reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Nenabehne win XP

Kutuzov (14)|25.6.2009 14:30
Zdravím.
Mám tu takový problem ohledne aktualizace ovladače čipsetu ve Win XP. Nainstaloval jsem software Driver Magician(nebo tak nejak) pro prehlednejsi aktualizace ovladacu. Po nainstalovani jsem stahl prostrednictvim tohoto softu "pry" aktualni ovladace k čipsetu nForce4 a chtel je nainstalovat. Pri instalaci ovladacu mi to ukazalo tento obrazek



tak jsem vse odklikal. Pote to chtelo restart, tak jsem tak udelal, ale po restartu nenaběhne uvítací plocha s přihlašovacími udaji do Windows, pouze je vidět černo. Nevíte jak dál? Co popř. v Biosu nastavit?? Desku mam Asus A8N32-Sli deluxe, skt.939,nForce4
KunNy (410)|25.6.2009 14:33
Přenastavením biosu si k ničemu nepomůžeš. Můžeš zkusit poslední známou funkční konfiguraci (po proběhnutí POSTu mačkej klávesu F8) popř nouzový režim. Drivery raději stáhni z ofic. stránek výrobce.
Kutuzov (14)|25.6.2009 15:20
no když stisknu F8 tak mi to nabídne tři možnosti, jak nabootovat. Bud z DVD nebo HDD nebo Flopy disku, jinak nic jiného se neděje. Myslíte, že to vypadá na reinstall operačního systemu?
Salamander (6177)|25.6.2009 15:22
[QUOTE=Kutuzov;263043]no když stisknu F8 tak mi to nabídne tři možnosti, jak nabootovat. Bud z DVD nebo HDD nebo Flopy disku, jinak nic jiného se neděje. Myslíte, že to vypadá na reinstall operačního systemu?[/QUOTE]

ne ne, mackas tu F8 moc brzo, takze Ti vyjede bootovaci nabidka, zkus chvilku pockat a mackat az potom :p
Kutuzov (14)|25.6.2009 15:45
no jakmile chvili pockam, tak uz se zacne nacitat Windows (jeste takova ta cerna uvodni obrazovka) a pak už naskočí černo nafurt. Zkoušel jsem mačkat F8 jak jste říkali ale naskakuje pořád bootovaci obrazovka s vyberem tři možností....
Richmond (8084)|25.6.2009 15:49
Tak zvol boot z HDD a mackej F8 znova :idea
Jinak to vypada na spatne ovladace (nove ovladace pro nForce neobsahuji stare drivery na IDE takze by mohla bych chyba tam...)
Kutuzov (14)|25.6.2009 15:52
jj zvolil jsem HDD a mackal F8 a nic...nejspis tam mam teda spatne ovladace.Nevite jak se jich zbavit?
Richmond (8084)|25.6.2009 16:00
F8 >>> Safe mod s prikazovym radkem >>> rstrui.exe ;)
...nebo reinstalace systemu...

Ted me tak napada jestli ti vubec funguje klavesnice (po vybrani toho bootu) :notsure
Kutuzov (14)|26.6.2009 10:08
Čau,

Tak jsem se podle vašich instrukcí nakonec dostal do nouzového režimu, a potom zkusil preinstalovat win XP, abych se zbavil špatných ovladačů. Vse bylo v pohode, dal jsem vybrat preinstalovat pouze system na disku C, disk D jsem nechal ponechany, jelikoz tam jsou jen moje data. Po restartu by měl nastat pruvodce instalaci win, ale nestalo se tak, a místo toho naskočila modrá obrazovka kde bylo psáno:

"Byly zjištěny potíže a systém Windows byl ukončen aby nedošlo k poškození PC. System Bios v tomto počítači neni plně kompatibilní se standardem ACPI. Pokud si nemůžete obstarat aktualizovanou verzi systemu Bios, můžete pri instalaci v textovém režimu vypnout režim ACPI. Vypnutí provedete stiskem F7 pri zobrazeni pametoveho zarizeni. Stisknuti klavesy F7 neni nijak potvrzeno"

dal z tohoto oznameni nelze pokračovat, jedine zas restart.

Je to závažná chyba? Co to znamená ten standard ACPI ? Když ho vypnu v Biosu, tak se nic nestane a ukazuje to to samé. Nevíte jak dál?
kevin00 (10238)|26.6.2009 22:19
Dostaneš se do Win ? Pokud ano, proveď příkaz scf /scannow. Instalační CD s Win měj vložené v mechanice DVD.
Pokud nepomůže, nabootuj z instalačního CD a proveď opravnou instalaci Win. Počítej, že budeš muset nainstalovat znovu všechny Service Packy, aktualizace a drivery. Ovšem, nemusíš se bát o data, ty Ti zůstanou nedotčena.
Kutuzov (14)|27.6.2009 16:31
Tak i přes chybu, kterou mám popsanou výše jsem dokončil přeinstalaci Win Xp a dostal se do Windows ale nemůžu se do nich dostat "stadartním" způsobem.

Zkusil jsem příkaz sfc/scannow ale žádné upozornění o chybě nenastalo.

