reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

9 let starý počítač

xxviktor (406)|2.7.2009 13:17
Ahoj, mám takové dilema. Mám tu PIII 1GHz s 320MB Ram a GeForce 3 Ti (taky s něčím vypáleným, v 3D nefunguje už asi 5 let), u kterého mi blafl zdroj (prý ta mašinka nešla pustit a když už, tak dělala různé psí kusy, osobně jsem ho raději pouštět nezkoušel, protože zdroj divně smrdí, je původní a noname k tomu). Počítač slouží jen na občasnou práci s Wordem, brouzdání po internetu a instant messaging, nic víc. Přemýšlím, jestli:
a) koupit nový zdroj (Fortron, investice 680kč http://eshop.pcservisjes.cz/?Mode=StiList&StrId=1953&OrderBy=SipPrice )
b) z výše uvedeného obchodu koupit ten nejlevnější noname
c) koupit ho někde z bazaru (průser je, že tady žádný kamenný není, takže jsem odkázaný na internet)
d) koupit v bazaru rovnou celej počítač

Zatím přemýšlím hlavně nad prvníma dvěma bodama, proto jsem to umístil v téhle sekci.
Zoidik (1405)|2.7.2009 13:22
osobně bych asi kouknul po nějakém z bazaru celém kompu.... eventuelně ještě zdroj z bazaru, novy si myslim nemá význam kupovat. pokud by odešla celá sestava, tak by ti zbyl, takto by se to dalo vyhodit celý až by to odešlo celé do nebe křemíkového
xxviktor (406)|2.7.2009 13:41
Nevím nakolik je důvěryhodný zdroj z bazaru právě. A nad noname kouskem přemýšlím, protože tam rozhodně nebude nijak přetěžovaný. Jako ten počítač je funkční a na fungl novej chybí finance (vzhledem k tomu, na co je potřeba).
Marenek (239)|2.7.2009 13:58
za cenu novýho zdroje pořídíš i lepší počítač než máš. tedy za a) ne.
za b) není o tolik výhodnější.
za c) už jsem provedl a nespálil jsem se, cena mnohem nižší.
za d) příjde na to

moc jsem ti neporadil, ale cítím s tebou ;-)
xxviktor (406)|2.7.2009 14:15
[QUOTE=Marenek;265728]
za b) není o tolik výhodnější.
[/QUOTE]

Těch 350 bych tam ještě klidně investoval. Já vím, že pořídím, jenže tady mám víceméně jistotu, že ta mašinka funguje, kdoví, jaký bych měl štěstí v bazarech a kor internetových. Přidal bych ještě možnost e) docela mě zaujaly tyhlety věcičky http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=10514008M27H000PFF , stačilo by jen dokoupit bednu (doufám, že tyhle srandy snesou MicroATX), nějaký zdroj a RAMku. Disky bych vykuchal z toho starýho železa a měl bych za 3000 nový počítač se zárukou.
Zoidik (1405)|2.7.2009 14:24
to si myslím, že by bylo docela vhodné řešení na brouzdání netem a psaní ve wordu. Pokud na to máš peníze, tak bych do toho šel
Marenek (239)|2.7.2009 16:28
já taky, už jsem po něčem takvým i pokukoval ;-)

ale bedna a zdroj a ty srandy kolem tu cenu zvednou až nechutně :-(
xxviktor (406)|2.7.2009 18:06
Ani ne, jestli je to kompatibilní s microATX tak vzít něco za pár stovek, RAMky jsou levný a zdroj bude taky za pár set. Všechno ostatní mám.