reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Systém nabootuje jen do nouzového režimu

sumix (12)|27.6.2009 21:27
Zdravím,

potřeboval bych poradit s jedním problémem, který jsem nechtěl hned řešit reinstalací Vist. Po zapnutí notebooku se vše zdá být OK, systém jakoby bootuje (i kontrolka disku bliká svítí, jak by měla, ale od určitého okamžiku kontrolka jen tak jednou za vteřinu problikne a ani po dlouhé době systém nenaběhne). Pak na nic nereguje, takže PC musím natvrdo vypnout. Poté mi nabízí nástroj pro opravení systému - ovšem žádná z jím nabízených možností mi nepomohla (žádná záloha ani body pro obnovení nejsou k dispozici - nevím, proč, není to můj počítač, jen jsem byl požádán, abych se na to podíval).
Do nouzového režimu se dostanu, zkoušel jsem přes msconfig povypínat služby spouštěné při startu, ale nepomohlo to. Napadlo mě, že by to mohlo být nějakým ovladačem, ale nepřišel jsem na to, jak při startu zvolit, které ovladače se zavedou a které ne (pokud se dobře pamatuju, Win98 měly nějakou podobnou možnost, ale tady v nabídce spuštění není). Uvažoval jsem i o tom, že by to bylo způsobené viry, ale vypadá to spíš na něco poškozeného v systému...

Budu rád za jakoukoliv radu :) Díky.
kevin00 (10238)|27.6.2009 21:58
Svěříš se nám a řekneš nám jaký NB vlastníš ?


Než se začal takto NB chovat, proběhly nějaké HW změny, instalace nějakého softwaru či driverů, apod ?
sumix (12)|3.7.2009 14:26
Ahoj,
mockrát děkuju za tip na další postup a omlouvám se za takovou prodlevu.
Co předcházelo poruše systému, bohužel nevím (není to můj notebook) a jeho majitel také ne. Jedná se o ASUS M50V (Core2 Duo, 4GB RAM, 320 GB SATA disk, dál jsem konfiguraci nezkoumal).
Dle Tvé rady jsem zkusil zkontrolovat systémové soubory - utilita napsala, že nějaké byly opraveny, tak už jsem se skoro začal radovat, ale bohužel to nepomohlo. Paměť jsem projel Memtestem86, je bez závad, disk (Hitachi) kontroluju teď, ale myslím, že v hardwaru asi problém nebude... Dík moc předem za jakoukoliv další radu!

EDIT: Tak jsem se ve svých odhadech seknul, na disku diagnostická utilita objevila vadný sektor. Ještě jednou díky!