reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problém s rychlostí připojení k internetu

EvolutionFireman112 (53)|3.7.2009 12:45
Mám kabelové připojení cca 2 roky, neomezená dvoumegová linka s agregací 1:15 (v akci byla navýšena na 4Mbit/s za stejnou cenu) viz. http://www.ktct.cz/domacnosti.php

Teď nastal problém s rychlostí připojení. Vždy jsem se pohyboval kolem 470kbit/s, bohužel se mi před měsícem stalo, že rychlost spadla na cca 100kbit/s. Tato skutečnost trvala zhruba čtyři dny tak jsem tomu nevěnoval pozornost. Bohužel teď čelím stejnému problému. Psal jsem tedy dotaz na místní kabelovou televizi zda nemají nějakou poruchu.

Přišla mi tato odpověď:

Dobrý den,
Váš tarif Home SG je s agregací 1:15. Do nedávna jsme tuto agregaci u zákazníků neuplatňovali, ale vzhledem k velkému objemu stahovaných dat jsme ji uplatňovat začali. Váš tarif je agregován pokud stáhnete více než 20 GB za 7 dnů a agregace je ukončena když objem stažených dat nepřesáhne 20 GB za
7 dnů. Objem stahových dat si můžete kontrolovat na svém účtě:


Což mi tedy nejde moc do hlavy. Agregace 1:15 mám dojem znamená, že se dělím s dalšími 14ti zákazníky na rychlosti 4Mbit/s. Což by nemělo mít žádný vliv na omezení rychlosti po přečerpání oněch 20 GB za 7 dnů. Proto jsem si přeci tento tarif pořizoval abych nebyl omezen nějakou 20 GB FUPkou.

Podle mě je tento výrok nesmysl. Ve smlouvě mám tarif bez FUP a z emailu vyplívá, že ta FUP tam prostě je.

Co na to říkáte vy jako odborníci? Měl bych se nějak bránit?
Děkuji za názory
astec (1823)|3.7.2009 13:39
Podle mně s tím nic neuděláš. Ve smlouvě máš zakotvenou agregaci. To že Ti ji zapínají později, je to jen jejich dobrá vůle
EvolutionFireman112 (53)|3.7.2009 17:12
Já myslel, že agregace znamená rozdělení 4Mbit/s mezi 15 lidí? A ne že je to něco jako FUP.
r34ktor (7477)|3.7.2009 17:21
Názorně je pojem agregace vysvětlen zde.
Logout (4018)|3.7.2009 17:55
To co píšou neni agregace. Takže pokud nemáš v tarifních podmínkách možnost FUP, tak porušujou smlouvu. Otázka je, co s tim můžeš dělat. Možná bych se obrátil na SOS (sdružení na ochranu spotřebitelů), ty by Ti asi mohli poradit.
astec (1823)|3.7.2009 18:23
[QUOTE=Logout;266172]To co píšou neni agregace. Takže pokud nemáš v tarifních podmínkách možnost FUP, tak porušujou smlouvu. Otázka je, co s tim můžeš dělat. Možná bych se obrátil na SOS (sdružení na ochranu spotřebitelů), ty by Ti asi mohli poradit.[/QUOTE]

Agregace je dělení pásma počtem uvedeným za dvojtečkou. Na tom se shodneme.

To, že začínají důsledně uplatňovat smlouvu až po stažení určitého objemu dat a ne ihned jak je uvedeno ve smlouvě, je pouze jejich dobrá vůle. To že po 7 dnech ustoupí od uplaťnování možné agregace je opět jejich dobrá vůle.

Není to jejich povinnost. A zcela otevřeně Ti říkám, že pokud budeš do té věci šťourat a ohánět se svými právy, tak já, jako poskytovatel bych Ti ihned a natvrdo nastavil tuto agregaci dle smlouvy.

Jejich zdůvodnění je trošku nešťastné a neobratné, napsal bych to trošku jinak, ale zcela nepostihnutelné.
Logout (4018)|3.7.2009 18:54
Agregace není dělení pásma za dvojtečkou. Agregace znamená, že ačkoli prodávají připojení v celkové sumě rychlostí X mb/s, mají pro uspokojení těchto zákazníků nasmlouvanou konektivitu "ven" ve velikosti X/Y mb/s, kde Y je ona agregace. Ve výsledku to pak funguje tak, že pokud budou všichni zákazníci současně využívat plné pásmo, pak rychlost poklesne.

