurzor, pak přestane blikat i kurzor a na 20-30s se PC odmlčí ... poté se teprve objeví logo Windows a vše naběhne jak má. Stává se to při každém bootování, při studeném startu i restartu.

Ačkoliv je HDD zapojen na desce do slotu 0 a DVD do slotu 2, tak se hlásí jako Master 2 (HDD) a Master 3 (DVD). Když DVDRW úplně odpojím, tak to nabíhá jako po másle. V Biosu jsem zakázal všechna nepotřebná zařízení a zkoušel jsem pouze kombinaci pořadí bootování - samotný hdd, pak hdd + cdrom a naopak cdrom+hdd... nic nepomohlo.

Deska: Gigabyte GA-MA78GM-S2H, rev.1.1, bios F4
HDD: Samsung F1 320GB SATA II
DVDRW: LG GH20NS15 SATA
OS: WinXP SP3

Děkuji za pomoc.
mstejska (2912)|24.6.2009 19:34
Co máš za cpu?
Vinie (163)|24.6.2009 20:26
[QUOTE=fahrus;262734]Zdravím Vás,
řeším problém se zánovním počítačem (doma skládaným).

Vše běhá jak má, nikde žádný error, ale stále se opakuje jedna život znepříjemňující pauza při bootování. Bios skončí hláškou Verifying DMI pool data, poté zčerná celá obrazovka, bliká chvíli kurzor, pak přestane blikat i kurzor a na 20-30s se PC odmlčí ... poté se teprve objeví logo Windows a vše naběhne jak má. Stává se to při každém bootování, při studeném startu i restartu.

Ačkoliv je HDD zapojen na desce do slotu 0 a DVD do slotu 2, tak se hlásí jako Master 2 (HDD) a Master 3 (DVD). Když DVDRW úplně odpojím, tak to nabíhá jako po másle. V Biosu jsem zakázal všechna nepotřebná zařízení a zkoušel jsem pouze kombinaci pořadí bootování - samotný hdd, pak hdd + cdrom a naopak cdrom+hdd... nic nepomohlo.

Deska: Gigabyte GA-MA78GM-S2H, rev.1.1, bios F4
HDD: Samsung F1 320GB SATA II
DVDRW: LG GH20NS15 SATA
OS: WinXP SP3

Děkuji za pomoc.[/QUOTE]

Vem si instalačku win a nabootuj z ní spusť konzolu pro zotavení a do příkazového řádku napiš fixmbr a pak fixboot zeptá se tě to na něco jako HCETE ZAPSAT NOVÝ SPOUŠTĚCÍ SEKTOR DO ODDÍLU C:? tak to potvrdíš Y nakonec napíšeš exit a potvrdíš restartuješ a mělo by to jít PS: bacha na záměnu Y,Z
fahrus (32)|24.6.2009 22:06
CPU jsem opomnel - je to AMD 4850
fahrus (32)|25.6.2009 21:13
Nakonec je problem vyresen - diky Wilikovi z PCT :thumb
Dali jsme dohromady seznam veci, ktere by nebylo od veci udelat. Zabralo to asi v pulce seznamu :)

Preflashoval jsem bios a zaroven jsem zaskrtl, ze nema zachovat DMI data ... potom se mi 2x stalo, ze se PC zasekl az pri zobrazeni loga Win, coz mohly byt zlobici ovladace ... aktualizoval jsem tedy ovladace, ktere aktualizovat sly a v BIOSu jsem povolil vsechna zarizeni (LAN, FireWire, USB mouse) ktere jsem driv - prave z duvodu toho zamrznuti pri bootovani - v biosu zakazal.

Predtim jsem taky zmenil konektory SATA na desce, ze BIOS vidi HDD jako Ch1 a DVD az jako Ch2.

Neco z teto kombinace pomohlo a PC slape jako hodinky.