reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

2.1 pre Realtek a Windows neexistuje

Theker (6)|25.6.2009 20:49
Zdravím! kúpil som si 2.1 repro http://www.alza.sk/reproduktory-genius-sw-f2-1-1800-d101768.htm V mojom compe mám zvukovku Realtek ALC883 na doske http://www.msicomputer.com/product/p_spec.asp?model=K9VGM-V a zistil som, že môj Win XP SP3 nepozná 2.1 reprosústavu:

a ani realtek ju zrejme nepozná:

V podstate mám ten istý problém, ako tu: http://www.vistax64.com/drivers/185663-no-2-1-option-realtek-hd.html Subwoofer mi hrá (podla mna slabo, resp. až od 50% volume je o ňom počuť, ale ide. Určite by šiel lepšie, keby sa to dá nastaviť v ovládačoch karty. Ano, su tu už podobné problémy popisované, no len pre 5.1 sústavy a nie pre 2.1... Ovládače zvukovky mám aktualizované:

... tak teda neviem kde mám čo ešte nastaviť :(?? Má ešte niekto taký problém? ako ste ho riešili?
P.S. V tom odkaze na to zahraničné fúorum sa jedná o Win Vista a o "Realtek HD audio manager" , ktorý sa mi zatial nepodarilo zohnať :(
matyyy (2527)|25.6.2009 21:10
ta věc má speciální kabel na "subwoofer"?
imho o oddělení signálu pro sub se staraj přímo repráčky a tak zvukovka je vidí jako stereo
Theker (6)|25.6.2009 21:24
Nie, nemá samostatný kábel... je tam len jeden s jack-om.... nuž, tak potom by malo byť (podla teba) všetko v poriadku, aj keď sa mi to zdá dosť divné, keď napr. pri inštalácii kodekov si to dokážem nastaviť, a pri zvukovke nie..? :notsure
kevin00 (10238)|25.6.2009 21:55
Mám zvukovou kartu Realtek a také vlastním 2.1 reproduktory. To co tu popisuješ je normální chování. Do zvukové karty připojíš pouze 1 jack, pomocí něhož zvuková karta detekuje repro s dvěma reproduktory. O "rozložení" signálu se starají až samotné reproduktory.
Zvuková karta by detekovala 2.1 repro teprve až tehdy, pokud by jsi subwoofer připojil extra do zvukové karty.
Theker (6)|25.6.2009 22:03
No takže problém je vyriešený:thumb ..ale aj tak by ma zaujímalo, či sa nedá nejako softwérovo ten subáč vybudiť na vyšší výkon .....:)
matyyy (2527)|25.6.2009 22:06
[QUOTE=Theker;263224]No takže problém je vyriešený:thumb ..ale aj tak by ma zaujímalo, či sa nedá nejako softwérovo ten subáč vybudiť na vyšší výkon .....:)[/QUOTE]
vyšší výkon by si z něj nedostal ani kdyby měl vlastní kabel

výkon dělá zesilovač uvnitř bedýnek

takže jediná možnost pro tebe(pro větší rachot) volume doprava :)
Richmond (8084)|25.6.2009 22:10
Tenkrat byl v baleni u 5.1 (5000HT?) repro takovej zlutej kratkej kablik pro "zvyrazneni" basu, ale jestli ma byt u u tehle 2.1 to netusim... Mozna je to blbost, ale treba mel byt soucasti baleni :notsure

edit: jinak s tou detekci je to spravne, o rozdeleni pasem rozhoduje vyhybka ;)
Theker (6)|25.6.2009 22:51
[QUOTE=Richmond;263228]Tenkrat byl v baleni u 5.1 (5000HT?) repro takovej zlutej kratkej kablik pro "zvyrazneni" basu, ale jestli ma byt u u tehle 2.1 to netusim... Mozna je to blbost, ale treba mel byt soucasti baleni :notsure[/QUOTE]

To je OK.... nieje tu žiadny navyše :p ved by som ho nemal ani kde zapojiť. Má to len 2x input (L, R) a 2x output... ale zvuk má dobrý... a ani trafo nehučí (zatial:rolleyes:)