Tady ale rychlost neklesá z důvodu zahlcení linky směrem ven, nýbrž z důvodu umělýho omezení, danýho na základě přenesenejch dat. Čili není to "náhodné zpomalení" jež je výsledkem zvýšené činnosti uživatelů, nýbrž "preventivní" zpomalení poskytovatelem. A to NENÍ agregace, nýbrž FUP. Pokud je možnost FUP ve smlouvě, je to Ok, pokud není,
je to porušení smlouvy.

Proto také to jejich zdůvodnění zní tak nešťastně, nikdo nemůže "agregovat", nikdo nemůže nastavit "agregaci" dle smlouvy (dokonce ani astec ne :-)). Když podepisuješ smlouvu s agregací, tak souhlasíš s tím, že rychlost poklesne, pokud budou zákazníci V DANOU CHVÍLI požadovat větší šířku pásma, než má pro ně poskytovatel nasmlouvanou (směrem ven). Nikoli, že operátor bude svévolně zpomalovat tvoji linku, protože si toho stáhnul dost. Prostě na agregované lince máš právo na plnou rychlost, pokud ji zároveń v tu chvíli nepožaduje i nadlimitní počet ostatních účastníků.

Druhá věc je, že se bude poměrně složitě dokazovat, že to zpomalení bylo "vynucené" a nikoli přirozené, pravděpodobně by ale např. stačil znalecký posudek na max. rychlost stahování během dne - u agregovaného spojení musí kolísat, u spojení s aplikovanou FUP
se většinou drží na maximální hranici dané touto FUP.

Nemám nic proti FUP - ale pokud ho chce poskytovatel zavádět, tak to má mít ve smlouvě. Zaměňování FUP a agregace je matení zákazníků a tedy odporující kdesčemu (od nedodržení podmínek smlouvy, přes klamavou reklamu a matení spotřebitele nebo jak se ty paragrafy přesně nazývají).
astec (1823)|3.7.2009 19:49
[QUOTE=Logout;266188]Agregace není dělení pásma za dvojtečkou. Agregace znamená, že ačkoli prodávají připojení v celkové sumě rychlostí X mb/s, mají pro uspokojení těchto zákazníků nasmlouvanou konektivitu "ven" ve velikosti X/Y mb/s, kde Y je ona agregace. Ve výsledku to pak funguje tak, že pokud budou všichni zákazníci současně využívat plné pásmo, pak rychlost poklesne.

Tady ale rychlost neklesá z důvodu zahlcení linky směrem ven, nýbrž z důvodu umělýho omezení, danýho na základě přenesenejch dat. Čili není to "náhodné zpomalení" jež je výsledkem zvýšené činnosti uživatelů, nýbrž "preventivní" zpomalení poskytovatelem. A to NENÍ agregace, nýbrž FUP. Pokud je možnost FUP ve smlouvě, je to Ok, pokud není,
je to porušení smlouvy.

Proto také to jejich zdůvodnění zní tak nešťastně, nikdo nemůže "agregovat", nikdo nemůže nastavit "agregaci" dle smlouvy (dokonce ani astec ne :-)). Když podepisuješ smlouvu s agregací, tak souhlasíš s tím, že rychlost poklesne, pokud budou zákazníci V DANOU CHVÍLI požadovat větší šířku pásma, než má pro ně poskytovatel nasmlouvanou (směrem ven). Nikoli, že operátor bude svévolně zpomalovat tvoji linku, protože si toho stáhnul dost. Prostě na agregované lince máš právo na plnou rychlost, pokud ji zároveń v tu chvíli nepožaduje i nadlimitní počet ostatních účastníků.

Druhá věc je, že se bude poměrně složitě dokazovat, že to zpomalení bylo "vynucené" a nikoli přirozené, pravděpodobně by ale např. stačil znalecký posudek na max. rychlost stahování během dne - u agregovaného spojení musí kolísat, u spojení s aplikovanou FUP
se většinou drží na maximální hranici dané touto FUP.

