reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Samsung T240HD horší obraz

Denis77 (16)|29.6.2009 23:28
Zdravím vás a rád bych se zeptal na vaše názory.
Chci si koupit nový LCD monitor 24" ,nebo 26".Už jsem téměř rozhodnut pro Samsung T240HD ,nebo T260HD (verze s TV přijímačem),ale včera jsem se byl podívat v Okay,kde je mají oba vystavené a hrající.Bylo podle čeho srovnávat,protože tam byla celá stěna různých televizorů,ale ty dva kvalitou svého obrazu (TV vysílání) vyčnívaly...bohužel ve špatném slova smyslu.Obraz byl oproti ostatním TV mdlý a bez kontrastu,texty hůře čitelné.
Neváhal jsem chytit prodejce a zeptat se ho,čím to,že takto kvalitní výrobek,který je určen i jako monitor k PC má oproti obyč TV tolik horší obraz...zda to mají jen špatně nastaveno?On mě vyvedl z omylu,že špatně nastaveno to není,že je to prostě tak a ještě měl jeden argument,že prý je to FullHD a když se do toho přivede non FullHD signál,je to jen na škodu a obraz je pak akorát horší.....Což se mě teda vůbec nezdá!!!
Co Vy na to??
Deee-aN (3834)|29.6.2009 23:57
Každopádně, když signál není HD, tak se na HD monitoru nebude zobrazovat tak kvalitně. Monitor ho musí interpolovat na své nativní rozlišení a tam vždy ke ztrátě kvality dojde. Co se "mdlých" barev týče, jistý vliv na to má to, že výrobci televizí schválně v základu nastavují barvy tak, aby vypadaly "živější" a tím pádem lákavější. Na úkor jejich věrnosti. Potom člověk doma kouká na oranžové ksichty. Ten Samsung je z továrny nastavený asi takhle: http://www.digitalversus.com/duels.php?ty=6&ma1=36&mo1=402&p1=3707&ma2=35&mo2=521&p2=5373&ph=1, což je proti většině televizí dobré. V tom grafu to znamená to, že čím jsou sloupečky barev nižší, tím jsou barvy věrnější. Dříve byly na té stránce k dispozici grafy deltaE i pro televize a šly z větší části úplně mimo graf.
Ještě mě napadá, jestli tam náhodou neměli roztažený obraz na celou plochu monitoru. Wide televizní signál jde v poměru stran 16:9 a tyhle monitory mají poměr stran 16:10, což zase kvalitě interpolovaného obrazu taky nepřidá.
Co tím chci říct... to, že obraz nevypadá tak "úžasně" jako na ostatních TV ještě neznamená, že jsou ty monitory špatné. Jde o to, kde ti budou barvy připadat reálnější.