Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 2 z 2 PrvníPrvní 12
Zobrazené výsledky: 16 až 27 z 27

Téma: Přepojení disku na SATA II

Starousedlík SHW Avatar uživatele r34ktor
    Registrace
    Oct 2006

Citace Původně odesláno od Jandaskunk Zobrazit příspěvek
    a nebude jim vadit, že jsou lehce poškrábaný ty strany disku?
    To není podstatné. Jedná se o kosmetickou vadu, která nárok na reklamaci nijak neovlivňuje.
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW Avatar uživatele Jandaskunk
    Registrace
    Mar 2009

Fajn a co ten jumper, jsou na něm vidět trochu známky zacházení, trochu jsem s nim bojoval a jak je malinkatej, tak má lehce ostrouhanej roh

Čestný člen Avatar uživatele mech13
    Registrace
    May 2006

kdyz reklamujes bicykl, tak se da cekat ze na nem budou sjety gumy... to co jmenujes jsou provozni zalezitosti

Registrace
    Mar 2009

JJ dobře, oni sice píšou že záruka zaniká "mechanickým poškozením zboží", co si ale přesně pod tim představit, to už je horší. Mám už totiž se zárukama špatnou zkušenost z minulého počítače, kdy otec šel reklamovat CD vypalovačku i s kompem (byl zapečetěn) a tam s ním vymetli práh, že prý na té pečeti (zalepovacim papírku) je napsán zaměstnanec, který u nich už nedělá, a že tím pádem je záruka neplatná. Je fakt, že se s ním měl asi dohadovat, myslim že tam totiž bylo i razítko firmy.

Nicméně ještě otázečka, pokud chci reklamovat disk, budu muset posílat celý počítač? Ale to bude asi spíš otázka na prodejce...

Registrace
    May 2006

tak s takovym jednanim bych si u nich uz nekoupil ani obal na CD... samozdrejme nemely pravdu

pokud to bylo jako cela sestava, tak asi cely.. pokud jsou na fakture rozepsany komponenty, mel by stacit snad disk... ale domluvil bych se s nema telefonem

Starousedlík SHW Avatar uživatele kevin00
    Registrace
    Feb 2008

Citace Původně odesláno od Jandaskunk Zobrazit příspěvek
    JJ dobře, oni sice píšou že záruka zaniká "mechanickým poškozením zboží", co si ale přesně pod tim představit, to už je horší. Mám už totiž se zárukama špatnou zkušenost z minulého počítače, kdy otec šel reklamovat CD vypalovačku i s kompem (byl zapečetěn) a tam s ním vymetli práh, že prý na té pečeti (zalepovacim papírku) je napsán zaměstnanec, který u nich už nedělá, a že tím pádem je záruka neplatná. Je fakt, že se s ním měl asi dohadovat, myslim že tam totiž bylo i razítko firmy.

Nicméně ještě otázečka, pokud chci reklamovat disk, budu muset posílat celý počítač? Ale to bude asi spíš otázka na prodejce...
    Mechanické poškození je mšleno takové poškození, kdy HDD spadne třeba ze stolu a ohne se saši HDD. Prostě očividné poškození HDD. Jestli poslat celý PC či ne je otázkou, zda-li jsi zakoupil pouze komponenty či celou sestavu a je zapečetěna. Pokud jsi zakoupil pouze komponenty, pošli pouze HDD.

Registrace
    Mar 2009

Citace Původně odesláno od mech13 Zobrazit příspěvek
    tak s takovym jednanim bych si u nich uz nekoupil ani obal na CD... samozdrejme nemely pravdu

pokud to bylo jako cela sestava, tak asi cely.. pokud jsou na fakture rozepsany komponenty, mel by stacit snad disk... ale domluvil bych se s nema telefonem
    No to nebyl tento obchod, ale jiný v HK, nebudu jmenovat, je to dost známá firma.

Kupoval jsem celou sestavu, ale jsou vypsaný komponenty, zapečetěný to není, každopádně se s nima domluvim.

Díky za rady všem

EDIT: a ještě píšou že záruka zaniká i v případě: neodbornou instalací, zacházením, obsluhou, nebo zanedbáním péče o zboží.

Myslíte, že když odstranim jumper a přesunu disk do jiného slotu, že je to neodborné zacházení?
    Naposledy upraveno uživatelem Jandaskunk: 08-07-2009 v 00:27

Registrace
    May 2006

ne, neni. nenechej sebou vybehnout jak s tou mechanikou

Registrace
    Mar 2009

Citace Původně odesláno od mech13 Zobrazit příspěvek
    nenechej sebou vybehnout jak s tou mechanikou
    Bohužel u toho jsem nebyl, poslal jsem tátu a dopadlo to tak jak dopadlo , navíc mi bylo tak 14

Registrace
    Mar 2009

Tak trochu mimo téma....máte někdo zkušenosti s reklamací na importer.cz ?

Starousedlík SHW / Pilot TMF Avatar uživatele fanynek
    Registrace
    Oct 2006

Asi nikdo, ale bude to stejný, jako u jakýhokoli jinýho prodejce. Podívej se do jejich obchodních podmínek, co všechno chtějí při uplatňování reklamace a pak napiš, jak jsi dopadl.

Registrace
    Mar 2009

Tak ještě před reklamací jsem si nechal počítač zkontrolovat od virů na "konkurenčním" virovém fóru a tam mi ještě poradili ať nejdřív zformátuju disk, protože to by byla stejně první věc, co by na reklamaci udělali, tak jsem to zformátoval, přeinstaloval win a zkontroloval a žádnej vadnej sektor to již nenašlo a doposud žádný problém, sundal jsem si znova jumper a jede v poho...........přesto díky všem

Strana 2 z 2 PrvníPrvní 12

Podobná témata

1. Jak nastavit boot ze SATA disku?
    Od vejm v sekci Problémy s PC (HW/SW) a řešení
    Reakcí: 15
    Poslední příspěvek: 21-03-2011, 09:08
  2. 3,5 HDD PATA: Oddíly na disku přepojení IDE/SATA
    Od pavkrej v sekci HDD, boxy, SSD
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 23-04-2010, 18:05
  3. 3,5" HDD SATA: Nevysvětlitelná destrukce SATA disků