Nemám nic proti FUP - ale pokud ho chce poskytovatel zavádět, tak to má mít ve smlouvě. Zaměňování FUP a agregace je matení zákazníků a tedy odporující kdesčemu (od nedodržení podmínek smlouvy, přes klamavou reklamu a matení spotřebitele nebo jak se ty paragrafy přesně nazývají).[/QUOTE]

No trošku to upravím.
Není to konekt ven, ale to že se o danný datový dok - rychlost - může dělit až s 15 uživateli na tzv poslední míli. V tomto případě asi mají nasmlouvaný datový tok nižší než mohou uspokojovat, ale to je věcí providera.
Ke snížení rychlosti využili všeobecných podmínek, kde toto mají ošetřené, ale blbě to napsali.
Klidně nastavím zákazníkovi agregaci dle smlouvy. A může se měřit, dokazovat. Nedělám to, ale znám dost providerů, kteří to sice až takto natvrdo nedělají, ale mají třeba skripty na proměnlivou datovou rychlost dle objemu dat. Samozzřejmě dolu..... A nic neporuší.
Je potřeba si uvědomit, že zákazník NEMÁ nárok na celou šířku datového pásma, ale v tomto případě jen na 1:15. Přesně dle smlouvy. To že mu "to jede" je dohnáno ad absurdum jako dobrá vůle poskytovatele. Opakuji dohnáno ad absurdum. Je to ochrana providera před zatížením sítě, které jeho technologie nestíhá odbavit. To, že lidé na takto koncipované smlouvy přistupují, je věc jiná...
Takže bych tuto věc shrnul takto, můžeš je upozornit, že používají FUP, oni odpoví že vycházejí ze všeobecných podmínek, možná provedou úpravu ve skriptech na proměnlivou rychlost, ale tím to končí. Jediná možnost obrany, dle mého, je vypovědět smlouvu či si zaplatit si lepší tarif.
EvolutionFireman112 (53)|3.7.2009 20:33
No, vypovídat smlouvu nehodlám jelikož bych musel zaplatit sankce.

Tady jsem dal smlouvu kteru mám s poskytovatelem. Pokud by byl někdo ochoten ji pročíst, byl bych mu moc vděčný. Tahle rychlost je už neúnosná. Nejsem žádný notorický stahovač, jen občas potřebuji stáhnout velké množství materiálu z internetu a nechci platit tuto daň.

http://hasici-ct.webzdarma.cz/temp/kabel/1.jpg
http://hasici-ct.webzdarma.cz/temp/kabel/2.jpg
http://hasici-ct.webzdarma.cz/temp/kabel/3.jpg
http://hasici-ct.webzdarma.cz/temp/kabel/4.jpg
astec (1823)|3.7.2009 20:47
Smlouva je hezká věc, ale jejich všeobecné podmínky je věc druhá... Proto jsem napsal to co jsem napsal (že s tím nic neuděláš, a že bych to napsal trošku jinak..) Bod 3.10 písmeno c - přetížení, zahlcení daty)



stěžovat si na SOS je stejné jako stěžovat si u spolku zahrádkářů.. Má to tak stejnou váhu. Jsou to zájmové spolky...

výklady pojmu agregace je oprávněn poskytovat jen ČTU.. a ne stránky ochranářů čehokoliv a pod...

Agregace - udává maximální počet zákazníků využívajících kapacitu stejné přípojky k zařízení poskytovatele služby přístup k síti Internet. Agregace využívá principu statistického multiplexu, tzn. skutečnosti, že ne všichni zákazníci využívají službu přístup k síti Internet v jednom okamžiku. Čím vyšší je hodnota agregace (např. 1:50), tím větší počet uživatelů se může pokusit ve stejnou dobu využívat službu přístup k síti Internet prostřednictvím stejné přípojky, čímž se maximální přenosová rychlost této přípojky přerozděluje a přenosová rychlost u jednotlivých zákazníků se sníží pod úroveň udávané maximální přenosové rychlosti.



- pokud si chcete stěžovat na providera, tak podle § 64 odst. 7 zákona o elektronických komunikacích jsou oprávněni uplatnit reklamaci na poskytovanou veřejně dostupnou službu elektronických komunikací u poskytovatele služby.

