reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Mrtvý flash disk

kenor (45)|28.6.2009 19:19
Ahoj,
Po zasunutí flasky do USB mi začne zběsile pípat zvuk vypojování a zapojování zařízení, jednotka F: (flashdisk) střídavě mizí a objevuje se, na liště vyskakují bubliny o nerozpoznaném hardwaru, zařízení by mohlo pracovat rychleji atp., zkrátka disk je rozbit a já se na něj nedostanu, nicméně když ho vytáhnu, ozve se zvuk odpojovaného hardwaru, je nějaká možnost jak se na poškozený flashdisk dostat, případně obnovit data? Dík za odpověď.
Jiziii (796)|28.6.2009 20:00
skus náký linux live distro bude to nejrychlejší a nejjeednoduší
doporučuju Ubuntu
Wlcheck (86)|1.7.2009 15:44
Před časem jsem toto řešil tak, že jsem OPATRNĚ flashdisk rozebral, zkontroloval co je tam za řídící čip a poté stáhnul SW pro komunikaci s tím čipem. Pak se dala stáhnout celá paměť do souboru a např. v Linuxu přimountovat, a nebo změnit "ID" řídícího čipu tak, aby se hlásil jinak a Win tudíž znovu zavedou ovladače (což je někdy problém je k tomu donutit :))
RolandN (210)|1.7.2009 16:18
No ja jednou řešil problém, z nahodným opakovanim odpojeni a připjení IR portu přes USB. Nakonec pomohla skoro nepravděpodobna věc a to vyměna zdroje.

Zkoušel jsi tu flashku v jinem PC?
trodas (1753)|1.7.2009 21:14
Pokud flashka dela to same v jinem pocitaci, je po ni. Reklamace ci kos.
Pokud flashka v jinem PC jede, pak je treba nastavit registry tak, aby ukazovaly i skryta zarizeni ktera naukazou ani po zobrazeni skrytych zarizeni v device manageru (spravci HW) a tam vymazat vsechny ty nepouzivane momentalne disky (vymazat vse zasedle v Diskovych jednotkach, Pametovych svazcich a Radici sbernice USB), ktere se Win pamatuji, a tim je donutit k reinstalaci flashky pri "novem" zasunuti a vse by melo byt ok.

Vypada to takhle:



Tipuji ze spise bude vadna ci poskozena...