reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

mys obcas sama udela dvojklik

mech13 (5526)|5.1.2007 01:31
stane se vam nekdy ze odejde mys tak, ze zacne obcas jenom tak ze srandy delat dvojkliky?
jednemu znamymu takto odesla asi po roce nejaka divna znacka(asi pul roku ju porad mel a kdyz sem u neho neco delal tak sem jenom nadaval na mys tak ze by se dlazdic cervenal... pak sem mu dal na vanoce novou) a ted se stalo to samy aji na tatove mysi. problem je ze to je letita IE3.0 a je ji dost skoda (cca 7 let jela jak fretka).
stalo se to nekomu z vas taky?
zkouseli jste takovou zavadu nekdo opravovat? podarilo se?
tequilla (1015)|5.1.2007 10:11
Me se to stalo kdysi davno, jeste s nejakou noname kulickovou mysi pripojenou na serial port. Trosicku me to po chvili nas*alo a tak jsem tlacitko zmacknul trochu vice nez bylo zdravo (a to nekolikrat po sobe). Mikrospinac tlacitka potom zustal navzdy v poloze stisknuto a mys letela do nejblizsi popelnice.
To same se malem stalo u zakaznika, jehoz bezdratova mys znacky Benq zase obcas ten klik vzala a obcas ne a obcas ho vyhodnotila jako dvojklik...opravdu velmi komfortni prace...jeste ze nemel pod stolem kos na odpadky ;).
ICEBOSS (3435)|5.1.2007 12:19
u letite MS to bude vyklikane klikatko, u pul roku stare lidlmysi to bude konstrukcni chyba :D
mech13 (5526)|5.1.2007 12:37
a nezkousely jste nekdo nejakou opravu? treba prepajet klikatko z nejake jine funkcni mysi? muze tam byt nejaka nekompatibilita nebo kdyz neco rozeberu a napajim to tam tak to pojede?
ICEBOSS (3435)|5.1.2007 13:05
levnou mys nema cenu ani kupovat natozpak opravovat... u nejake drazsi by to asi za pokus stalo... ale i tak. nejakou lepsi MSku mas pomalu od petikila a nic neresis... kazdopadne bych ju rozebral a zkusil vycistit a tak :)
Zeli (397)|5.1.2007 13:39
Ja kdyz sem si v cervenci kupoval novou mys (nejaka levna opticka Geniuska), tak se mi stavalo ze klikla 2x a nekdy i vicekrat. Chtel sem ji reklamovat, ale nez sem se k tomu dostal, tak sem do ni jeste chvili mlatil a ted funguje dobre!

Navod:
1) zatnout pest
2) kloubama mlatit do spatne fungujiciho tlacitka
3) trada, funguje

Autor nenese zodpovednost za zadne poskozeni, ci zraneni!!!
boboco (1987)|5.1.2007 13:49
[quote=Zeli]Ja kdyz sem si v cervenci kupoval novou mys (nejaka levna opticka Geniuska), tak se mi stavalo ze klikla 2x a nekdy i vicekrat. Chtel sem ji reklamovat, ale nez sem se k tomu dostal, tak sem do ni jeste chvili mlatil a ted funguje dobre!

Navod:
1) zatnout pest
2) kloubama mlatit do spatne fungujiciho tlacitka
3) trada, funguje

Autor nenese zodpovednost za zadne poskozeni, ci zraneni!!![/quote]

Jo, to pomáhá, dobrý je taky uchopit za ocásek, zhruba 15 až 50cm od tělíčka myšky, zvednou do výše (min 1metr, v případě že ji držíte těch 50cm od tělíčka, tak i výše) a potom jen pevně držet a opakovaně s ní třískat o desku stolu.

Jen je nutno podotknout, že některé myšky při tomto způsobu opravy mají tendenci praskat, či se úplně "rozletět", poté již nezbývá nic jiného něž si koupit hlodavce nového, který dvojklik dělat nebude (a pokud by dělal, už víte jak na to:D )
Konnor (278)|5.1.2007 14:46
jj stalo se mi to taky, na starý myši od microsoftu, snažil jsem se to spravit, chvíli to fungovalo ale pak se to zas rozpadlo. To vám povím takovej mikrospínač to je pěkne hnusná prace, jsem u toho nadával viz. ten dlaždič nahoře:)
můj názor: vyhodit, koupit novou,...
mech13 (5526)|5.1.2007 15:25
[QUOTE=Konnor]můj názor: vyhodit, koupit novou,...[/QUOTE]
prave ze ji je skoda... MS IE3 ma 7 let, jinak perfektni mys a kdybych kupoval zas tu samou tak porad stoji 800 tak se asi pokusim s tim neco udelat az bude trocha casu... uvidim jak dopadnu
Konnor (278)|5.1.2007 16:01
[QUOTE=mech13]prave ze ji je skoda... MS IE3 ma 7 let, jinak perfektni mys a kdybych kupoval zas tu samou tak porad stoji 800 tak se asi pokusim s tim neco udelat az bude trocha casu... uvidim jak dopadnu[/QUOTE]


No prubni to, ale jak říkám, je to strašná piplačka opravovat ten mikrospínač. Jestli nemáš hodně pevný nervy tak nedoporučuju;) ale jinak přeju pevnou ruku a ještě pevnější nervy.
Zeli (397)|5.1.2007 16:07
[QUOTE=boboco]Jo, to pomáhá, dobrý je taky uchopit za ocásek, zhruba 15 až 50cm od tělíčka myšky, zvednou do výše (min 1metr, v případě že ji držíte těch 50cm od tělíčka, tak i výše) a potom jen pevně držet a opakovaně s ní třískat o desku stolu.

Jen je nutno podotknout, že některé myšky při tomto způsobu opravy mají tendenci praskat, či se úplně "rozletět", poté již nezbývá nic jiného něž si koupit hlodavce nového, který dvojklik dělat nebude (a pokud by dělal, už víte jak na to:D )[/QUOTE]
Ja sem to nemyslel jako srandu, ja tu mys bez problemu pouzivam uz od cervence do dnes!
boboco (1987)|6.1.2007 02:04
[quote=Zeli]Ja sem to nemyslel jako srandu, ja tu mys bez problemu pouzivam uz od cervence do dnes![/quote]

Já to taky nemyslel jako srandu, je pravda, když na mikrospínač - tlačítko opakovaně pořádně zatlačíš nebo do něho "třísneš", na přechodnou dobu se může vzpamatovat. Ale ta moje metoda taky funguje, jen to chce mít cit - určitou praxi. Jen se to nedá dělat s bezdrátovkou:(. Tu strejda jednou ve zlosti mrsknul o zeď pokoje a její ostatky jsou ve skříni i společně s bezddrátovou klávesnicí (byl to nejakej set o Geniusu). Takže pozor na bezdráty a když do něčeho mlátit, tak opatrně:)
mech13 (5526)|6.1.2007 03:18
tak sem vykuchal nejakou starou intelimouse 1.1A co sem nasel co tam nevidim... mikrospinace omron:) zitra (uz dnes...) to zname prepaji
mech13 (5526)|6.1.2007 18:46
operace hotova, mys zasita a vypada to ze vali dobre.
leve mikrospinac se vymenil za omrona ze scroolu intellimouse s kulicko a je vysoka sance ze driv nez ta mys znova odejde tak to uz bude jenom jedna velka koule prachu a jenom ju rozebrat bude prace pro tym uklizecek a opravaru:rolleyes:
ale reknu vam ze ta mys je tezke hlavolam. ta ma tolik casti ze lego technics se muze jit klouzat. macek to je poradne a doufam ze se me podari ju zestatnit a tata se spokoji s mojo wheelmouse:)

EDIT: kdo by mel zajem o opravu drazsi mysi tak mi zbyvaji jeste dva omrony z te intellimousky
jeste budu muset koupit novy teflonky, ty soucasny uz sou prosoupany az na plast...
DrZelenka (2491)|27.1.2008 16:52
Mam stejny problem u PC ve skole a nejsem jedinej, mysi od MS (nvm presne ktery). Zajimavy je ,ze to zaclo delat po prazdninach kdyz skola presla na visty,predtim nikdy :D