reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Case -Thermaltake Xaser IV VG4000LBNS + vodní chlazení

Spartanicus (4)|7.7.2009 13:26
Dobrý den všem dobrým lidem !
Chtěl bych konečně upgradovat comp a protože mám v plánu procesor i7 920 a graf. kartu NVIDIA GTX 295 ,chtěl bych zkusit tyto komponenty chladit vodou.Ve vodním chlazení do počítače se moc nevyznám ,ale padnul mě do oka case - Thermaltake Xaser IV VG4000LBNS - který podle stránek prodejce má v sobě vodní chlazení zamontované a připravené k použití .Akorát vodní blok na procesor je na patici 775 a né 1366,ale to se dá myslím nějak pořešit . Tak jsem se chtěl zeptat jestli někdo s touhle skříní od Thermaltake nemáte zkušenosti ..popřípadě jestli si myslíte že by to byl nákup na nic ( Alza - cena 10 352 Kč) a bylo by lepší koupit nějakou jinou skřín zvlášt a chlazení zvlášť.
Předem děkuji za odpovědi a nápady .......Martin
Alphacool Support (1563)|7.7.2009 14:06
Dobry den,

ten Thermaltake je low end (teda mam na mysli to vodni chlazeni v nem - ta bedna je docela slusna). Radiator je hlinik (uz ne cely jako driv, ale castecne stale ano), jen na jeden 120mm ventilator. Pumpa je slaba, blok by Vam i920 asi ani neuchladil (i kdyz asi ano, ale hodne slabe). Jako celek by to fungovalo, ale myslim, ze by Vas to moc neuspokojilo. A grafiku by to neuchladilo kazdopadne :)
Ale zase je to levne... :notsure

Pokud chcete mit vse v bedne a nic mimo, kouknete se treba na coolermaster cosmos S. Nahoru jde dat 360mm radiator, dolu vodni pumpa, doprostred expanzka, a stale tam bude hromada mista na komponenty. bude to ve vysledku o neco drazsi, ale bude to neporovnatelne lepsi a do budoucna rozsiritelne...a na objednavku muzeme to chlazeni do bedny uz predinstalovat, takze by to pro Vas vyslo stejne, jako kupovat ten hotovy Thermaltake...
Spartanicus (4)|7.7.2009 18:15
Dobrý večer !
Děkuji za Vaši odpověd ... takže sice bedna od Thermaltaku hezká ,ale jinak naleštěná bída.
Na ten = coolermaster cosmos S = jsem se koukal ..jako bedna vypadá dobře :-) je tam opravdu dost místa. Jinak ano ,chtěl bych to mít všechno v jedné bedně.
Na bednu a chlazení mám rozpočet tak 15 - 20 tisíc Kč .Jediný zádrhel je ,že mi teprv peníze musí přijít ze st.spoření.Pokud by jste se do toho nějak věšli při ..case + součástky + předinstalace chlazení bylo by to super.
Alphacool Support (1563)|7.7.2009 19:08
v zasade nejlepsi pomer cena/vykon budete mit s temihle komponentami:

1x Alphacool AlphaCola 1L - Blue
1x Alphacool NexXxoS Xtreme III rev2
1x Cooler Master Cosmos S RC-1100-KKN1-GP - Alu Black
1x EK Water Blocks EK-FC295 GTX SLI
1x EK Water Blocks Supreme - Plexi
1x Laing DDC 12V DDC-1 Plus
3x Noctua NF-P12 1300rpm 120mm
8x Šroub 1/4 pro 11/8mm
3x Tygon R3603 hadice 11/8mm průhledná - 1m
1x XSPC Laing DDC Expanzka + TOP
Cena bez DPH: 14 571,00 Kč
Cena s DPH 17 340,00 Kč
Spartanicus (4)|7.7.2009 20:51
Ok tak to moc děkuji za předloženou nabídku ....přesně takhle jsem si to nějak cenově představoval chtěl jsem se jen zeptat jestli je nějaký výkonostní rozdíl mezi ....EK Water Blocks Supreme Plexi a Alphacool NexXxos X2 Plus HighFlow S1366.. tedy kromě několika korun v ceně ?
Alphacool Support (1563)|7.7.2009 21:50
cca 3% ve prospech toho EK. tzn pokud byste mel s EK treba 45 stupnu, tak s tim alphacoolem budete mit 47 stupnu. vse beru v pripade, ze mate tu pumpu laing co jsme navrhli. pokud byste mel treba nejaky innovatek nebo eheim, tak by ten rozdil nebyl zadny (protoze to nejsou tak vykonne pumpy). pokud chcete neco od alphacool, tak vezmete yellowstone nebo livingstone. to jsou spickove bloky.
Spartanicus (4)|8.7.2009 15:16
Dobrý den !
Tak o výměně pumpy za jinou jsem neuvažoval ani na vteřinu ... je mi jasné že vodnímu chlazení rozumíte a tu konkrétní pumpu jste nenavrhoval do té konfigurace jen tak pro nic za nic :-) jen mě zajímalo spíš ..že o tom Aphacoolu Nexoss dost lidí mluví....jinak o yellowstonu jsem četl samé pochvalné články ..tak se nad ním zamyslím