reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Jaká je vaše zkušenost s ovladači grafické karty?

Smeli (2302)|7.7.2009 11:25
Otázka jednoduchá, svou zkušenost můžete popsat níže. Flame enabled. OT bude trestáno.

Jde hlavně o porovnání Catalyst / ForceWare. Zbytek spíš jen okrajově.
xmarek (1676)|7.7.2009 12:01
Ve widlích používám Catalyst. Grafika dobrá, ovládače se dají přežít. Možná to OT, ale ovladače pro Linux děz a hrůza. Tady by mohla firma ATI/AMD zapracovat.
CommanderZ (512)|7.7.2009 13:36
Sam jsem od dob Voodoo 1 mel jen kart nVidia a s ovladaci mam velmi dobre zkusenosti.
trodas (1753)|8.7.2009 11:35
Vsechny ovladace maji nejake chyby, nicmene ATI je opravuje, nVidia na ne spis kasle... Navic casto prida nejake "features", ktere zpusobi vic zla nez dobra. To bohuzel plati o obou vyrobcich... Holt i optimalizace maji sve meze a vyrobci na ne casto narazi...

ATI SoF2 problem na R9100:



NFS5 na R9100:



NFS5 na nVidii:





Naproti tomu, Intel ktery sice nedeka nejake vykonne grafiky (hlavne integrovane na 2D) dava k dispozici specifikace a proto je spickove podporovan v Linuxu, coz je VELMI dulezite a zpusobuje prave nadseni, kdyz clovek v Linuxu nabootuje primo do grafickeho rozhrani BEZ nejake instalace a pod... super!

Na hry to ovsem neni :p

Takze je to takovy "babo rad", ale kazda grafika je na neco dobra.
kevin00 (10238)|8.7.2009 12:24
IMHO oba výrobci ovladačů nVidia i ATI si vedou dobře. Je logické, že verze ovladačů xxx od nVidie bude v daný okamžik lepší a naopak. Ale obecně si myslím, že uživatelé obou značek nemusejí řešit velké problémy s drivery.
Zoidik (1405)|8.7.2009 12:31
Osobně si nemužu stěžovat ani na ATI a ani na nVidii ať už aktuální nebo originální ke grafice. Neměl jsem problém u RADEON 9800SE, HIS 1950PRO a ani u geforce 8600XX nevim přresně co zač.
MarkoSVK (53)|8.7.2009 12:39
Tak ati ma super drivere pre windows ale ked som inštaloval drivere pre linux tak mi to cele padlo. Som musel od znova nahodiť ubuntu ale v tedy to už bolo uspešne.
pilarius (13)|8.7.2009 23:08
Ve Windows nemám problém ani s FW, ani s CAT, a nikdy jsem ani neměl. S FW jsem ale začínal, takže až donedávna mi přišly přehlednější.
pavel_p (993)|8.7.2009 23:35
V práci mám ATI X700, doma nVidia 8600GT a musím říct, že zatímco s nVidií jsem nezaznamenal problémy, tak u ATI jsem pár chyb v driverech našel a to ať už jako uživatel, tak jako programátor jisté aplikace využívající OpenGL 2.0 a shaderů.
S Intelem jsem měl problém jen jednou, když sem po připojení projektoru k notebooku ztratil obraz na monitoru a po dlouhém boji pomohlo uspání a probuzení (restart jsem provádět nechtěl). U integrované S3 jsem se jednou chybou také setkal.

Ale ATI u mě vede a nemám k těm kartám vůbec důvěru. Poslední 3 roky je nehodnotím, protože se do mého okolí žádná nedostala.
dEvilPS3 (50)|26.7.2009 17:59
s ati nemam zadny probelm, u intelu me stve ze jeho integrovany reseni nestaci ani na nenarocne hry (empire earth 1) diky jeho neschopnosti udelat ovladace pro hry. Takze i mene vykonna ATI integrovana v notebooku ma o dost vetsi vykon nez nejlepsi integrovanej X4500 od intelu :(
Suprak (408)|26.7.2009 18:47
Jsem virtualní závodník (rFactor) a nVidiu bych nejradši zakopal tisíc metrů pod zem. Neustále mám problémy s padajícími ovladači a nVidia opravdu na opravení chyb kašle.
Dacon (25)|4.9.2009 21:16
U ATI mi vždy šel vykon krasne nahoru nebot sem mel vetsinou spicku a s NVIDIA taky vicemene tam slo spise vzdy spis nez o výkon o optimalizaci da urcitou hru
maniiax (75)|21.9.2009 22:19
no pro me u NVidie neni snad s ovladaci zadny problem :)
JonnyC (124)|13.10.2009 12:44
ATI mam v desktopu, tam je to bez problemu. NVidii v notebooku go7600 a tam moc dobre zkusenosti nejsou, uz jen proto, ze uz nedlouho po vydani nebyvala v ovladacich zahrnuta a musely se tam editovat nejake ini soubory, aby sly novejsi ovladace vubec nainstalovat.