V případě nesouhlasu s vyřízením reklamace poskytovatelem služby je účastník, popřípadě uživatel oprávněn podle § 129 zákona o elektronických komunikacích podat u Úřadu návrh na zahájení řízení o námitce proti vyřízení reklamace bez zbytečného odkladu, a to nejpozději do 1 měsíce ode dne doručení vyřízení reklamace. Námitku proti vyřízení reklamace je možné uplatnit u místně příslušného oblastního odboru Úřadu

Neboť jen ČTU je opravněn udělovat licence a dohlížet nad provozem.
Pokud provider není registrován, jde o porušení zákona č. 127/2005 Sb., případně § 61 odst. 1) živnostenského zákona, případně § 118 zákona č. 140/1961 Sb., trestního zákona
astec (1823)|3.7.2009 20:57
Čili zkus napsat reklamaci na poskytované služby, na rychlost připojení a to že ve smlouvě není uvedeno FUP. Pokud Ti odpoví že máš smolíka, zašli jim oznámení, že nejsi spokojen s vyřízením reklamace a že během cca 14 dnů podáváš podnět dle výše uvedených paragrafů na ČTU. Těch 14 dnů je tam proto, aby mněli možnost se s tebou dohodnout. Dále bych tam uvedl, že taktéž podáváš podnět k prošetření tohoto jednání na živnostenský úřad, případně na státní zastupitelstvo pro podezření z tr. činnu Nekalé soutěže dle § 44 odst. 2 obch. zák.

Ale spíše si myslím, že budeš mít smolíka, případně Tě z technických důvodů odpojí...

Každopádně pokud do toho pujdeš, tak Ti musí být 18 let, jinak zák. zástupce. Nejlepší výsledky přináší tato stížnost napsaná na papíru advokáta....
EvolutionFireman112 (53)|3.7.2009 21:17
Takže abych byl v obraze, oni mé zpomalení mají zajištěné FUPkou jestli jsem tomu porozuměl? Což ve smlouvě není uvedeno a tudíž je to její porušení. Zdá se mě, že z technických důvodů mě mohou odpojit pouze na 8 hodin v měsíci, pokud jsem dobře četl podmínky.
astec (1823)|3.7.2009 21:21
[QUOTE=EvolutionFireman112;266283]Takže abych byl v obraze, oni mé zpomalení mají zajištěné FUPkou jestli jsem tomu porozuměl? Což ve smlouvě není uvedeno a tudíž je to její porušení. Zdá se mě, že z technických důvodů mě mohou odpojit pouze na 8 hodin v měsíci, pokud jsem dobře četl podmínky.[/QUOTE]

Oni napsali, že jsi překročil objem dat a proto Tě omezují. Ve smlouvě ale máš napsáno bez omezení. Takže na tom bych se točil. Nesmaž mejl. Vytiskni si jej včetě hlavičky a přilož jej k reklamaci. Pošli doporučeným dopisem.
Logout (4018)|4.7.2009 00:59
atec:
[quote]
Klidně nastavím zákazníkovi agregaci dle smlouvy. A může se měřit, dokazovat. Nedělám to, ale znám dost providerů, kteří to sice až takto natvrdo nedělají, ale mají třeba skripty na proměnlivou datovou rychlost dle objemu dat. Samozzřejmě dolu..... A nic neporuší.
Je potřeba si uvědomit, že zákazník NEMÁ nárok na celou šířku datového pásma, ale v tomto případě jen na 1:15. Přesně dle smlouvy. To že mu "to jede" je dohnáno ad absurdum jako dobrá vůle poskytovatele.
[/quote]
Pokusím se znova. Agregace IMHO znamená, že pásmo "ven" neodpovídá součtu pásem uživatelů. V okamžiku, kdy uživatelé využijou víc, tak pásmo do "ven" nestačí a začnou se nějaký pakety zahazovat. Poskytovatel v tom nemá žádnou aktivní roli, nanejvýš může uživatelům zpřístupnit víc konektivity, než mají nasmlouváno (neuplatňovat, "vypnout", agregaci), popř. řídit, které pakety se zahodí (tak, aby každý dostal alespoň X:Y pásma).

Jelikož týdle vlastnosti zneužívali stahovači, dost operátorů zavedlo FUP: preventivní zpomalování nejaktivnějších uživatelů tak, aby se nemusela uplatnit agregace (nebo uplatnit tak moc) a "běžní" uživatelé jí tak moc netrpěli.

Aspoň to je běžný výklad slov agregace a FUP a jsem přesvědčen, že jak ČTU, tak i soud by se k tomudle výkladu přiklonili.

Ty IMHO směšuješ tydle dva pojmy. Tvrdíš, že to, že to, že má uživatel nasmlouváno připojení s agregací dává poskytovateli právo mu omezovat rychlost. To ale je podle mě mylnej výklad. Pokud je aktivní agregace, má podle mě poskytovatel právo omezovat uživatele, pouze pokud je zrovna přetížená linka ven. V opačném případě se nejedná o agregaci (co to má společnýho s limitem?), nýbrž o uplatňování FUP: preventivního omezování uživatelů, tak aby se nedosáhlo limitu daného agregací.

