Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 24

Téma: Nenabehne win XP

Nováček
    Registrace
    Nov 2008

Zdravím.
    Mám tu takový problem ohledne aktualizace ovladače čipsetu ve Win XP. Nainstaloval jsem software Driver Magician(nebo tak nejak) pro prehlednejsi aktualizace ovladacu. Po nainstalovani jsem stahl prostrednictvim tohoto softu "pry" aktualni ovladace k čipsetu nForce4 a chtel je nainstalovat. Pri instalaci ovladacu mi to ukazalo tento obrazek

tak jsem vse odklikal. Pote to chtelo restart, tak jsem tak udelal, ale po restartu nenaběhne uvítací plocha s přihlašovacími udaji do Windows, pouze je vidět černo. Nevíte jak dál? Co popř. v Biosu nastavit?? Desku mam Asus A8N32-Sli deluxe, skt.939,nForce4
    Odpovídat lze po přihlášení

Obyvatel SHW Avatar uživatele KunNy
    Registrace
    Jan 2007

Přenastavením biosu si k ničemu nepomůžeš. Můžeš zkusit poslední známou funkční konfiguraci (po proběhnutí POSTu mačkej klávesu F8) popř nouzový režim. Drivery raději stáhni z ofic. stránek výrobce.

Nováček
    Registrace
    Nov 2008

no když stisknu F8 tak mi to nabídne tři možnosti, jak nabootovat. Bud z DVD nebo HDD nebo Flopy disku, jinak nic jiného se neděje. Myslíte, že to vypadá na reinstall operačního systemu?

Starousedlík SHW Avatar uživatele Salamander
    Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od Kutuzov Zobrazit příspěvek
    no když stisknu F8 tak mi to nabídne tři možnosti, jak nabootovat. Bud z DVD nebo HDD nebo Flopy disku, jinak nic jiného se neděje. Myslíte, že to vypadá na reinstall operačního systemu?
    ne ne, mackas tu F8 moc brzo, takze Ti vyjede bootovaci nabidka, zkus chvilku pockat a mackat az potom

Nováček
    Registrace
    Nov 2008

no jakmile chvili pockam, tak uz se zacne nacitat Windows (jeste takova ta cerna uvodni obrazovka) a pak už naskočí černo nafurt. Zkoušel jsem mačkat F8 jak jste říkali ale naskakuje pořád bootovaci obrazovka s vyberem tři možností....

Starousedlík SHW Avatar uživatele Richmond
    Registrace
    May 2008

Tak zvol boot z HDD a mackej F8 znova
    Jinak to vypada na spatne ovladace (nove ovladace pro nForce neobsahuji stare drivery na IDE takze by mohla bych chyba tam...)

Nováček
    Registrace
    Nov 2008

jj zvolil jsem HDD a mackal F8 a nic...nejspis tam mam teda spatne ovladace.Nevite jak se jich zbavit?

Registrace
    May 2008

F8 >>> Safe mod s prikazovym radkem >>> rstrui.exe
    ...nebo reinstalace systemu...

Ted me tak napada jestli ti vubec funguje klavesnice (po vybrani toho bootu)

Nováček
    Registrace
    Nov 2008

Čau,

Tak jsem se podle vašich instrukcí nakonec dostal do nouzového režimu, a potom zkusil preinstalovat win XP, abych se zbavil špatných ovladačů. Vse bylo v pohode, dal jsem vybrat preinstalovat pouze system na disku C, disk D jsem nechal ponechany, jelikoz tam jsou jen moje data. Po restartu by měl nastat pruvodce instalaci win, ale nestalo se tak, a místo toho naskočila modrá obrazovka kde bylo psáno:

"Byly zjištěny potíže a systém Windows byl ukončen aby nedošlo k poškození PC. System Bios v tomto počítači neni plně kompatibilní se standardem ACPI. Pokud si nemůžete obstarat aktualizovanou verzi systemu Bios, můžete pri instalaci v textovém režimu vypnout režim ACPI. Vypnutí provedete stiskem F7 pri zobrazeni pametoveho zarizeni. Stisknuti klavesy F7 neni nijak potvrzeno"

dal z tohoto oznameni nelze pokračovat, jedine zas restart.

Je to závažná chyba? Co to znamená ten standard ACPI ? Když ho vypnu v Biosu, tak se nic nestane a ukazuje to to samé. Nevíte jak dál?

Starousedlík SHW Avatar uživatele kevin00
    Registrace
    Feb 2008

Dostaneš se do Win ? Pokud ano, proveď příkaz scf /scannow. Instalační CD s Win měj vložené v mechanice DVD.
    Pokud nepomůže, nabootuj z instalačního CD a proveď opravnou instalaci Win. Počítej, že budeš muset nainstalovat znovu všechny Service Packy, aktualizace a drivery. Ovšem, nemusíš se bát o data, ty Ti zůstanou nedotčena.

Nováček
    Registrace
    Nov 2008

Tak i přes chybu, kterou mám popsanou výše jsem dokončil přeinstalaci Win Xp a dostal se do Windows ale nemůžu se do nich dostat "stadartním" způsobem.

Zkusil jsem příkaz sfc/scannow ale žádné upozornění o chybě nenastalo.

K tomu aby Windowsy naběhly musím mít vložené CD s instalaci v mechanice a spouštět je přes nouzový režim kliknutím na položku "poslední známá kofigurace" místo běžného "spustit system běžným způsobem".

Nenapadá vás něco, jak uvést puštění Win do normálu?

Starousedlík SHW Avatar uživatele kevin00
    Registrace
    Feb 2008

Nepomohla ani opravná instalace ?

Registrace
    May 2008

Ses si jistej, ze je pc rock-stable?

Nováček
    Registrace
    Nov 2008

ehm..rock-stable ?

Registrace
    May 2008

Mel jsem na mysli Prime stable a OCCT stable - otestuj a uvidis jestli neni chyba nekde v hardwaru

Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední