reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Kuriozita se zdrojem

Gejmer (99)|27.6.2009 18:14
Dobrý den,
zdravím všechny uživatele fora,chtěl bych Vás seznámit s kuriozitou,která se mi stala.

Když jsem se pokoušel prodat svůj starý 700W zdroj,narazil jsem z odpuštěním na jednoho b*bečka
z Aukra,který mi poslal opravdu libózní email,no posudte sami:mistake:stupid

Zpráva:(individium z Aukra)
[QUOTE]Dobrý den,
můžete mi říct, co máte za sestavu ? Tento zdroj utáhne i SLI nebo CROSSFIRE.[/QUOTE]

Odpověd:(já)
[QUOTE]Dobrý den,
už se mě na to dva lidi ptali.
Mám sestavu se dvěma grafickými kartami (SLI),procesorem přetaktovaným na 4GHz a diskovým polem se 4mi HDD.
Dále pak čerpadlo vodního chlazení a celkem 6 ventilátorů.

Pokud si myslíte,že zvládne SLI i Crosfire tak to je sice pravda,ale nikoliv s nejvýkonějšími grafickými kartami a
množstvím dalších komponent.

Jen pro zajímavost,tuto sestavu sice utáhl,ale už se dost zahříval.
Nyní potřebuji přidat další grafickou kartu pro 3-way SLI,používám velký monitor o úhlopříčce 30" a takový monitor
potřebuje výkonou sestavu.
Další upgrade by už zdroj nesnesl.[/QUOTE]

Odpověd:(individium z Aukra):stupid
[QUOTE]> Dobrý den,
>
> zajímavé. Avšak, dělám poslední rok na vysoké škole v oboru elektrotechniky a
> tento zdroj, má ještě dalece převahu. Víte proč? Nataktovaný procesor "nežere" o
> moc více než seriový. Je to řádově jen ve Watech. HDD neberou ani 10W a větráky?
> Ty neberou ani W. Čerpadlo máte pravděpodobně zapojené jinam než do pc. Tento
> zdroj zvládne v pohodě i 3 grafické karty, protože a sice jedna karta, záleží
> samozřejmě jaká, si bere kolem 250-350 W, ale další v SLI nebo CF reřimu ani né
> 1/3 a další ? Téměř nic. Dnešní přínos v zapojení více grafických karet je
> téměř nulový. Když zapojíte dvě, je tam max přínos 10-20 %. Záleží jak kde,
> někde je to více, někde méně. V zapojení tří grafických karet to je od 15-25%.
> Nikdy nebude výkon (teoretický 300% výkonu navíc) karet běžet na 100%, proto si
> myslím, že ani není potřeba lepší zdroj.
>
> A s tím monitorem taktéž nemáte pravdu. Na 30' monitor stačí klidně grafická
> karta za 1500 kč. Tam jde jen o video signál, který má pouhé V. Jestli ne
> dokonce mV. Prostě jen na to, aby se na monitoru vůbec něco zobrazilo. 30'
> monitor bere jen a pouze víc "šťávy" ze sítě. Nic víc. Rozlišení podporované
> monitorem dnes opravdu zvládne i grafická karta ve třídě low-end....
>
> ale když chcete být fajnšmeker, proč ne ?
>
> Ale podle mě je tohle zbytečnost. Cena je 10x vyšší než normální pc a zvýšení
> výkonu oproti jinému pc ? nanejvíš 20% celkového výkonu. Ale co je
> nejdůležitější, asi 5x vyšší spotřeba na síti, takže spíš ještě zaplatíte za
> elektriku více. A v dnešní době je elektrika velice drahá.
>
> Hodně štěstí s upgradem.
>
> Pokud by jste měl nějaké dotazy ohledně pc a elektroniky kolem toho, rád pomohu.
> Dělám v tom už od svých 7 let a pc znám skrz na skrz.[/QUOTE]


Zajímalo by mne,co si o tom myslíte.
grapherX (888)|27.6.2009 18:35
Nevím sice proč jsi to nedal jen do nějaké volné diskuze ale budiž.
Jsou i takový lidé.
Ale ve svý podstatě má s tím monitorem pravdu, jelikož ty jsi nespecifikoval jaké máš zameření svého PC. To znamená ža 30 palcový LCD by ti ne obyčejnou práci i lowend grafika stačila.
Richmond (8084)|27.6.2009 18:38
[QUOTE=grapherX;263818]To znamená ža 30 palcový LCD by ti ne obyčejnou práci i lowend grafika stačila.[/QUOTE]
Myslim, ze kdyz ma v pc karty ve SLI (ne jen dve karty - nepropojene) tak je zamereni vcelku jasne ;)
Gejmer (99)|27.6.2009 18:43
Máte pravdu,měl jsem to dát raději do volné diskuze,pokud to půjde prosím nějakého moderátora o přesunutí,díky.

Musím uznat,že s tím monitorem měl svym způsobem pravdu také,ale já hodlám monitor využívat na plno a nikoliv pouze na sledování filmů.V takovém případě by opravdu stačila grafická karta řekněme z levnějšího segmentu.
elpsycho (1602)|27.6.2009 19:08
Asi se potřeboval vypovídat ze stresu. SLI si určitě někdo pořizuje jen aby mohl používat 2560x1600 ve 2D :) Škálování 10-20 procent u 2 karet je taky mimo, když už to někde funguje a není limitace třeba v grafické paměti tak jsou přínosy mnohem větší. Spotřeba roste taky nezanedbatelně:
http://www.computerbase.de/artikel/hardware/grafikkarten/2009/test_3-way-sli_quad-sli_crossfire_x/20/#abschnitt_leistungsaufnahme
Je vidět že na 3-way SLI s GTX285 je 700W zdroj jen pro dobrodruhy, i kdyby těch 700W opravdu zvládal. Ty hodnoty sice udávají kolik bere PC ze zásuvky a skutečná spotřeba je nižší, ale tohle měření zase nemusí registrovat všechny špičky které podchytí kondenzátory zdroje a ukazuje spíš průměrné hodnoty, viz. poslední odstavce tady (nějakým snímačem magnetického pole kolem vodičů měří skutečné proudové hodnoty):
http://www.xbitlabs.com/articles/coolers/display/system-wattage_8.html.
Gejmer (99)|27.6.2009 20:41
Mě to připadá jako entita něco jako "Stratos",jistě znáte protože vleze kamkoliv:angry