[quote]
Klidně nastavím zákazníkovi agregaci dle smlouvy. A může se měřit, dokazovat.
Nedělám to, ale znám dost providerů, kteří to sice až takto natvrdo nedělají, ale mají třeba skripty na proměnlivou datovou rychlost dle objemu dat. Samozzřejmě dolu..... A nic neporuší.
[/quote]
Ale že právě poruší. Omezujou datovej tok, aniž by na to měli právo. Protože uživatelé mají nasmlouvanou nějakou kapacitu směrem ven (1:15 ze součtu jejich linek) a ta jim není poskytována. To, že se to bude složitě dokazovat je jiný věc.

[quote]
Je potřeba si uvědomit, že zákazník NEMÁ nárok na celou šířku datového pásma, ale v tomto případě jen na 1:15. Přesně dle smlouvy.
[/quote]
S tim teda nesouhlasim. Musim říct, že od Tebe bych internet nechtěl. Pokud mám přípojku bez FUP s agregací 1:15, tak mám právo na plnou rychlost do té doby, dokud součet datovejch toků uživatelů v "agregačním balíčku" (tzn. sdílející pásmo) nepřekročí danej limit (součet nasmlouvanejch datovejch toků lomeno agregace). 1:15 není garantovaná rychlost ve smyslu, že více je pouze "z milosti poskytovatele", ale že to určitě to nebude hůř. A tolik to bude POUZE A PRÁVĚ TEHDY, pokud všichni uživatelé budou najednou chtít využívat přinejmenším tu jejich 1:15.

[quote]
To že mu "to jede" je dohnáno ad absurdum jako dobrá vůle poskytovatele. Opakuji dohnáno ad absurdum. Je to ochrana providera před zatížením sítě, které jeho technologie nestíhá odbavit. To, že lidé na takto koncipované smlouvy přistupují, je věc jiná...
[/quote]
To neni dobrá vůle poskytovatele. Pokud zrovna nikdo jinej intenet (v mym agregačnim balíčku) nevyužívá (respektive není dosaženej agregační limit), je poskytovatel povinej mi poskytnout plnou rychlost.
Poskytovatel musí mít síť dimenzouvanou tak, aby zvládl odbavit alespoň 1:15 nasmlouvaný kapacity. Pokud se chrání před přetížením sítě před dosažením této hranice, tak neposkytuje připojení s agregací 1:15, ale vyšší.

[quote]
Takže bych tuto věc shrnul takto, můžeš je upozornit, že používají FUP, oni odpoví že vycházejí ze všeobecných podmínek, možná provedou úpravu ve skriptech na proměnlivou rychlost, ale tím to končí. Jediná možnost obrany, dle mého, je vypovědět smlouvu či si zaplatit si lepší tarif.
[/quote]
Znova, pokud nemají ve všeobecných podmínkách FUP (a co jsem jejich podmínky čet, tak to tam nemaj), tak IMHO FUP dělat nesmějí. Přitom ji evidentně dělají. Protože pokud by to byl shaping na agregační limit, zákonitě by nebyl v čase konstantní.

Ano, můžou napsat skripty tak, aby to nebylo poznat od agregace. Ano, můžou podvádět. Ano bude se to těžko dokazovat. Obhajovat to je ale pro mě trochu silná káva...

--

SOS samozřejmě žádná aktivní práva nemá, ale jsou tam lidé - většinou studenti práv, který poraděj jak a na koho se obrátit a podávat stížnost, popř. asi i s formulací případné žaloby či stížnosti.

PS: V celý tý stati neberu v úvahu "nespolehlivý" spoje typu Wifi a ADSL, kde může bejt rychlost limitovaná ještě kvalitou dané "linky". To je druhá věc. U kabelovýho připojení se poskytovatel rozhodně na úzký hrdlo zde vymlouvat nemůže.
astec (1823)|4.7.2009 09:06
No já internet neposkytuji, řeším jen problémy uživatelů. Vycházím z toho, co nám na fakultě přednášely ohledně práv spotřebitele. Zkráceně a velice zjednodušeno, takže mně neberte za slovo. Jinak je to podloženo trošku praxí.
V obchodním smluvním vzavu má vždy pravdu a výhodu prodávající. Pokud mu zákazník nedokáže opak.
Důležité je další zásada, zákazník má jen ta práva danná zákonem, právními předpisy a smlouvami které jsou oboustraně odsouhlaseny. A hlavně nepleť te si pojmy s dojmy.

Pojem Agregace - výklad ČTU - ten je ze zákona oprávněn k regulaci intenetu

Agregace - udává maximální počet zákazníků využívajících kapacitu stejné přípojky k zařízení poskytovatele služby přístup k síti Internet. Agregace využívá principu statistického multiplexu, tzn. skutečnosti, že ne všichni zákazníci využívají službu přístup k síti Internet v jednom okamžiku. Čím vyšší je hodnota agregace (např. 1:50), tím větší počet uživatelů se může pokusit ve stejnou dobu využívat službu přístup k síti Internet prostřednictvím stejné přípojky, čímž se maximální přenosová rychlost této přípojky přerozděluje a přenosová rychlost u jednotlivých zákazníků se sníží pod úroveň udávané maximální přenosové rychlosti.

Smluvní vztah je pouze na 1:15 datového toku. To co se okolo říká je podružné. Smlouva je uzavíraná POUZE na tuto rychlost.

Omezení MAJÍ ve všeobecných podmínkách konkrétně tato firma Bod 3.10 písmeno c - Poskytovatel má právo omezit nebo dočasně zrušit přístup zákazníkovi ke službě, pokud ........přetížení, zahlcení daty

Takže závěrem a nechci to dále rozpitvávat, když tak u mně nebo u kolegy v kanceláři za nepatrný obolus.... (dělám si srandu, ale právní rady dáváme na základě právního vzdělání) se chlubím co??

- reklamace na poskytované služby jen stanoveným způsobem, prokazatelným způsobem ( doporučený dopis a pod)
-reklamovat na patřičných místech

tolik po právní stránce.

Ke způsobu poskytování: Na kabelu, nebo obecně pevném připojení je předpoklad dodržování rychlosti vyšší. Zcela otevřeně. Po tecnické stránce je připojení internetu prostřednictvím kabelovky mrtvé. Tím myslím ve vztahu k navyšování rychlosti. Každé navýšení rychlosti je vykoupeno drahou změnou technologie v uzlech. A ta cena je skutečně hodně vysoká. V oblasti vysokorychlostního připojení má i na poslední míli budoucnost pouze optika.

SOS nezatracuji, mohou radit, proč ne. Mohou sepsat i reklamaci. Jen dobře. Ale nevycházejme z toho že máme nárok na vše. Nírok máš jen na to, aby jsi umřel.

Uf to jsem chytrej co? Ale neztrácej naději. Zkus napsat reklamaci a uvidíš. Pokud jak píšeš že stahovat potřebuješ jen nárazově doplň to tam též. Uvidíš. Držím palce.
EvolutionFireman112 (53)|4.7.2009 09:36
Velice děkuji všem zůčastněným za rady. Je tu pro mě spousta nových informací. Ještě bych se chtěl optat, jak by jste napsali reklamaci na tento případ. Nerad bych do ní napsal co není pravda, nebo nějakou technickou botu.
astec (1823)|4.7.2009 09:52
Kde máš ve smlouvě udeden internet??

Pokud jsem to přehlédl tak toto

moje nacionále


adresa firmy

xxxxx 5.7.2009


Reklamace služeb

Dne xxxx jsem uzavřel s vaší společností smlouvu - opsat přesný název z hlavičky smlouvy. Na základě mého dotazu ze dne xxxx mi bylo z vaší strany dne xxxxxx odpovězeno

Dobrý den, Váš tarif Home SG je s agregací 1:15. Do nedávna jsme tuto agregaci u zákazníků neuplatňovali, ale vzhledem k velkému objemu stahovaných dat jsme ji uplatňovat začali. Váš tarif je agregován pokud stáhnete více než 20 GB za 7 dnů a agregace je ukončena když objem stažených dat nepřesáhne 20 GB za
7 dnů. Objem stahových dat si můžete kontrolovat na svém účtě:

V mnou podepsané smlouvě není možnost FUP uplatňovat. Tato možnost není uvedena ani na webových stránkách vaší firmy http://www.xxx.xxx/xx, viz příloha ( vytiskni a schovej si o pro sebe)

Z tohoto důvodu vás žádám o dodržování smluvního vztahu na základě platné smlouvy.
EvolutionFireman112 (53)|4.7.2009 21:56
Nějak se mě koukám nepodařilo umístit všeobecné podmínky:

http://hasici-ct.webzdarma.cz/temp/kabel/2.jpg

Mohl by být problém v bodu 3.10?
astec (1823)|5.7.2009 02:06
[QUOTE=EvolutionFireman112;266553]Nějak se mě koukám nepodařilo umístit všeobecné podmínky:

http://hasici-ct.webzdarma.cz/temp/kabel/2.jpg

Mohl by být problém v bodu 3.10?[/QUOTE]

To jsem zmiňoval, v souvislosti s tím, že to nešťastně napsali. myslím si že Ti odpoví v tomto duchu. Ale za pokus to stojí. Není taxativně uvedeno co je to přetížení nebo zahlcení daty. Ale spojovat to s určitou kvotou je zvláštní. a to samé opětovné zprovoznění po 7 dnech
Zkus to a uvidíš.
Logout (4018)|5.7.2009 13:22
IMHO todle taky není FUP - je tam zapříčiní poruchu či omezení služby. Tendle odstavec IMHO mluvý o "lelegálních" aktivitách typu DOS útoku apod. Ale je to jediný, čim můžou zkoušet se ohánět, u soubu by to myslím ale neobstálo. A i kdyby, tak vzhledem k tomu, že v nabídce je MB: neomezeně, tak pokud by nadlimitní stahování bylo porušením tohoto bodu, je to přinejmenším klamavá reklama. Podobná kauza už tu byla tušim snad ADSL nebo internetem v mobilu, kdy někdo měl na bilboardech neomezený internet a uplatňoval FUP a jestli si to dobře pamatuju, byl donucenej tu reklamu stáhnout.

PS: Ponechám teď stranou, jestli je sdílení autorskym zákonem sdílenýho obsahu v rozporu s dobrými mravy :-), ale to se bude řešit jindy - až Ti na to přijde OSA :-)
EvolutionFireman112 (53)|6.7.2009 00:13
[QUOTE=Logout;266774]

PS: Ponechám teď stranou, jestli je sdílení autorskym zákonem sdílenýho obsahu v rozporu s dobrými mravy :-), ale to se bude řešit jindy - až Ti na to přijde OSA :-)[/QUOTE]

Pokud stahuji přez P2P (torent atd....) = nelegáleně (sdílím nelegální obsah s jinými účastníky = postihnutelné)
Pokud stahuji jinak (Rapidshare, Czshare, Upload, Hellshare atd....) = legálně (nesdílím nelegální obsah s jinými účastníky, neposkytuji nelegální obsah dál = nepostihnutelné)
jrx (1880)|6.7.2009 00:15
[QUOTE=EvolutionFireman112;267017]Pokud stahuji přez P2P (torent atd....) = nelegáleně[/QUOTE]

To samozřejmě platí pouze při sdílení nelegálního obsahu, ono se dají přes torrent stahovat i linuxové distribuce ;)
EvolutionFireman112 (53)|6.7.2009 00:23
Ano, ale přez torrent jsem nikdy nestahoval ani stahovat nehodlám.
Logout (4018)|6.7.2009 11:45
EvolutionFireman112:
Stahování materiálů chráněných autorským právem je zcela jistě v ČR nelegální. To ale neznamená, že je to v rozporu s dobrými mravy :-).

Jiri@tncm: Chápu, že je to zkratka, ale nelegální obsah v ČR neexistuje. Mít můžeš kde cheš co chceš, takže to neni nelegální. Nelegální je právě akorát to poskytování jinejm lidem. (aspoň co se týče multimédií, jak je to se SW nevim jistě, ale domnívam se, že nelegální je užívání SW, takže stažení instalačky možná taky můžeš mít, akorát je nesmíš použít).
Draken (1578)|8.7.2009 07:22
no počkat a když je to pro víc uživatelů nestahnul náhodou těch 20GB za týden někdo jiný od vás... nebo neni to rozdělený těch 20GB pro všechny?
osobně si myslím že pokuď ve smlouvě výslovně nestojí, že připojení obsahuje FUP nebo nějaké jiné omezení stahovatelnosti tak je reklamace oprávněná (to je jak koupit auto a po roce se ti ozvou, že ty parádní vyhřejvaný sedačky nebyly v ceně a že ti je zabavujou) .... osobně bych zvážil jiného poskytovatele (nextru,wifcom apod.) .... hlavně ne O2 ;)