K tomu aby Windowsy naběhly musím mít vložené CD s instalaci v mechanice a spouštět je přes nouzový režim kliknutím na položku "poslední známá kofigurace" místo běžného "spustit system běžným způsobem".

Nenapadá vás něco, jak uvést puštění Win do normálu?
kevin00 (10238)|27.6.2009 16:33
Nepomohla ani opravná instalace ?
Richmond (8084)|27.6.2009 16:45
Ses si jistej, ze je pc rock-stable?
Kutuzov (14)|27.6.2009 19:04
ehm..rock-stable ?
Richmond (8084)|27.6.2009 21:32
Mel jsem na mysli Prime stable a OCCT stable - otestuj a uvidis jestli neni chyba nekde v hardwaru
Kutuzov (14)|28.6.2009 13:21
tak jsem zkusil nainstalovat jiný Xpčka, tentokrat se service Packem 2 a vše jde v pohodě nainstalovat a spustit. Předtím jsem zkoušel instalaci přímo s SP3 a nešlo...nevím, kde je zakopanej pes, hold budu muset jet na SP2

btw ovladače které jsem instaloval a ktere mě způsobily předchozí "krach" PC, jsou snad opravdu správné, a jsou podporovány mojí deskou a jsou ke stažení k mému produktu na webu Asusu. Vyzkoušel jsem je znovu nainstalovat a opět, ten samý problém - nenaběhl windows

Z toho vyplývá závěr, že k tomu abych spustil normálně pc tyto ovladače ne, a SP3 taky ne.

Neměl jste někdo podobnej problem treba s tim SP3 ?
kevin00 (10238)|28.6.2009 13:30
Napiš kompletní sestavu, se značkou zdroje a jeho wattáží.

Vyjmi jeden modul RAM (pokud máš dva) a nech zapojen pouze jeden do slotu DIMM1, odpoj vše nepotřebné (TV karta, druhý HDD, apod), resetuj BIOS a pokus se PC spustit.
Otestuj moduly RAM pomocí GoldMemory.
Kutuzov (14)|29.6.2009 10:29
tak sestava je už postarší:
deska: Asus A8N32-Sli deluxe,skt.939,nVidia nForce4
procesor: AMD Athlon 64 3700+ (2200 Mhz)
pamět: 2x DIMM DDR 512MB 400Mhz
grafika: MSI Nvidia GeForce 7600GT, 256MB
zdroj: to je takovej ten "sráčskej" neznačkovej 450W

Spíš bych viděl problem v desce. Typ Biosu mam AMI, a verzi 1303.
Asus vydal nejnovější Bios pod verzí 1409. Na instalačním CD, ktere jsem dostal k desce je utilita Asus Update, což podle specifikaci na cd, umožňuje download nejnovějších Biosů. Je to výhodne použít? Četl jsem taky o tom, že novější desky umožňují aktualizaci Biosu právě přes Windows. Jak moc je na to moje deska "nová"? Datum vydání Biosu je z roku 2006 (Deska zakoupena v roce 2007) Příjde mi aktualizovat Bios přes Windows pohodlnější než "ruční" flashování (pokud to tedy lze) , nerad bych zase ale podstoupil nějakému riziku.

Jaký je na to váš názor?
kevin00 (10238)|29.6.2009 10:52
BIOS můžeš flashnout pomocí utility EZ Flash. Stačí Ti nahrát nový BIOS na flashku a flashnout můžeš rovnou z BIOSu ;)

Nyní máš čistou instalaci OS bez driverů ? ZDE stáhni drivery k tvému motherboardu. Začni instalací ovladačů pro chipset, IDE, LAN, Audio, ...
Kutuzov (14)|29.6.2009 11:06
Není to příliš rizikové? Nemám s tím žádnou zkušenost...

Flashnout Bios až po nainstalování ovladačů na Chipset atd.? Nebo před, nebo po, nebo je to jedno?
kevin00 (10238)|29.6.2009 11:10
Z Windows je to rizikové. Pokud flashneš BIOS pomocí EZ Flash z BIOSu neriskuješ nic. Nesmí Ti ovšem vypnout elektrický proud ;) Je to jednoduché, koukni na ten návod.
Kdy flashneš je jedno. hlavně počítač musí na 100 % projet POST.
Kutuzov (14)|29.6.2009 11:26
jj díky za radu
EditorPO (2819)|29.6.2009 11:41
Ked budes znovu instalovat ovladace, tak zrus zaskrtnutie pri polozke "Ovladace ukladani NVIDIA". Casto robia problemy a myslim, ze aj instalator sa ta opyta, ci ich chces naozaj instalovat.
Richmond (8084)|30.6.2009 00:42
Rizikove - mno pokud ma hdd na ide tak soucastni novych ovladacu nejsou ovladace na ide (a kdyz uz, tak maji mizernou propustnost - doporucuju v9.95).
Update biosu - u nekterych verzi je vyslovne napsano, aby se flashovali pod os protoze se novym biosem nahrazuje i vestavena ez-flash - uz jednou se mi stalo, ze flashovani pres-alt f2 dopadlo novym svabem...