reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

"sdílený" Mailbox

Stranger123 (4)|26.6.2009 10:04
Ahoj,

nevím si rady s vyřešením jednoho problému. Klienti mají krom svého mailboxu připojený "sdílený" mailbox. Je požadováno toto:

1. při mazání zpráv se mail přesune do správného mailboxu (uživatele, nebo sdíleného).

2. Odeslaná pošta se přesune do složky "odeslaná pošta" správného mailboxu.

Doufám, že jsem to napsal srozumitelně. Ve firmě je Exchange 2007 a na klientských stanicích používáme Outlook 2003.

Děkuji za každou radu, Marek
pas!k (3765)|26.6.2009 10:08
Chapu to spravne ze potrebujes odesilat postu jako by tim sdilenym mailboxem ? A ukladat odeslane do nej ?
Stranger123 (4)|26.6.2009 10:13
Přesně tak ... Mailbox mám připojený klasicky přes nastavení microsoft exchange - poštovní schránky.
pas!k (3765)|26.6.2009 10:21
Resil jsem presne to same pred par mesici a moc te nepotesim .. u tech sdilenych mailboxu je problem ze spousty veci nelze pouzit .. nefunguji napriklad ani kalendare atd .. tedy funguji ale nemuzes je treba synchronizovat atd .. Odesilani jinym uctem nez tim hlavnim je taktez problem .. ja jsem to nakonec vyresil nasledovne..

Udelal jsem jeden hlavni mailbox.. do ktereho se prihlasuje vetsina lidi .. nevyhoda je ze kdyz jeden clovek smazne email smazne ho vsem ale jsou pouceni a vedi to .. klienty jsem nastavil tak aby nahledy automaticky neoznacovaly emaily jako prectene a udelal kazdemu cloveku vlastni kategorii kterou na mailu nastavi ve chvili kdy ho zacne resit aby ostatni vedeli ze uz tento email resit nemusi .. Jejich osobni mailboxy maji jako sdilene .. pokud chteji odesilat postu jakoby svym mailboxem musi do pole od vybrat svuj ucet (nebo jakykoliv jiny ktery na serveru zalozis jako kontakt) toto ovsem neresi ze se ti odeslana posta presune do sdileneho mailboxu ale to ze kdyz na to protistrana odpovi dojde ti to do spravneho mailboxu .. vim blbe ale nic lepsiho jsem nevykoumal .. dalsi moznosti je nekolik postovnich uctu a kazdy navazany na jiny mailbox .. coz je zase nepohodlne a vyzaduje prepinani ..
Stranger123 (4)|26.6.2009 10:40
Mě podobná řešení taky napadla, dokonce jsem si říkal, že v případě odeslané pošty bych vytvořil nějaké pravidlo. Ale bohužel na straně klienta nejde vytvořit na odeslanou poštu pravidlo, aby kontrolovalo pole OD. takže opět smůla ... Je mi divný, že by microsoft tuhle funkcionalitu nijak neošetřil, ale asi jsem naivní ... :-)

Každopádně děkuju moc za tipy.
pas!k (3765)|26.6.2009 10:44
BTW v cem ten exchange zalohujes?
Stranger123 (4)|26.6.2009 13:24
Ufff, tohle je otázka na adminy, já jsem ve firmě přes PC :-) Musel bych Ti to zjistit, servery a zálohování jdou mimo mě.
astec (1823)|26.6.2009 16:25
[QUOTE=pas!k;263349]BTW v cem ten exchange zalohujes?[/QUOTE]

Tak to by mne take zajimalo. Ja "zastavim" službu, pak natvrdo kopíruji
pas!k (3765)|29.6.2009 06:54
Ja jsem poridil acronis pro ms exchange a zatim resim problemy s tech podporou .. ale zaloha mailboxu funguje .. cca 24,gb se ale zalohuje nejakych 14 hodnin :( ale obnoveni po jednotlivych emailech ci kontaktech funguje bezproblemu ..